Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie


Prezentacje multimedialne dotyczące obsługi najpopularniejszych programów/narzędzi komputerowych

Znajdziesz tutaj prezentacje multimedialne (samouczki), które pomogą Ci nauczyć się obsługi najpopularniejszych programów i narzędzi komputerowych. Samouczki te powstały na potrzeby programu CEO - Nauczycielska Akademia Internetowa. Można wykorzystywać je na licencji "Creative Commons, Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska". Dokładny opis licencji znajduje się na stronie: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/pl/.

 

 

Wyszukiwanie informacji w Internecie

Z tej lekcji dowiesz się, jak korzystać z ciekawych funkcji wyszukiwarki Google: jak stworzyć frazę do wyszukania zaawansowanego, jak wykorzystać tzw. katalogi stron, jak wykorzystać Google w roli kalkulatora i zabezpieczyć się przed niepożądanymi treściami.

Przejdź do samouczka.

 

Microsoft Word 2010

Microsoft Word 2010 - Lekcja 1
W pierwszej lekcji samouczka poznasz podstawowe możliwości programu Microsoft Word. Dowiesz się jak zapisywać, otwierać i stworzyć nowy dokument. Po ukończeniu wszystkich lekcji będziesz w stanie stworzyć atrakcyjny wizualnie dokument i zdobędziesz wiedzę, która ułatwi Ci dalsze poznawanie całego pakietu MS Office.

Microsoft Word 2010 - Lekcja 2
W drugiej lekcji samouczka poznasz podstawowe możliwości edycyjne, takie jak: kopiowanie tekstu, wybór czcionki, zmiana jej rozmiaru i stylu, zarządzanie akapitami i tworzenie listy.

Microsoft Word 2010 - Lekcja 3
W trzeciej lekcji samouczka nauczysz się jak wstawić do dokumentu tabelę, obrazek oraz nagłówek i stopkę.

Microsoft Word 2010 - Lekcja 4
W czwartej lekcji samouczka dowiesz się jak zmienić układ strony, jej rozmiar, kolor i położenie.

Microsoft Word 2010 - Lekcja 5
W piątej i ostatniej lekcji samouczka dowiesz się jak korzystać z narzędzi sprawdzania pisowni, tłumaczenia tekstu, dodawania komentarzy i trybu śledzenia zmian.
 


Microsoft Excel 2010

Microsoft Excel 2010 - Lekcja 1
W pierwszej lekcji samouczka poznasz podstawowe możliwości programu Microsoft Excel. Dowiesz się jak wypełniać komórki arkusza danymi oraz jak je formatować. Po ukończeniu wszystkich lekcji stworzysz arkusz, który samodzielnie wykona obliczenia i zaprezentuje dane w postaci tabel i wykresów.

Microsoft Excel 2010 - Lekcja 2
W drugiej lekcji samouczka nauczysz się dodawać nagłówki tabeli, filtrować i sortować dane oraz tworzyć tabele wykorzystujące gotowe style i formatowanie warunkowe.

Microsoft Excel 2010 - Lekcja 3
W trzeciej lekcji samouczka nauczysz się wykorzystywać podstawowe formuły obliczeń.

Microsoft Excel 2010 - Lekcja 4
W czwartej lekcji samouczka nauczysz się wstawiać do arkusza wykres reprezentujący dane zapisane w tabeli.

Microsoft Excel 2010 - Lekcja 5
W piątej i ostatniej lekcji samouczka nauczysz się tworzyć tabelę przestawną oraz wykres przestawny.
 

 

Microsoft PowerPoint 2010

Microsoft PowerPoint 2010 - Lekcja 1
W pierwszej lekcji samouczka poznasz podstawowe możliwości programu Microsoft PowerPoint. Dowiesz się jak dodawać, edytować i usuwać slajdy prezentacji. Po ukończeniu wszystkich lekcji będziesz w stanie stworzyć atrakcyjną prezentację multimedialną.

