Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w zabawie polegającej na realizowaniu wyznaczonych zadań w okresie adwentu, czyli od 1 do 24 grudnia 2023 r.

Kalendarz adwentowy 2023 mZadania będą miały charakter zarówno świąteczny, jak i będą zachętą do podjęcia działań związanych z książką i czytaniem. Wyzwania, które są wyznaczone na każdy dzień, dotyczą m. in. zaprojektowania kartki świątecznej z życzeniami, stworzenia ozdoby choinkowej i przyniesienia jej do biblioteki, wykonania świątecznej zakładki lub ilustracji, napisania listu do Świętego Mikołaja czy wypożyczenia książki związanej ze świętami. Bardzo gorąco Was zachęcam do tego, abyście przynosili do biblioteki rozwiązania zadań adwentowych.

Mogą to być np. samodzielnie wykonane ozdoby, listy, kartki świąteczne, zakładki do książek, opisy fragmentów przeczytanych książek, opisy lub rysunki ulubionej świątecznej potrawy, wierszyki związane z Bożym Narodzeniem. Wszystkie Wasze prace znajdą swoje miejsce na tablicy, którą będziecie mogli oglądać obok biblioteki do końca I semestru, a najciekawsze prace i pomysły zostaną nagrodzone! Możecie wykonać każde zadanie lub wybrać takie, które podoba się Wam najbardziej.

Biblioteczny kalendarz adwentowy składa się z wyzwań, które pozwolą Wam przeżyć grudniowy czas w sposób przyjemny, a przede wszystkim w świadomym oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

Marta Kamińsk-Polak, bibliotekarz

Biblioteczny kalendarz adwentowy - zadania

Biblioteczny kalendarz adwentowy - karta pracy

poznaj polske logo


Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.