Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

10 listopada, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, cała społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystości patriotycznej. Był śpiew, inscenizacja, dużo radości i… trochę emocji.

swieto niepodleglosci 12Uczniowie wszystkich klas, odświętnie ubrani i udekorowani biało-czerwonymi kotylionami, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczystość. O godzinie 11.11 wszyscy wspólnie zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu!”. Następnie obejrzeli krótką inscenizację, w której młodzi aktorzy przypomnieli wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości w Tarnowie i w Warszawie. Występ był przeplatany wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych, prowadzonym przez szkolny chór pod dyrekcją p. Beaty Chrobak.

Na zakończenie spotkania uczniowie tradycyjnie już zaśpiewali z entuzjazmem swoją ulubioną pieśń legionową „Piechota”.

Dopełnieniem radosnego świętowania tego dnia było ogłoszenie wyników tegorocznej V Gry Terenowej po Tarnowie oraz wręczenie Pucharów Dyrektora SP 2 w Tarnowie. Na tę chwilę uczniowie klas IV-VIII czekali od 25 października, kiedy to odbyła się gra terenowa.

Główne trofeum – przechodni Puchar Dyrektora SP 2 w Tarnowie – co roku jest wręczany w dwóch kategoriach wiekowych. Tym razem w rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas IV-VI i VII-VIII.

A oto wyniki tegorocznej V Gry Terenowej po Tarnowie „Wolny Tarnów!”:

swieto niepodleglosci 32Klasy IV-VI

I miejsce i Puchar Dyrektora SP 2 w Tarnowie – klasa VI a
II miejsce – klasa V a
III miejsce ex aequo – klasy V b i VI b

Klasy VII-VIII

I miejsce i Puchar Dyrektora SP 2 w Tarnowie – klasa VII a
II miejsce – klasa VIII b
III miejsce – klasy VIII a

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

Zdjęcia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.