Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Aleksandra Kozioł
Paulina Wideł

(klasa IV a)

Dawno, dawno temu w pewnej krainie zwanej Książkolandią była magiczna biblioteka. Gdy tylko otwierało się jakąś książkę, natychmiast przenosiła czytelnika do świata w niej opisanego.

Pewnego razu dziewczynka o imieniu Ola chciała sprawdzić, czy naprawdę może przenieść się do takiego świata. Weszła do magicznej biblioteki i zobaczyła starca, który powiedział:

- Witaj, dziewczynko, co cię tu sprowadza?

Ola odpowiedziała, że chciałaby znaleźć się w świecie książki. Starzec zaproponował jej, żeby wybrała sobie odpowiednią książkę. Potem podał jej hasło, dzięki któremu mogła się przenieść do świata opisywanego w tej opowieści. Ola wybrała książkę pt. „Potwór i zniszczone miasto”. Wypowiedziała hasło, które brzmiało tak: „Trili lili, chcę wejść do książki w tej chwili”, i natychmiast przeniosła się do opustoszałego i zniszczonego miasta. Tam odbyła długą wędrówkę. Przeszła prawie pięć mil i wtedy zobaczyła starszą kobietę, która była bardzo smutna. Spytała Olę, jak ma na imię i skąd pochodzi. Ola odparła, że jest z krainy Książkolandii i chciałaby poznać inny świat. Wtedy kobieta ucieszyła się i powiedziała, że dziewczynka może ocalić ją i resztę mieszkańców ich miasta. Wystarczy, że powie słowa: „Chcę, żeby potwór zwany czarnym natychmiast zniknął z krainy starego miasta i już nigdy go nie niszczył”. Ola od razu wypowiedziała te słowa. Miasteczko szybko odbudowało się i zaludniło. Ludzie byli bardzo radośni, a starsza kobieta została ich królową.

Podziękowała Oli i zapytała, jak mogłaby się jej odwdzięczyć. Ola chciała wracać do Książkolandii, więc królowa zdradziła jej hasło na powrót. Brzmiało tak: „Trili lili, żegnam świat książki w tej chwili”. Dziewczynka wypowiedziała te słowa i od razu znalazła się z powrotem w bibliotece.
 

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.