Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uczniowie naszej szkoły troszczą się o groby dawnych nauczycielek i kierowniczek Szkoły Konarskiego, spoczywających na Starym Cmentarzu.

swiatelko 2022 03Jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych i przed Świętem Niepodległości poszczególne klasy udają się na groby osób zasłużonych dla naszej szkoły, aby zrobić drobne porządki na mogiłach, które tego wymagają, oraz położyć symboliczne wiązanki i zapalić znicze – światełka pamięci. W tym roku odwiedziliśmy m.in. groby przedwojennych kierowniczek Szkoły Żeńskiej im. S. Konarskiego: Zofii Wojciechowskiej wzmiankowanej w „Kalendarzu Tarnowskim” z 1896 r. jako kierowniczka czteroklasowej szkoły żeńskiej, Heleny Holendrowej – kierowniczki szkoły w l. 1901-1922 oraz Jadwigi Bodzoniówny, która kierowała szkołą w l. 1923-1937.

Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze także na mogiłach innych nauczycielek naszej szkoły oraz osób zasłużonych dla naszego miasta, np. na grobie Burmistrza Niepodległości – Tadeusza Tertila, na grobie ks. Wojciecha Kani oraz na mogiłach powstańców, legionistów i żołnierzy spoczywających w Kwaterze Zasłużonych.

Niech pamięć o tych ludziach i wdzięczność za trud i poświęcenie, z jakim służyli uczniom naszej szkoły, mieszkańcom Tarnowa i ojczyźnie, przetrwa i wychowuje kolejne pokolenia.

Zdjęcia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.