Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

karmaW październiku 2020 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji przedstawiciele szkolnego wolontariatu ogłosili zbiórkę karmy dla psów i kotów z tarnowskiego Azylu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie młodzieży do aktywnego udziału w pracy charytatywnej. Udało się zebrać całkiem pokaźną liczbę puszek i worków z karmą dla czworonożnych przyjaciół. Organizatorem i koordynatorem akcji była Joanna Pawelec, opiekun szkolnego wolontariatu.

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/ 2019 a wraz z nim wznawia pracę Szkolny Wolontariat.

Wolontariat jest definiowany jako świadoma, dobrowolna działalność podejmowana na rzecz innych, wykraczająca poza więzy rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Wolontariat jest inicjatywą skierowaną do ludzi, którzy chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne, czy też kulturalne. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

Czytaj więcej: List opiekuna Szkolnego Wolontariatu

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.