Microsoft PowerPoint 2010 - Lekcja 2
W drugiej lekcji samouczka dowiesz się jak zwiększyć wizualną atrakcyjność prezentacji przy wykorzystaniu motywów oraz jak je edytować.

Microsoft PowerPoint 2010 - Lekcja 3
W trzeciej lekcji samouczka nauczysz się stosować efekty przejścia między slajdami prezentacjami.

Microsoft PowerPoint 2010 - Lekcja 4
W czwartej lekcji samouczka nauczysz się tworzyć animacje korzystając z dostępnych wzorów.

Microsoft PowerPoint 2010 - Lekcja 5
W piątej i ostatniej lekcji samouczka nauczysz się edytować tempo prezentacji oraz zapisywać ją w różnych formatach.

 

 

Narzędzia Google

 

Jak wykorzystać bezpłatne aplikacje Google do stworzenia własnej platformy e-learning i prowadzenia zajęć w Internecie? Konto Gmail i internetowy album zdjęć Picasa
Podczas tej lekcji dowiesz się: - Jak założyć i obsługiwać konto poczty elektronicznej Gmail. - Jak stworzyć internetową galerię zdjęć za pomocą programu Picasa.

 

Jak wykorzystać bezpłatne aplikacje Google do stworzenia własnej platformy e-learning i prowadzenia zajęć w Internecie? Kalendarz
Podczas tej lekcji dowiesz się: - Jak działa kalendarz Google. - Jak ustawić powiadomienia e-mail o ważnych wydarzeniach.


Jak wykorzystać bezpłatne aplikacje Google do stworzenia własnej platformy e-learning i prowadzenia zajęć w Internecie? Internetowe prezentacje
Podczas tej lekcji dowiesz się: - Jak działają dokumenty Google. - Jak stworzyć prezentację projektu szkolnego.


Jak wykorzystać bezpłatne aplikacje Google do stworzenia własnej platformy e-learning i prowadzenia zajęć w Internecie? Internetowe dokumenty i współpraca online
Podczas tej lekcji dowiesz się: - Jak działa funkcja wspólnej pracy nad dokumentem Google. - Jak wstawić komentarze.

 


Wordpress

Wordpress krok po kroku
WordPress to najpopularniejsza na świecie i całkowicie bezpłatna platforma do tworzenia blogów. Moduł prezentuje jego funkcje i zasady obsługi.
 

 

GIMP

Szkolenie GIMP
Poznaj program, dzięki któremu możesz samodzielnie wykonywać grafiki i symulacje. Nauczysz się jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia aby nie powiększało niepotrzebnie prezentacji. Jak połączyć kilka zdjęć w ciekawą kompozycję. Jak zastosować efekty postarzenia czy uzyskać oryginalne napisy do wykorzystania w prezentacji czy na stronie internetowej.

 

 

Windows Movie Maker

Montaż filmów w Windows Movie Maker
Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz umiejętność samodzielnego montowania nagranych filmów. Dowiesz się jak zaimportować zdjęcia czy klipy, jak zastosować efekty filmowe w pokazie, jak utworzyć plik filmowy.

 


Tworzenie stron WWW

Tworzenie stron WWW
W programie Zajączek stworzysz własną stronę internetową z tekstem, zdjęciami, odnośnikami do innych stron lub do e-maila. Dowiesz się jak rozmieścić tekst i zdjęcie na stronie wykorzystując tabele i jak opublikować stronę czyli umieścić w Internecie.

 

 

Microsoft Windows SharePoint Services

Microsoft Windows SharePoint Services
Lekcja pokazuje jak wspólnie, w kilka osób pracować nad tym samym dokumentem (jak utworzyć obszary robocze, jak przydzielić uprawnienia do poszczególnych fragmentów np. tekstu, jak przekazywać sobie poprawki przez Internet, do czego służy historia pracy nad dokumentem).
 

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.