Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

14 marca 2024 roku delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystej inauguracji Roku Generała Józefa Bema, jaka odbyła się w Tarnowie.

bem 02Właśnie w tym dniu przypadła 230. rocznica urodzin gen. Józefa Bema, inżyniera wojskowego, jednego z oficerów powstania listopadowego i dowódcy armii podczas powstania węgierskiego. W Tarnowie, mieście narodzin i spoczynku „bohatera trzech narodów” – Polski, Węgier i Turcji, odbyła się inauguracja obchodów Roku Bemowskiego. W uroczystościach wzięły udział m.in. władze miasta i województwa, ambasador Węgier, przedstawiciele ambasady Turcji, a także przedstawiciele wielu organizacji, biznesu, nauki i kultury, orkiestra dęta, grupy rekonstrukcyjne, drużyny harcerskie i zuchowe, uczniowie tarnowskich szkół.

Nasza szkoła była reprezentowana przez poczet sztandarowy ze sztandarem szkoły oraz uczniów klasy VIII a. Delegacja szkolna złożyły także kwiaty przy pomniku gen. Józefa Bema. Na zakończenie uroczystości została wystrzelona potrójna salwa armatnia przez braci kurkowych.

Rok 2024 został ustanowiony Rokiem Generała Inżyniera Józefa Bema przez Radę Krajową FSNT-NOT (Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna), ponieważ gen. Józef Bem był wybitnym inżynierem wojskowym, a także założycielem Towarzystwa Politechnicznego Polskiego – pierwszego polskiego stowarzyszenia inżynierskiego.

ZDJĘCIA

poznaj polske logo

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke

MTH stopka granatowa

laboratoria logo2


Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.