Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

IV Międzyszkolny Konkurs Literacki w Roku Andersena.

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Literacki. Tegoroczna edycja pod hasłem „Uhonorowani Andersenowskim laurem” odbyła się 14 kwietnia.

Uczestnicy mieli do przeczytania cztery książki z klasyki polskiej literatury młodzieżowej: E. Nowackiej „Kilka miesięcy, całe życie”, M. Musierowicz „Kwiat kalafiora”, A. Bahdaja „Gdzie twój dom, Telemachu?” i K. Kotowskiej „Jeż”. Wszystkie łączy to samo prestiżowe wyróżnienie – zostały umieszczone na Międzynarodowej Liście im. H. Ch. Andersena, obecnie zwanej Listą Honorową IBBY. Oprócz tego musieli dobrze poznać życiorys słynnego duńskiego baśniopisarza.
Konkurs ten na stałe wpisał się już w pracę naszej szkoły. Co roku poświęcony jest innej tematyce - tym razem nawiązywał do trwającego właśnie Roku Andersena, ogłoszonego w związku z podwójnym jubileuszem: 200. rocznicą urodzin i 130. rocznicą śmierci H. Ch. Andersena.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu miasta Tarnowa. Wzięło w nim udział 16 trzyosobowych drużyn, które rywalizowały w dwóch etapach. Pierwszy etap, na który złożył się test ze znajomości lektur konkursowych, zadecydował o zakwalifikowaniu się do części finałowej. Miała ona formę otwartej prezentacji. Uczniowie musieli m.in. odpowiedzieć na pytanie problemowe oraz pytanie-zagadkę, rozwiązać krzyżówkę, napisać zaproszenie, rozpoznać bohaterów książek na podstawie opisu, a także wykazać się znajomością życia i twórczości Andersena. Zadania konkursowe przygotowały: Ewa Oleksy, Magdalena Rzepka i Maria Dudek.
Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 19, równorzędne 2. miejsce zajęły zespoły z: SP 19 i Zespołu Szkół Sportowych, zaś 3. miejsce wywalczyły drużyny z SP 2 i SP 9. W osobnej kategorii oceniane były prace plastyczne – plansze przedstawiające ciekawostki z życia Andersena. Wyróżnienie otrzymali uczniowie SP 14 i SP 9. Nagrody książkowe dostali wszyscy uczestnicy drugiego etapu. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.