Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uczniowie klasy 5b i 6a odbyli w jeden dzień podróż dookoła świata. Czy to możliwe? Okazało się, że tak – w Inwałdzie niedaleko Krakowa zwiedzali „Park Miniatur” – „Świat Marzeń”.

20220511 inwald 02Podziwiali ponad 50 modeli najsławniejszych budowli świata, m.in.: Świątynię Akropolu, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Bena, Sfinksa, Biały Dom. Odwiedzanie kolejnych państw i ich zabytków to kwestia paru minut. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Podczas zwiedzania dodatkowo uczniowie skorzystali z wielu atrakcji lunaparkowych. Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił film w kinie 5D MAX.

Nie zabrakło śmiałków, którzy poczuli wodną bryzę na Dzikiej Rzece i żar Egiptu, zwiedzając grobowiec Faraona czy budząc mumię w Egipt Horror Show. Wszyscy uczniowie poszukiwali wyjścia w Zielonym Labiryncie. Następnie mogli poczuć się jak średniowieczni rycerze i odważnie stanąć przed groźnym smokiem. Czas spędzony w Parku Miniatur to niezapomniane wrażenia.

Zdjęcia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.