Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Nasze uczennice z klasy VIII b – Julia Imgrunt i Daria Augustyn uczestniczyły w Konkursie Recytatorskim „Słuchaj dzieweczko!”, na którym zaprezentowały własną interpretację wybranej ballady Adama Mickiewicza.

recytatorski 06Konkurs został zorganizowany 7.11.2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie dla uczczenia Roku Romantyzmu Polskiego, który datuje się od wydania „Ballad i romansów” A. Mickiewicza w 1822 r. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie recytacji wybranego utworu z tego cyklu.  Nasze uczennice zaprezentowały ballady „Romantyczność” i „Powrót taty”. Obie recytatorki wypadły świetnie, a Julia Imgrunt została wyróżniona za ciekawą interpretację trudnej ballady „Romantyczność”. Serdecznie gratulujemy dziewczętom świetnego występu i odniesionego sukcesu!

W rywalizacji uczestniczyli uczniowie z klas VII-VIII z Tarnowa i regionu. Organizatorami Konkursu Recytatorskiego „Słuchaj dzieweczko!” były: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie, III Liceum Ogólnokształcące, Filologia Polska Akademii Nauk Stosowanych oraz Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie.

Zdjęcia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.