Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Podobnie jak w poprzednich latach na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzali Stary Cmentarz, aby zapalić światełka pamięci na grobach zasłużonych tarnowian.

swiatelko 2021 04Poszczególne klasy pod opieką wychowawców odwiedzały groby tych, którzy mogą być nazwani bohaterami niepodległości. Uczniowie oddali cześć zasłużonym w walkach za ojczyznę oraz wybitnym tarnowianom, z burmistrzem Tadeuszem Tertilem na czele. Pamiętali również o dawnych kierowniczkach i nauczycielkach Szkoły Konarskiego, które spoczywają na najstarszej tarnowskiej nekropolii. Kultywowanie pamięci o tych, którym zawdzięczamy niepodległość – zarówno o wielkich bohaterach walk, jak i cichych bohaterach codzienności – stało się tradycją naszej szkoły.

Zdjęcia

27 października klasy I-III uczestniczyły jak co roku w projekcie ogólnopolskim pt. „Śniadanie daje moc”.

20211027 sniadanie 13Uczniowie przynieśli do szkoły różne zdrowe produkty, z których samodzielnie przygotowali drugie śniadanie. Najmilej było jednak zasiąść do wspólnego stołu, w licznym i wesołym towarzystwie zjeść zdrowe śniadanie, a także poczęstować koleżanki i kolegów własnymi kulinarnymi wytworami, a przy tym oczywiście porozmawiać. Co prawda akcja „Śniadanie daje moc” jest raz w roku, ale zdrowe śniadanie jadamy codziennie! I tak trzymać!

Zdjęcia

Uczniowie naszej szkoły: Roksana Wadas – z klasy 6 a, Antoni Lęcznar – z kl. 8a i Oliwia Leżoń – z kl. 8c wzięli udział w wojewódzkim etapie IX Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, które odbyło się w Krakowie 26 października br.

20211026 dyktando niepodl 05Miejsce spotkania uczestników konkursu było niezwykłe, wprowadzało w klimat podniebnych podróży. Gospodarzem dla uczestników było bowiem Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Zmagania z ortografią przebiegały w dwu kategoriach wiekowych, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Uczniowie połączyli poznawanie historii naszego kraju ze sprawdzeniem znajomości ortografii języka polskiego. Do tego wyjątkowego projektu edukacyjnego przystąpiło kilkaset szkół z ośmiu województw. Wszyscy pisali w jednym czasie. Tematyka tekstów dyktanda przywołała pamięć powstań śląskich, które stanowią ważny fragment naszej historii.

Czytaj więcej: Dyktando Niepodległościowe – etap wojewódzki

Jesienna aura zachęciła uczniów klasy V b i VI a do spędzenia czasu przy wspólnym ognisku. 12 października wraz z wychowawczyniami opuścili szkolne mury i udali się na Camping „Pod Jabłoniami”.

20211012 ognisko 06Spotkanie sprzyjało zabawom na świeżym powietrzu, grom zespołowym i wesołym rozmowom. Dobre humory udzieliły się wszystkim. Pieczone samodzielnie kiełbaski smakowały niezwykle. Aura tego dnia sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Wszyscy bawili się naprawdę dobrze. Sprzyjająca pogoda, przekąski i kiełbaski oraz dobre humory uczestników sprawiły, że czas mijał nieubłaganie szybko, a uczniowie już zaplanowali następne takie spotkanie.

Zdjęcia

W czwartek 7 października 2021 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w pierwszym spotkaniu w ramach projektu „Muzyczna przygoda”.

muzyczna przygoda 01Pracownia artystyczna Jaszczur & Przyjaciele zaprezentowała naszym uczniom tradycyjne brazylijskie instrumenty. Duże zainteresowanie wzbudził u dzieci również krótki pokaz krav magi, nowoczesnego systemu samoobrony i walki wręcz. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z muzyką.

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.