Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022 i pożegnaliśmy kolejny rocznik ósmoklasistów.

zakonczenie 2021 22 40Uroczystość zakończenia roku szkolnego została poprzedzona Mszą św., którą odprawił ks. Zbigniew Kmiecik, katecheta od wielu lat związany z naszą szkołą. Przy tej okazji dziękowaliśmy ks. Zbigniewowi za osiem lat pracy katechetycznej, gdyż odchodzi już z naszej parafii do innej miejscowości. Uroczystość szkolna odbyła się na świeżym powietrzu i zgromadziła nie tylko uczniów i nauczycieli, ale również wielu rodziców. Wszystkich zgromadzonych powitała p. dyrektor Barbara Lasota, która krótko podsumowała miniony rok szkolny i złożyła gratulacje uczniom wyróżniającym się w nauce.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca odbyło się XV Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego. Wśród nagrodzonych Prymusów znalazł się uczeń klasy 8c naszej szkoły - Oskar Święs. Na wyróżnienie zasługują także inni uczniowie, którzy w tym roku osiągnęli wysokie wyniki w nauce.

prymus tarnowa 00Oskar Święs odebrał wyróżnienie i nagrodę wraz z innymi Prymusami Tarnowa z rąk Prezydenta Miasta Romana Ciepieli. Serdecznie gratulujemy Oskarowi wspaniałych osiągnięć, ogromnej pasji poznawczej i kreatywności. Życzymy dalszych sukcesów w nowej szkole! Wśród uczniów Dwójki jest jednak znacznie więcej prymusów i uczniów wyróżniających się w nauce. Imiona i nazwiska wszystkich, którzy w tym roku szkolnym zasłużyli na świadectwo z wyróżnieniem, znalazły się na szkolnej tablicy i zostały odczytane podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Czytaj więcej: Nasi najlepsi

Do czego w lesie może się przydać lusterko? Czym różni się liść grabu od liścia buka? Czy przytulia się przytula? Jak wygląda ślad wilczej łapy? Jakie skarby można znaleźć w leśnej ściółce? Nie wiecie? Wasi koledzy i koleżanki z klasy IVa i Va już to wiedzą!

20220609 jastrzebia 09A wszystko dzięki niezapomnianej przygodzie, jaką przeżyli podczas wycieczki do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Jastrzębi koło Ciężkowic. Tam pod okiem strażników Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego wędrowali leśnymi szlakami i uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody. Odbyli zaskakujący spacer wśród koron drzew za pomocą… lusterek. Na własnej skórze doświadczyli, co się dzieje, gdy zostaje zaburzony ekosystem. Poznali wiele ciekawostek o leśnych roślinach i zwierzętach. Szukali interesujących okazów przyrodniczych w ściółce i oglądali je pod lupą.

Czytaj więcej: Tajemnice lasu, czyli wycieczka do Jastrzębi

8 czerwca 2022 r. uczniowie klasy III a: Mateusz Leżoń i Franciszek Ziętek wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Humanistycznym „Czar Par” i zajęli trzecie miejsce.

czar par 2022 05Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej. Był przeznaczony dla uczniów klas trzecich miasta Tarnowa. Zadania konkursowe obejmowały zakres programowy klas I-III poszerzony o treści fakultatywne, w tym tangram, zadania tekstowe o podwyższonym stopniu trudności, rebusy i krzyżówki językowe, słowotwórstwo i ortografię. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności porozumiewania się, prezentacji własnego punktu widzenia i brania pod uwagę poglądów partnera, efektywnego współdziałania, logicznego myślenia, zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

Czytaj więcej: Sukces w konkursie „Czar Par”

3 czerwca na szkolnym podwórku urządziliśmy radosne święto piosenki i pokaz kreatywności uczniów. Było bardzo kolorowo i sympatycznie.

20220603 ekokonkursy 44Duża grupa uczniów z klas IV-VIII wzięła udział w Szkolnym Konkursie Piosenek Disney’a zorganizowanym przez p. Beatę Chrobak. Zabrzmiało wiele pięknych piosenek z bajek Disney’a w ciekawych aranżacjach naszych muzycznie utalentowanych wokalistów. Wyniki tego konkursu zamieszczamy poniżej. Oprócz tego uczniowie z klas I-VIII prezentowali wykonane przez siebie stroje i biżuterię z recyklingu. Pomysłowością wykonawców zaskoczona była nie tylko publiczność, ale również komisja konkursowa, która wszystkim uczestnikom tego konkursu przyznała równorzędne pierwsze miejsce.

Czytaj więcej: Pokaz talentów

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.