W dniu 26 maja 2026 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wyjeździe do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau – byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.
Pod opieką przewodniczek, w ciszy i zadumie, uczniowie zwiedzali teren Auschwitz I oraz Auschwitz II – Birkenau. Poznali losy więźniów, ich codzienność pełną strachu, głodu i upokorzeń. Miejsca naznaczone niewyobrażalnym cierpieniem i śmiercią tysięcy ludzi uświadomiły uczniom, jak ważny jest sprzeciw wobec wszelkich przejawów nienawiści i pogardy do drugiego człowieka. Ta lekcja historii była dla nich lekcją człowieczeństwa i przypomnieniem, jak istotna jest wolność oraz życie w pokoju.
Copyright © 2026 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.