Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Sokół-Gumniska”

Od 1994 roku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie działa Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Sokół-Gumniska”, który prowadzi szkolenie w zakresie piłki siatkowej chłopców. Oprócz działalności szkoleniowej, obejmującej dzieci i młodzież, klub oferuje również uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym na różnych szczeblach.

Dotychczasowe najważniejsze osiągnięcia MUKS:

- minisiatkówka (dzieci w wieku 11-13 lat) – siedmiokrotny udział w finałach Mistrzostw Polski (ostatnio w latach 2008 i 2010);

- młodzicy – dwukrotny awans do rozgrywek centralnych: w 2000 r. do jednej drugiej finału Mistrzostw Polski, a w 2012 r. do jednej czwartej finału Mistrzostw Polski;

- juniorzy – awans do jednej czwartej finału Mistrzostw Polski w 2007 roku.

MUKS wychował kilku zawodników, którzy grają w czołowych klubach polskich. Należy do nich m.in. Andrzej Skórski, który jako jedyny tarnowianin grał przez jeden sezon w drużynie Politechniki Warszawskiej, zaliczającej się do najwyższej ligi w Polsce. Od sezonu 2011/2012 do chwili obecnej dwaj inni czołowi zawodnicy naszego Klubu z rocznika 1995 są wypożyczani do czołowych klubów w Polsce. Są to: Bartosz Mordyl, występujący w barwach Resovii Rzeszów, oraz Marcin Mielak grający w AZS Częstochowa. Pierwszy z wymienionych zawodników w sezonie 2011/2012 zdobył wraz z drużyną Resovii Rzeszów brązowy medal na Mistrzostwach Polski Kadetów, a w sezonie 2012/2013 srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Za dobre wyniki w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży za 2011 rok Klub otrzymał nagrodę w postaci sprzętu sportowego w wysokości 40 tys. złotych i zakwalifikował się do udziału we wspólnym programie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jest to znaczące wyróżnienie, jakie otrzymało tylko pięć klubów z województwa małopolskiego; z Tarnowa MUKS jest jedynym klubem w tym gronie.

Działalność szkoleniową w MUKS Sokół-Gumniska prowadzi trener Czesław Skwarek, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole.

ZDJĘCIA

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.