Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uczennica klasy VIII c Oliwia Leżoń odniosła sukces, zdobywając III miejsce i brązowy medal w II Międzynarodowym Turnieju Judo, jaki odbył się w Wieliczce 2 października br.

judoOliwia startowała w kategorii U-14 do 44 kg. Ósmoklasistka mówi, że judo trenuje już od szóstego roku życia. „Miałam dużo wolnego czasu, więc pomyślałam, żeby go czymś zapełnić - opowiada. - Chciałam ćwiczyć jakąś sztukę walki. Nie pamiętam, dlaczego wybrałam akurat judo, bo działo się to dosyć dawno temu. Teraz wiem, że wybrałam dobrze, bo lubię ten sport i odnoszę w nim sukcesy”.
Serdecznie gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych osiągnięć w kolejnych zawodach!

Piękną jesienną pogodę pierwszych dni października wykorzystali uczniowie trzech klas, którzy wybrali się na wspólną wycieczkę do miejscowości Jamna.

Jamna 2021 125 października klasy IV a, IV b oraz V a wraz z wychowawczyniami spędziły kilka godzin, poznając ciekawe miejsca w tej urokliwej wiosce. Najpierw wycieczkowicze zatrzymali się w gościnnych progach Ośrodka Duszpasterstwa Dominikanów, gdzie zwiedzili Dom św. Jacka. Zaciekawił ich pokój poświęcony pisarzowi z Tarnowa, Romanowi Brandstaetterowi, którego pomnik często mijają na ul. Wałowej, a także mała kaplica z obrazem Matki Bożej Jamneńskiej. Obejrzeli też okoliczne zakątki, z których rozciągają się przepiękne widoki.

Czytaj więcej: Wycieczka na Jamną

Z niecierpliwością czekali na piękną słoneczną jesień i doczekali się. 4 października uczniowie klasy III a wyruszyli na pieszy rajd na Górę św. Marcina, by w lesie, w odpowiednio do tego celu przygotowanym miejscu, zapalić jesienne ognisko.

rajd kl3a 07Dużą atrakcją było dla nas zbieranie w grupach odpowiedniego drewna i przygotowanie długich patyków, na których można piec kiełbaski i inne smakołyki. Kolejnym punktem naszej wędrówki było dotarcie do ruin zamku, by podziwiać panoramę naszego miasta i rozpoznawać charakterystyczne budowle Tarnowa. Nie mogliśmy się doczekać na wspólną zabawę na placu zabaw. Zjeżdżaliśmy ze zjeżdżalni, huśtaliśmy się, bardzo lubimy szybko kręcić się na karuzeli, a i wspinaczki także nas cieszą. Drogę powrotną również pokonaliśmy pieszo.

Czytaj więcej: Rajd trzecioklasistów

W dzień przypadającej rocznicy urodzin Stanisława Konarskiego – 30 września – tradycyjnie obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Był to wyjątkowy dzień także dla najmłodszych uczniów Dwójki.

patron 2021 29Podczas uroczystego spotkania z udziałem pierwszoklasistów, ich rodziców, a także zaproszonych gości – przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 13, uczniowie klasy ósmej przypomnieli o ważnych dokonaniach Stanisława Konarskiego i jego wkładzie w zreformowanie polskiej oświaty. Zabrzmiały także wciąż aktualne myśli Konarskiego. Jego dobry duch od lat wpisuje się w program wychowawczy szkoły oraz zadania edukacyjne, przyczyniając się do rozwoju i kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich. Uczniowie wyjaśnili młodszym kolegom, kim jest patron i dlaczego warto o nim pamiętać.

Czytaj więcej: Święto Patrona i pierwszoklasistów

Od poniedziałku 27 września do piątku 1 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Tabliczki Mnożenia.

2021 tabliczka mnozenia 26Uczniowie klas III-VI przygotowali plakaty i gazetki szkolne. Efekty ich pracy możemy podziwiać na głównym korytarzu szkoły. Podczas całego tygodnia na lekcjach matematyki dzieci mogły przypomnieć sobie i poćwiczyć tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, m. in. poprzez wykorzystanie ciekawych zadań, zabaw, łamigłówek, kart matematycznych Andrzeja Grabowskiego ,,Tabliczka mnożenia”, rymowanek, ćwiczeń interaktywnych. Podczas przerw chętni uczniowie uczestniczyli w zabawach ,,Hasło dnia”, ,,Marmur”, ,,Matematyczne spacery”.

Czytaj więcej: Święto Tabliczki Mnożenia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.