Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

8 marca 2023 r. w naszej szkole odbyła się akcja czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Wydarzenie to z roku na rok inicjowane jest przez wydawnictwo Akapit Press i ma na celu popularyzację książek autorki.

jezycjada2023 08„Jeżycjada” to popularna powieść dla dzieci i młodzieży składająca się z 22 tomów, w której głównymi bohaterami jest rodzina Borejków. Każdy kolejny tom opowiada o losach jednego z członków rodziny bądź ich przyjaciół, na tle prawdziwych wydarzeń historycznych. To pełna ciepła i humoru opowieść przedstawiająca barwne postacie młodych ludzi, ich szkolne perypetie, trudy dojrzewania i sposób postrzegania świata, a wszystko to ukazane na tle wydarzeń historycznych.

Wybrane fragmenty z tomów: „Szósta klepka” oraz „Kwiat kalafiora” zaprezentowali uczniowie klas II-VIII, pokazując szerszej publiczności piękne czytanie i swoje talenty lektorskie. Do akcji czytania włączyli się również goście specjalni – Pani Dyrektor Barbara Lasota oraz przedstawicielka społeczności rodzicielskiej – Pani Agnieszka, która jak się okazało, jest również wielką fanką „Jeżycjady”. Nie zabrakło też stylowych strojów z lat 70. i 80., nawiązujących do czasów, w których toczy się akcja książek M. Musierowicz. Na koniec uczniowie otrzymali listę książek polecanych do przeczytania przez rodzinę Borejków.

6 OCJ post

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Zdjęcia

poznaj polske logo


Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.