Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

4 września rozpoczęliśmy oficjalnie kolejny rok szkolny – 2023/2024. W murach ponadstuletniej Dwójki znów zabrzmiał dzwonek, zrobiło się barwnie i wesoło.

rozpoczecie 2023 24 09Uroczystość w szkole poprzedziła Msza św. odprawiona o godz. 8:00 w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Następnie uczniowie, nauczyciele i przybyli rodzice wzięli udział w spotkaniu na terenie szkoły. Wszystkich powitała p. dyr. Barbara Lasota, która następnie przedstawiła sprawy organizacyjne związane z nowym rokiem szkolnym oraz życzyła uczniom wielu osiągnięć w nauce. Szczególnie ciepło zostali powitani pierwszoklasiści, którzy z drżeniem serca pierwszy raz wkroczyli w szkolne progi.

To pierwsze powakacyjne spotkanie ubarwili uczniowie klasy trzeciej, którzy pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali krótką część artystyczną. Nie mogło także zabraknąć szkolnego chóru, który pod opieką p. Beaty Chrobak poprowadził śpiew hymnów i piosenek.

Jak co roku pierwszy dzień roku szkolnego, mimo iż radosny, naznaczony jest rocznicą tragicznych wydarzeń. 1 września br. minęły bowiem 84 lata od wybuchu drugiej wojny światowej. O wydarzeniach z tamtych dni przypomnieli zarówno Pani Dyrektor, jak i przedstawiciele uczniów. Tradycyjnie po zakończeniu uroczystości delegacja Samorządu Uczniowskiego udała się pod Pomnik Ofiar Wojny i Faszyzmu przy ul. Narutowicza, aby złożyć wiązankę kwiatów.

ZDJĘCIA

poznaj polske logo

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke

MTH stopka granatowa

laboratoria logo2


Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.