Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

24 lutego 2023 r. minął rok od militarnej agresji Rosji na Ukrainę. W przeddzień pierwszej rocznicy rosyjskiej inwazji ukraińscy uczniowie z oddziału przygotowawczego i uczący się w innych klasach naszej szkoły wystąpili z przedstawieniem, które przygotowali z potrzeby serca, by przypomnieć nam wszystkim o dramacie swojego kraju.

rocznica 07Słowom uczniów towarzyszyły przejmujące obrazy archiwalnych zdjęć i fragmentów filmów mówiące o tym, jak spokojne życie w Ukrainie zostało brutalnie zniszczone nieuzasadnioną rosyjską agresją. Ukraińscy uczniowi, choć muszą żyć i uczyć się poza rodzinnym krajem, w pamięci zachowali obrazy bliskich im miejsc, przywoływali je w swoich wypowiedziach i utworach muzycznych, a przede wszystkim upamiętnili ofiary zła rozgrywającego się na ich ojczystej ziemi.

Sprzeciw wobec brutalnej napaści ukraińscy uczniowie okazali też elementami ubioru – koszulkami z wymownymi hasłami „Stop wojnie!” i dekoracją zawierającą nazwy ukraińskich miast szczególnie boleśnie doświadczonych zbrojnym konfliktem. Nie zabrakło także słów pełnych serdecznych podziękowań dla nas – Polaków, za otwarcie serc i granic dla potrzebujących pomocy ukraińskich uchodźców.

Uczniowie wyrazili wiarę, że wielka odwaga i bohaterstwo ich żołnierzy przyniosą upragniony pokój, a im powrót do ojczystego kraju. Zakończyli swój występ ukraińskim pozdrowieniem narodowym „Sława Ukrainie!” z nadzieją na wolną Ukrainę oraz w pełni bezpieczną Europę.

Przekaz ukraińskich uczniów wywołał odzew zarówno uczniów, jak i oglądających go dorosłych. Wojna przecież trwa nadal, dlatego solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy, którzy wciąż potrzebują wsparcia w walce o wolny kraj.

Zdjęcia

poznaj polske logo


Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.