Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

11 kwietnia klasy pierwsze wybrały się na zajęcia edukacyjne do Pasażu Odkryć w Tarnowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Małej inżynierii”, podczas których mogli zbudować z nietypowych przedmiotów most, wieżę, a nawet katapultę.

pasaz kl1 10Zajęcia te wprowadziły dzieci w doskonały nastrój, wzbudziły „ducha” rywalizacji i współzawodnictwa, ale przede wszystkim rozwinęły kreatywność i inwencję twórczą. Pasaż Odkryć skrywa wiele tajemnic, dlatego też uczniowie chętnie wzięli udział w pokazie astronomicznym, na którym dostali odpowiedź na swoje „kosmiczne” pytania, przyglądali się gwiazdom, galaktykom oraz oglądali tarnowski Ratusz przez profesjonalny teleskop. Na koniec zajęć dzieci poznały sławnych, zasłużonych Tarnowian, którzy przyczynili się do rozwoju nauki i techniki.

Pierwszakom bardzo podobała się wycieczka, może nie była ona daleka, ale za to bardzo wartościowa. Zapewne wrócą tam w przyszłym roku, po kolejną porcję wiedzy.

ZDJĘCIA

poznaj polske logo

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke

MTH stopka granatowa

laboratoria logo2


Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.