Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

18 maja 2022 roku uczennica naszej szkoły Natalia Sońta z klasy Vb wzięła udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”.

festiwal 01Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem, w przesłuchaniach wzięła udział rekordowa liczba uczestników – ponad 50 podmiotów z całego województwa małopolskiego. Soliści, zespoły, chóry – reprezentanci każdej z czterech kategorii wiekowych: maluchy, dzieci, młodzież i dorośli – zaśpiewali na scenie po dwie piosenki o charakterze patriotycznym, partyzanckim i obozowym, związane z historią Polski. Natalia zaśpiewała piosenki: „Białe róże” i „Biały krzyż”. Serdecznie gratulujemy pięknego występu!

Czytaj więcej: Udany występ naszej uczennicy

17 maja klasy IVa, IVb oraz Va odwiedziły miejsce, które jest jedynym takim miejscem w Polsce, a także jednym z niewielu na świecie.

wieliczka 2022 09Mowa o Kopalni Soli w Wieliczce, która w 1978 r. została wpisana na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wędrując ponad sto metrów pod ziemią, młodzi turyści podziwiali przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi, solankowe jeziora, a także prawdziwe dzieła sztuki wykonane z soli. Poznawali również dawne metody wydobywania i transportu soli. Ponieważ wybraliśmy zwiedzanie trasą „Śladami legend”, uczniowie w ciekawy sposób zapoznali się z dwoma legendami – o pierścieniu Świętej Kingi oraz o Skarbniku.

Czytaj więcej: Poznajemy skarby Małopolski

Uczniowie klasy 5b i 6a odbyli w jeden dzień podróż dookoła świata. Czy to możliwe? Okazało się, że tak – w Inwałdzie niedaleko Krakowa zwiedzali „Park Miniatur” – „Świat Marzeń”.

20220511 inwald 02Podziwiali ponad 50 modeli najsławniejszych budowli świata, m.in.: Świątynię Akropolu, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Bena, Sfinksa, Biały Dom. Odwiedzanie kolejnych państw i ich zabytków to kwestia paru minut. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Podczas zwiedzania dodatkowo uczniowie skorzystali z wielu atrakcji lunaparkowych. Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił film w kinie 5D MAX.

Czytaj więcej: Moc wrażeń

29 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole radosne majowe święta: Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

majowe 2022 12Z tej okazji wszystkie klasy spotkały się na uroczystym apelu w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej. Uczniowie uczcili te święta także galowym strojem i emblematami w barwach narodowych. Krótką część artystyczną przygotowały klasy I-III pod opieką swoich wychowawczyń. Następnie klasy I-IV wyruszyły na patriotyczny spacer ulicami wokół naszej szkoły. Dzieci prezentujące biało-czerwone chorągiewki przypominały przechodniom o ważnych narodowych świętach. Nad bezpieczeństwem uczestników korowodu czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Zdjęcia

W Wielki Wtorek uczniowie klasy VI a oraz szkolny chór przedstawili społeczności szkolnej Misterium Męki Pańskiej.

misterium 12Było to bezpośrednie wprowadzenie do przeżywania religijnego wymiaru świąt wielkanocnych. Piękny śpiew i gra aktorów pomogły nam przeżyć wydarzenia Wielkiego Piątku i zadumać się nad najważniejszymi prawdami naszej wiary – Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa. Przedstawienie zakończyło się słowami Jezusa: POKÓJ WAM i życzeniami, by Jezusowy pokój stał się naszym udziałem. By w naszych domach, sercach, w całym świecie zapanował Jezusowy pokój.

Zdjęcia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.