Na zajęciach kreatywnych z matematyki w klasie VII c uczniowie oglądali film pt. „Człowiek, który poznał nieskończoność”. Tematyka filmu tak ich zainteresowała, że postanowili pogłębić swoją wiedzę na temat ukazanych tam matematyków. W wyniku ich działań powstała praca, którą prezentujemy poniżej.
„Inwokacja” w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza zawiera słynny opis rodzinnych stron poety, do których pragnął się przenieść wyobraźnią. Na podstawie poetyckiego opisu uczniowie klas VII b i VII c namalowali własne wyobrażenie litewskiego krajobrazu. Zapraszamy do obejrzenia galerii wybranych prac uczniów.
Uczniowskie talenty, jak wiadomo, są wszechstronne - niekoniecznie tylko literackie. Dowodem na to twórczośc uczennic klasy VI a: Olgi Migdał i Marty Proszowskiej, które w ramach zajęć komputerowych stworzyły dodatkowe prace w postaci prostych gier komputerowych.
Zobacz i wypróbuj gry:
Czy próbowałaś (próbowałeś) swoich sił w tworzeniu własnych tekstów pisanych wierszem lub prozą? Jeśli tak, zapraszamy Cię do podzielenia się z innymi swoją twórczością. Jeśli jeszcze nie podjęłaś (nie podjąłeś) takiej próby literackiej, może nadszedł czas, aby to zrobić?
Na naszej szkolnej stronie internetowej będziemy zamieszczali oryginalne utwory pisane przez uczniów. Zapraszamy wszystkich chętnych do publikowania swoich wierszy i opowiadań. Zaś wszystkich bez wyjątku zachęcamy do czytania zamieszczonych utworów. Swoje teksty można przekazać nauczycielom języka polskiego lub przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
A oto utwory napisane przez młodych autorów - uczniów naszej szkoły:
Jako pierwsze w naszym kąciku twórczości uczniów swoje prace zamieściły uczennice klasy V a (rok szkolny 2015/2016), które w ramach lekcji języka polskiego stworzyły własne utwory inspirowane wierszem znanego poety Kazimierza Wierzyńskiego pt. „Zapach”. Wiersz ów rozpoczyna się słowami „Wszystko wam oddam tylko nie…”. Piątoklasistki napisały własne teksty zaczynające się od tych samych słów, ale podzieliły się z nami tym, co dla nich jest najważniejsze, czego nie oddałyby za żadne skarby. Oto ich utwory:
Marta Proszowska
Olga Migdał
(klasa V a)
W małym, spokojnym miasteczku oddalonym od dużego miasta mieściła się maleńka uliczka nazywana Ponurą. Nazwa ta wzięła się od jej mieszkańców, którzy nie nawiązywali ze sobą kontaktu. Byli oni gburami i zrzędami. Mieszkańcom tym nic nie odpowiadało i wszyscy zatrzaskiwali przed sobą drzwi, a okien nigdy nie otwierali. Na tej uliczce mieściło się kilka domków, kościół oraz sklepik.
Mieszkała tam też mała dziewczynka Tarija Bossman. Była ona dzieckiem bardzo ciekawskim, ale nie lubiła czytać książek. Bardzo pragnęła, aby jej rodzice i wszyscy mieszkańcy byli mili i się dobrze ze sobą dogadywali.
Anna Kiwior
Aleksandra Rzepa
Piotr Panek
(klasa VI b)
Dawno, dawno temu w krainie, gdzie żyją bajkowe postacie, mieszkał jednorożec o imieniu Tęczuś. Był pozytywnie nastawiony do życia, a w jego sercu zawsze panowała radość. Przyjaźnił się z koleżeńskim dzikiem - Ryśkiem. W Dolinie Mądrości, gdzie mieszkali główni bohaterowie, było wiele interesujących obiektów. Jednym z nich były bardzo szczególne ruiny budynku mające 200 lat. Tęczuś spędzał tam dużo czasu.
Pewnego ranka Rysiek przeglądał się w lustrze. Coś mu jednak przeszkadzało. Za sobą miał komodę z dość ciemnego drewna. Martwiło go jednak to, że idealnie wtapia się w tło swoich mebli. Dzik miał w każdym pokoju takie same meble, dlatego źle się czuł w swoim mieszkaniu.
Strona 1 z 2
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.