Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Informujemy, że od 20 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie rozpoczynają się zajęcia w oddziale przygotowawczym dla uczniów klas VII-VIII nieznających języka polskiego, przybywających z terenu Ukrainy. Nadal trwa rekrutacja do tego oddziału.

Zapisów dokonać można w budynku szkoły codziennie w godzinach 9:00-15:00. Szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc na numer +48 14 655 73 66 lub odwiedzając naszą szkołę (ul. Szewka 7).

Wniosek w języku ukraińskim i polskim o przyjęcie do oddziału przygotowawczego pobrać można ze strony szkoły (TUTAJ) bądź wypełnić na miejscu w naszej szkole.

 

Zalety uczęszczania do oddziału przygotowawczego:
- Oddział przygotowawczy to grupa uczniów licząca nie więcej niż 25 osób.
- Uczniowie z oddziału przygotowawczego korzystają w czasie zajęć lekcyjnych z pomocy osoby władającej językiem ukraińskim.
- Uczeń oddziału przygotowawczego na praktyczną naukę języka polskiego poświęca więcej czasu, bo 8 godzin w tygodniu, co ułatwi mu sprawne posługiwanie się językiem polskim i umożliwi lepszą adaptację w środowisku.
- Uczeń oddziału przygotowawczego ma prawo do uczęszczania na zajęcia wyrównawcze z przedmiotów.

Druki do pobrania

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.