Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Jak co roku przedstawiciele naszego chóru szkolnego zanieśli świąteczne życzenia wraz z wielkanocną piosenką do różnych zaprzyjaźnionych tarnowskich instytucji.

zyczenia wielkanocne 1113 kwietnia 2022 roku kilkuosobowa grupa chórzystek wraz z opiekunką chóru – p. Beatą Chrobak odwiedziły zaprzyjaźnione instytucje, takie jak: Zakład Karny w Tarnowie, Wydział Edukacji Miasta Tarnowa, Wydział Ochrony Środowiska, Radio RDN Małopolska, probostwo parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej, Straż Miejską i Komendę Miejską Policji Tarnowie. Dziewczęta zaśpiewały „Wielkanocną piosenkę” i złożyły życzenia, a pani Beata Chrobak akompaniowała im na skrzypcach. Wszyscy, którym uczennice naszej szkoły zaniosły radosne życzenia, przyjęli je ciepło i z wielką radością.

Zdjęcia
Odwiedziny w Radiu RDN Małopolska
Odwiedziny w Zakładzie Karnym

5 kwietnia klasy trzecie wybrały się do Niepołomic. Po wycieczce uczniowie pisali sprawozdanie. Zapraszamy do przeczytania relacji, której autorem jest Mateusz z klasy IIIa.

niepolomice 12„Dnia 5 kwietnia wraz z klasą 3b pojechaliśmy na wycieczkę do Niepołomic. Celem wyjazdu było zwiedzenie Zamku Królewskiego oraz Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego. Na początku udaliśmy się do zamku zwanego „drugim Wawelem”, gdzie obejrzeliśmy wystawę łowiecką. Następnie poszliśmy do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego na seans o otaczającym nas wszechświecie. Po zajęciach w obserwatorium wróciliśmy do zamku, gdzie mieliśmy warsztaty heraldyczne, na których w grupach tworzyliśmy własne herby.

Czytaj więcej: Wycieczka do Niepołomic

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem” zdobyli tytuły laureatów i finalistów.

final konkursu czytel 11Tytuł laureata uzyskali Bartosz Kiciński z kl. VIII a, Sebastian Opozda i Jakub Patla z kl. VIII c, zaś tytuł finalisty - Izabela Orłowska i Katarzyna Pałka z VIII c. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem dyplomów i nagród odbyło się 7 kwietnia br. w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. W uroczystości wzięli udział laureaci i finaliści konkursu z całej Małopolski wraz z opiekunami oraz goście zaproszeni przez organizatorów. Laureaci konkursu mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia

W dniu 5 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w krótkich, ale intensywnych szkolnych rekolekcjach wielkopostnych.

rekolekcje 2022 12Spotkania rekolekcyjne odbywały się dla poszczególnych grup wiekowych w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej na Burku, a także w szkolnej świetlicy i na sali gimnastycznej. W kościele uczniowie uczestniczyli w nauce rekolekcyjnej, a w szkole w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Młodsi uczniowie spotkali się z klerykami WSD z Tarnowa, którzy opowiadali o swoim doświadczeniu misyjnym w Peru i Boliwii. Natomiast klasy VII i VIII wysłuchały świadectwa braci ze wspólnoty Cenacolo. Czas rekolekcji był przygotowaniem do świąt wielkanocnych.

Zdjęcia

Uczennica naszej szkoły Matylda Sieroń z kl. VIa wzięła udział w konkursie wokalnym „Kiedy mnie już nie będzie” poświęconym twórczości Agnieszki Osieckiej.

konkurs wokalnyKonkurs, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie, odbył się 4 kwietnia 2022 roku w Centrum Sztuki Mościce. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki i dorobku artystycznego Agnieszki Osieckiej w związku z przypadającą w tym roku 25. rocznicą śmierci artystki. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: 11-14 oraz 15-19 lat. Matylda zaśpiewała piosenkę pt. „Mój pierwszy bal” i wspaniale się zaprezentowała. Serdecznie gratulujemy przepięknego wykonania utworu!

Nagranie z występu Matyldy

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.