Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

12 i 13 czerwca uczniowie klas VI a oraz VI b zwiedzali stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Długo oczekiwana dwudniowa wycieczka była świetną przygodą i okazją do spędzenia miłych chwil z rówieśnikami.

wroclaw 23Po podróży, którą odbyli pociągiem, szóstoklasistów czekał intensywny dzień zwiedzania. Rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem szlakiem wrocławskich krasnali, a przy okazji dowiedzieli się również wielu ciekawych rzeczy o historii miasta i jego zabytkach. Drugim punktem dnia było odwiedzenie Panoramy Racławickiej we Wrocławskim Muzeum Narodowym. Słynne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka upamiętniające 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej, mierzące 114 m długości i umieszczone w specjalnie wybudowanej rotundzie, zrobiło na wszystkich duże wrażenie.

wroclaw 47Niezwykle ekscytujący był również wjazd na 49. piętro wieżowca Sky Tower i podziwianie stamtąd panoramy Wrocławia.

Głównym punktem drugiego dnia pobytu w stolicy Dolnego Śląska było zwiedzanie ogrodu zoologicznego. W tym największym w Polsce zoo, w którym żyje ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących 1100 gatunków, szóstoklasiści spędzili kilka godzin. Dużą atrakcją było tamtejsze Afrykarium – budynek, w którym urządzono ogromne oceanarium prezentujące mieszkańców afrykańskich mórz, a także niektóre gatunki zwierząt lądowych.

Poznawaniu Wrocławia służyło także przemieszczanie się po mieście tramwajami oraz piesze spacery. Sprawdzianem samodzielności uczniów i niewątpliwą atrakcją wyjazdu był nocleg w hostelu czy samodzielne przygotowywanie kolacji. Wszyscy uczestnicy spisali się jednak na medal! Dopisała również pogoda – w ciągu dwóch dni pobytu we Wrocławiu cieszyliśmy się słońcem i ciepłem.

Teraz zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wycieczki.

ZDJĘCIA

poznaj polske logo


Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.