Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Dzięki spektaklowi „Jaś i Małgosia” obejrzanemu w Tarnowskim Teatrze uczniowie klasy III a zupełnie inaczej spojrzeli na znaną wszystkim dzieciom baśń.

20210929 teatr3a 06Na przedstawienie o Jasiu i Małgosi trzecioklasiści wybrali się 29 września. Oglądając spektakl, tym razem spojrzeli głębiej na relacje pomiędzy dwoma pokoleniami. Obserwowali poznawanie świata przez głównych bohaterów oraz to, że problemy rozwiązuje się własnym sprytem i inteligencją, a nie przemocą. W baśni poruszony został także ważny temat – szczególnie teraz w dobie pandemii – temat smutku i depresji, choroby XXI wieku. Jaś i Małgosia podjęli próbę poznania odpowiedzi na pytanie, czym jest depresja, jak funkcjonuje osoba chora, jak widzi i próbuje zrozumieć ją dziecko.

Czytaj więcej: „Jaś i Małgosia” – więcej niż bajka

29 września cała nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Dzień Głośnego Czytania. W poszczególnych klasach głośno czytali uczniom nauczyciele lub inni uczniowie.

czytanie 01Można było usłyszeć nie tylko literaturę piękną – powieści, baśnie czy mity, ale również ciekawostki matematyczne, historyczne czy przyrodnicze, bowiem nauczyciele czytali uczniom fragmenty książek z dziedziny nauczanego przez siebie przedmiotu. I tak np. w klasie I a dzieci wysłuchały bajki o Smoku Wawelskim, w klasie IV a – jednego z mitów greckich autorstwa Grzegorza Kasdepke, w kl. IV b – fragmentów książki przygodowej „Skarb Troi” Olafa Fritsche, w III b – urywków lektury „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej, a w klasie VIII b – „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania

28 września uczniowie klas VII a oraz VII b pojechali na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

20210928 kolbuszowa 01Pod kierunkiem przewodnika zwiedzali skansen, w którym zebrane są różnorodne budynki i elementy wystroju wsi z przełomie XIX i XX wieku. Poznawali kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren obecnego województwa podkarpackiego. Odwiedzili m.in. kościół pw. św. Marka Ewangelisty, dwór z Brzezin (z 1753 r.), spichlerz dworski, zagrodę z Makowej, kuźnię, dom garncarza, wiatraki. Uczniowie brali też udział w warsztatach garncarskich i poznawali technikę wyrobu naczyń z gliny. Każdy z uczestników miał możliwość wykonania własnoręcznie na kole garncarskim miseczki, dzbanka lub kubka. Wykonane naczynia uczniowie zabrali do domu jako miłą pamiątkę z wycieczki.

Zdjęcia

29 września 2021 r. siedemnaścioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do pisania IX Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

dyktando niepodl 2021Największa grupa uczestników etapu szkolnego w naszej szkole reprezentowała klasę VIII c. W tym roku organizatorzy przygotowali tekst dyktanda na temat powstań śląskich w związku z setną rocznicą III powstania śląskiego. Dyktando Niepodległościowe to konkurs odbywający się w dwóch etapach – szkolnym i wojewódzkim. Uczestnicy, którzy uzyskają odpowiednio wysoką punktację, mają szansę zakwalifikować się do etapu finałowego. Teraz więc czekamy na wyniki i życzymy wszystkim najwyższych lokat!

Czytaj więcej: Dyktando Niepodległościowe

W środę 1 września br. w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w trybie stacjonarnym. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju miała skromny charakter.

20210901 09Uroczystość w szkole poprzedziła Msza św. w intencji nowego roku szkolnego odprawiona o godz. 8:00 w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Po jej zakończeniu uczniowie klas IV-VIII udali się do szkoły, by spotkać się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach. Natomiast uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkolnej akademii, która rozpoczęła się o godz. 11.00. Najmłodsi uczniowie przybyli do szkoły pod opieką jednego z rodziców. Podczas uroczystości, po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała dyrektor szkoły pani Barbara Lasota, która powitała pierwszoklasistów, pozostałych uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Czytaj więcej: Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.