Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły!

W bieżącym 2014 roku kontynuujemy w naszej szkole zbiórkę elektrośmieci. Zeszłoroczna akcja objęła swoim zasięgiem nie tylko społeczność szkolną, ale również lokalną. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać 3 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Jesteśmy przekonani, że każdy mieszkaniec znajdzie elektrośmieci w domu, piwnicy czy w domku działkowym. W Państwa firmach czy zakładach też zalega zużyty sprzęt, który za potwierdzeniem oddania, bezpłatnie przyjmie firma ARGO-FILM. Należy tylko zgłosić, o co serdecznie prosimy, że pragniecie Państwo oddać kupony Funduszu Oświatowego - Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie.

Zużyty sprzęt można przywozić do naszej szkoły lub bezpośrednio do Firmy ARGO - FILM, ul. Fabryczna 7a w Tarnowie.

Drodzy Rodzice, im więcej osób będzie wiedziało o naszym udziale w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”, tym więcej uda się nam zebrać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. A im więcej zebranych elektrośmieci, tym więcej punktów Funduszu Oświatowego otrzyma nasza szkoła i będzie je mogła wymienić na pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal.

 

Dlaczego selektywna zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego jest ważna?

Szkodliwe substancje (np. rtęć, freon) mogą się wydostać ze źle zagospodarowanych lub zdemontowanych zużytych urządzeń i przenikną z deszczem do gleby i wód gruntowych. W konsekwencji niewłaściwe pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może być w przyszłości przyczyną poważnych problemów zdrowotnych ludzi i zwierząt.

Dlatego prosimy Was, Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły, o wsparcie nas w przeprowadzeniu tej akcji.

Wszystkim, którzy pamiętali o działaniach ekologicznych i włączyli się w zbiórkę elektrośmieci w 2013 roku, serdecznie dziękujemy. O efektach naszej akcji będziemy informować po zakończeniu całości zaplanowanych działań, w czerwcu 2014 r.

Koordynator akcji - Małgorzata Pamuła
 

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.