Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Do czego w lesie może się przydać lusterko? Czym różni się liść grabu od liścia buka? Czy przytulia się przytula? Jak wygląda ślad wilczej łapy? Jakie skarby można znaleźć w leśnej ściółce? Nie wiecie? Wasi koledzy i koleżanki z klasy IVa i Va już to wiedzą!

20220609 jastrzebia 09A wszystko dzięki niezapomnianej przygodzie, jaką przeżyli podczas wycieczki do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Jastrzębi koło Ciężkowic. Tam pod okiem strażników Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego wędrowali leśnymi szlakami i uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody. Odbyli zaskakujący spacer wśród koron drzew za pomocą… lusterek. Na własnej skórze doświadczyli, co się dzieje, gdy zostaje zaburzony ekosystem. Poznali wiele ciekawostek o leśnych roślinach i zwierzętach. Szukali interesujących okazów przyrodniczych w ściółce i oglądali je pod lupą.

Po zajęciach w terenie był też czas na relaks i posiłek. Wygłodniali czwarto- i piątoklasiści z apetytem pałaszowali kiełbaski upieczone na grillu. Kolejne godziny spędzili na swoich ulubionych zabawach – jedni grali w piłkę, inni bawili się w chowanego, jeszcze inni strzelali z łuku lub urządzili grupowe zabawy integracyjne. Był to bardzo miło i ciekawie spędzony czas!

Zdjęcia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.