Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

9 lutego klasy trzecie wybrały się do miejscowości Czarna na dyskotekę karnawałową połączoną z zajęciami kulinarnymi – wypiekiem pizzy oraz innym atrakcjami.

20220209 karnawal pizza 12W dniu wyjazdu spotkaliśmy się na dworcu kolejowym, zakupiliśmy bilety i wyruszyliśmy w kierunku Rzeszowa. Na stacji w Czarnej czekała na nas limuzyna mikołajowa, która zawiozła nas do pizzerii Pietro Party. Ważnym punktem programu była oczywiście dyskoteka, zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami przy skocznej tanecznej muzyce oraz słodki poczęstunek. Następnie rozpoczęła się najistotniejsza część wycieczki, czyli warsztaty kulinarne. Każdy z uczestników wyprawy miał możliwość własnoręcznego wykonania pizzy z wybranymi dodatkami.

Czytaj więcej: Karnawał z pizzą

W piątkowy wieczór 14 stycznia nasza szkoła znów rozbrzmiała śpiewem i muzyką. Tym razem szkolny chór pod dyrekcją p. Beaty Chrobak wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek. Było niesamowicie!

koncert koled 00Na wieczór kolęd pt. „Aniołowie się radują” przybyli zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciele miejskich instytucji, dawni nauczyciele z pp. dyr. Zofią Drwal i Zofią Pyrek na czele, rodziny uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszystkich gości przywitała p. dyr. Barbara Lasota. Inicjatorką i koordynatorką uroczystości była p. Beata Chrobak, która od lat prowadzi szkolny chór. Uczennice i uczniowie przebrani za anioły i pasterzy, pod jej kierunkiem oraz przy akompaniamencie gry na skrzypcach, wspaniale wykonali wiele kolęd i pastorałek.

Czytaj więcej: Wieczór kolęd

SA KA YA SE NDI NE SOUCOUL – pod takim hasłem 26 grudnia 2021 r. odbyła się kolęda misyjna, w którą zaangażowali się także uczniowie naszej szkoły.

kolednicy misyjni 2021 01W czasie Mszy św. w kościele pw. MB Szkaplerznej kolędowaliśmy dla dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Konga, Kamerunu, Peru, Kuby, Kazachstanu. Modliliśmy się za dzieci, misjonarzy i kraje misyjne, prezentowaliśmy scenki, śpiewaliśmy tegoroczny hymn kolędników misyjnych. Natomiast po zakończonych mszach pod kościołem zbieraliśmy ofiary na pomoc dzieciom z krajów misyjnych i rozdawaliśmy pamiątki misyjnych kolędników. W tegoroczną kolędę z ogromnym zapałem zaangażowali się uczniowie z klas 2a, 4a, 6a oraz pojedynczy przedstawiciele klas 4b, 7a, 7b.

Zdjęcia

W ostatnim tygodniu nauki stacjonarnej wiele klas urządziło tradycyjne spotkania wigilijne.

wigilie klasowe 2021 02Jak każe zwyczaj, w czasie tych spotkań uczniowie zasiedli w swoich świątecznie udekorowanych salach, przy stołach zastawionych symbolicznymi poczęstunkami przygotowanymi przez rodziców i samych uczniów. Po odczytaniu fragmentu Biblii mówiącego o narodzeniu Jezusa w Betlejem wszyscy połamali się opłatkami i składali sobie życzenia. Czas spędzony przy stole w gronie koleżanek i kolegów i wraz z wychowawcą był okazją do rozmów oraz wspólnego śpiewania kolęd.

Zdjęcia

Jak co roku przedstawiciele naszego chóru szkolnego zanieśli świąteczne życzenia wraz z kolędą do różnych zaprzyjaźnionych tarnowskich instytucji.

koledowanie z SP2 2021 0721 i 22 grudnia kilkuosobowa grupa chórzystek wraz z opiekunką chóru – p. Beatą Chrobak oraz p. pedagog Anną Smędą odwiedziły z kolędą i życzeniami: Wydział Edukacji Miasta Tarnowa, Radio RDN Małopolska, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, probostwo parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej, Straż Miejską i Komendę Miejską Policji Tarnowie. Dziewczęta zaśpiewały pastorałki, a pani Beata Chrobak akompaniowała im na skrzypcach. Wszyscy, którym uczennice naszej szkoły zaniosły radosne życzenia, przyjęli je z entuzjazmem i wielką radością.

Zdjęcia
Materiał na stronie Radia RDN Małopolska

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.