Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

Uczennice z klasy III a wraz z wychowawczynią, Anetą Kobos wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Miasto bez zanieczyszczeń” zorganizowanym przez UM Tarnowa, w którym zdobyły I miejsce.

konkurs eko 08Praca w formie przestrzennej została wykonana z wykorzystaniem makiety szkoły zbudowanej w przeszłości przez ówczesnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie. Do przygotowania pracy konkursowej wykorzystano m.in. : bibułę, plastelinę, surowce wtórne, farby, stare gazety, klocki przestrzenne. Praca powstawała w kilku etapach – od projektowania dodatkowej płyty aż po układanie elementów. Miło nam poinformować, nasza praca zdobyła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy uczennicom dalszych sukcesów.

ZDJĘCIA

W dniu 21 czerwca uczniowie klasy pierwszej oraz trzeciej wzięli udział w konkursie „Latawiec do wolności” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie.

latawiec 01Rozstrzygnięcie konkursu, w którym nasi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia, odbyło się w Parku Strzeleckim - park sensoryczny. Oprócz prezentacji latawca uczniowie wzięli udział w zabawie prowadzonej przez organizatorów konkursu. Wspólne zawody sportowe oraz zabawy umiliły dzieciom czas. Po zakończonym konkursie uczniowie zostali nagrodzeni, a następnie ruszyli po najbardziej chyba oczekiwaną nagrodę – lody.

ZDJĘCIA

W piątek 2 czerwca 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji na uczniów czekało mnóstwo niecodziennych atrakcji. Nie zabrakło rozrywki, zabawy i przede wszystkim uśmiechu na twarzach dzieci. 

dzien dziecka 2023 10Dzień Dziecka rozpoczął się od koncertu muzycznego grupy „Konarski Band”, działającej przy Niepublicznym LO „U Konarskiego”. Następnie na dziedzińcu szkoły odbył się pokaz historyczny oraz zabawy plebejskie, które poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii „Wataha Rycerska”. Zarówno pokaz, jak i zabawy w dawnym stylu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Następnie klasy I-III brały udział w zawodach na świeżym powietrzu, natomiast klasy IV-VIII rozgrywały mecze piłki nożnej, koszykówki i siatkówki na sali gimnastycznej i boisku szkolnym.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w SP 2 

Uczniowie klas 5a i 6b w ostatni dzień maja wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do dwóch miejscowości uzdrowiskowych: Muszyny i Krynicy-Zdroju.

muszyna krynica2023 01W Muszynie uczestnicy wycieczki zwiedzali z przewodnikiem Ogrody Biblijne. Tam wśród pięknych kompozycji roślin, rzeźb i małej architektury poznawali wybrane wydarzenia ze Starego i Nowego Testamentu. W Krynicy odbyli obowiązkowy w tym miejscu spacer Deptakiem oraz degustowali lecznicze wody mineralne w Pijalni Głównej. We wnętrzu pijalni każdy mógł podziwiać egzotyczne rośliny i zawieszone u sufitu samoloty. Następną atrakcją był wyjazd kolejką linowo-terenową na Górę Parkową, skąd można było podziwiać wspaniałe widoki.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muszyny i Krynicy

Król wcale nie ma fajnego życia – z takim przekonaniem uczniowie klas I-III opuścili salę Tarnowskiego Teatru po spektaklu pt. „Król Maciuś Pierwszy”.

krol M1 01Na przedstawienie dzieci wybrały się 26 maja. W trakcie spektaklu poznały głównego bohatera – małego chłopca, który powinien mieć czas na zabawę i naukę w szkole, a musiał zmierzyć się z obowiązkiem przejęcia władzy. Pragnął, aby wszyscy jego poddani byli szczęśliwi i zadowoleni. Jest jednak tylko małym chłopcem, samotnym i zupełnie bezsilnym w kontaktach z dorosłymi. Szybko odkrył, że mądrzejszych rad niż premier i ministrowie udziela mu Felek, poznany rówieśnik.

Czytaj więcej: Spotkanie z Królem Maciusiem

Uczniowie klasy III a wzięli udział w warsztatach, dzięki którym poznawali postać Jana Szczepanika, a nawet próbowali pójść jego śladami.

warsztaty3a 10Warsztaty pt. „Jan Szczepanik – geniusz z Galicji” odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie. W czasie zajęć uczniowie wysłuchali opowieści w formie teatrzyku kamishibai o genialnym wynalazcy Janie Szczepaniku, który przez wiele lat był związany z Tarnowem. Następnie wspólnie odpowiadali na pytania związane z życiorysem wynalazcy. W części warsztatowej wcielili się w młodych konstruktorów i spróbowali stworzyć własne wynalazki. Pomysłów nie brakowało!

ZDJĘCIA

28 kwietnia, czyli przed tzw. długim weekendem majowym, świętowaliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

3 maja 2023 13Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzonego 2 maja cała społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu. Piękną część artystyczną przygotowali uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń. Przypomnieli w niej najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem najstarszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, jaką była uchwała zasadnicza z 1791 roku. Na wyobraźnię widzów działały również przedstawione żywe obrazy, ciekawa dekoracja podkreślająca narodowe barwy oraz śpiew znanych majowych pieśni patriotycznych.

ZDJĘCIA

Uczniowie klas I-III wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia.

dz ziemi 2023 06Spotkanie wpisało się w realizację projektu edukacyjnego o tematyce ekologicznej „Myśląc o jutrze – działamy dziś”. W czasie spotkania każda z klas zaprezentowała przygotowany występ i swoje prace. Pierwszoklasiści zaśpiewali wspólnie piosenkę o tematyce ekologicznej i wykonali piękne kolorowe kwiaty, które następnie udekorowały nasz korytarz. Klasa II przygotowała krótkie przedstawienie dotyczące ochrony środowiska. Natomiast klasa III zaśpiewała piosenkę pt. „Ochroń Ziemię” oraz wykonała układ taneczny. Wszyscy uczniowie w tym dniu zaprezentowali wiosenne kolorowe ubrania.

ZDJĘCIA

poznaj polske logo


Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.