Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Spis treści

2011
● 19 stycznia – z okazji 148. rocznicy wybuchu powstania styczniowego uczniowie klas szóstych pod kierunkiem nauczycielki historii Zofii Pyrek uczestniczyli w lekcji historii na Starym Cmentarzu w Kwaterze Zasłużonych. Uczniowie samodzielnie przygotowali i zaprezentowali wiadomości o walkach mieszkańców Tarnowa i okolic o wolną Ojczyznę.
● 21 stycznia - uczniowie klasy II b gościli w szkole swoich dziadków i babcie, dla których z okazji ich święta przygotowali krakowskie jasełka, piękne życzenia oraz własnoręcznie wykonane upominki.
● 22 stycznia - gościli w murach szkoły seniorzy z dzielnic Gumniska i Zabłocie. Doroczne spotkanie opłatkowe zorganizowały dla nich wspólnie Rada Osiedla, nasza szkoła oraz Niepubliczne Gimnazjum „U Konarskiego”. Uczniowie przedstawili część artystyczną, na którą złożyły się inscenizacje, śpiew, taniec oraz gra na instrumentach. Spotkanie zaszczycili honorowi goście, m.in. ks. Stanisław Morańda, proboszcz parafii pw. Archanioła Gabriela, Danuta Ciszek z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Jacek Łabno, członek Rady Miejskiej. Wszystkich gości witały jako gospodynie: Zofia Drwal, dyr. SP 2 oraz Halina Gorycka, dyr. NG.
● 26 stycznia - uczniowie klasy I b wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez PGNiG na najciekawszy wiersz o ekologii i bezpieczeństwie użytkowania gazu. Zwycięzcą okazał się uczeń tej klasy Matti Saarela. W nagrodę otrzymał wspaniały upominek oraz darmowy pobyt w Promiennym Zamku dla całej klasy, zaś jego wiersz ma się ukazać w prasie.
● Luty - w czasie ferii zimowych grupa uczniów z naszej szkoły oraz z Gimnazjum „U Konarskiego” wzięła udział w zimowisku w Mszanie Dolnej.
● 28 lutego - w styczniu i lutym br. odbyły się mistrzostwa Tarnowa w minisiatkówce chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna chłopców z naszej szkoły wywalczyła II miejsce w Tarnowie, zaś drużyna dziewcząt – III miejsce.
● 8 marca - odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. W rywalizacji wzięło udział 27 trzyosobowych drużyn. Jubileuszowy Konkurs zaszczycili swoją obecnością: Krystyna Latałowa, wiceprezydent Tarnowa, oraz Grzegorz Nawrocki, znany dziennikarz. Międzyszkolny Konkurs Literacki w tym roku przebiegał pod hasłem „Za minutę pierwsza miłość” i składał się z trzech etapów. Autorkami zadań konkursowych były polonistki: Magdalena Rzepkai Ewa Oleksy. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów (SP nr 2) oraz dodatkowe nagrody od instytucji patronujących Konkursowi: Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie.
● 18 marca - uczniowie klasy Va uczestniczyli w Muzeum Okręgowym w warsztatach rzemieślniczych poświęconych historycznym technikom drukarskim. Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „Jesień średniowiecza – wiosna renesansu”.
● 23 marca - „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy” - takim wierszykiem powitały pierwszy dzień wiosny dzieci z klas młodszych, topiąc własnoręcznie zrobione kukły w miskach z wodą, czyli zgodnie z tradycją, ale też „ekologicznie”. Podczas apelu dla klas I-III zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski zaprezentowany został też inny dawny zwyczaj ludowy chodzenia po wsiach z maikiem-gaikiem.
● 28-30 marca - uczniowie klas I-VI wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych w kościele pw. Archanioła Gabriela.
● 14 kwietnia - uczniowie klas IV-V uczestniczyli w spotkaniu z członkami bractwa rycerskiego „Kerin” na temat czasów księcia Mieszka I oraz wikingów.
● 24 kwietnia - obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Uczniowie klas piątych przygotowali przedstawienia o tematyce ekologicznej oraz popisy taneczne i sportowe. Wychowankowie świetlicy, przebrani za witaminki, przypomnieli, co jeść, aby być zdrowym. Miłym akcentem były też piosenki w wykonaniu uczennic z klasy III b.
● 25 kwietnia - uczniowie klas szóstych wzięli udział w III Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Tarnowie. W ścisłej czołówce znalazła się Agnieszka Siedlik z klasy VI b. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Elżbiety Popiel.
● 29 kwietnia - uczestnicy dwuetapowego szkolnego konkursu literackiego dla dzieci klas II i III „Brzechwa-dzieciom” wykazali się dużą znajomością treści wierszy oraz biografii Jana Brzechwy. Zwycięzcy, wyłonieni spośród 21 finalistów, otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyła im dyrektor Zofia Drwal podczas apelu przedświątecznego.
● 4 maja - uczniowie klas IV-VI wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym oraz w dwóch konkursach międzyszkolnych – w SP nr 3 oraz w Gimnazjum nr 4 w Tarnowie.W obydwu konkursach międzyszkolnych nasi uczniowie zdobyli miejsca finałowe. W Szkolnym Konkursie Ortograficznym, będącym etapem wstępnym do konkursu międzyszkolnego, wzięło udział aż 57 uczniów z kl. IV-VI.
● 4 maja - nasza wspólnota szkolna przygotowała się na uroczystą beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II, która miała miejsce 1 maja br. na Placu św. Piotra w Rzymie. Uczniowie wszystkich klas wykonali tablice upamiętniające różne wydarzenia z życia i pontyfikatu Ojca Świętego, zorganizowali wystawę, a także przygotowali poranek wielkanocny poświęcony postaci Jana Pawła II.
● 6 maja - po raz trzeci odbył się w naszej szkole Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas IV-VI, tym razem przebiegał pod hasłem „Mityczni podróżnicy”. Konkurs mitologiczny przygotowali nauczyciele: Zofia Pyrek i Leszek Gorycki.
● 8 maja - uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach rzemieślniczych w tarnowskim Muzeum Okręgowym w ramach projektu „Jesień średniowiecza - wiosna renesansu”. Dzieci dowiedziały się, jak dawniej wyplatano koszyczki, robiono beczki i różne naczynia z drewnianych klepek.
● 9 maja - Katyń 1940 i Smoleńsk 2010 – to dwa tematy, jakie poruszone zostały podczas niecodziennej lekcji historii w klasach szóstych. Prelekcję poprowadziła dyrektor Zofia Drwal, wnuczka oficera Wojska Polskiego, jeńca wojennego rozstrzelanego w Katyniu. Dopełnieniem opowieści była prezentacja multimedialna oraz zbiór pamiątek rodzinnych.
● 9 maja - uczestnicy kółka plastycznego prowadzonego przez Barbarę Smorczewską wzięli udział w kolejnej, piątej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mały Artysta”. Agnieszka Schabowska z kl. III a otrzymała główną nagrodę za pracę namalowaną temperą pt. „Konie”.
● 10 maja - nasi uczniowie uczestniczyli w zorganizowanym po raz szósty przez SP nr 5 w Tarnowie Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Wysokie lokaty, jakie zajęli, są efektem ich zainteresowań historią oraz rzetelnej pracy pod kierunkiem nauczycielki historii, Zofii Pyrek.
● 20 czerwca - reprezentacja szkoły złożona z uczennic klasy VI b uczestniczyła w I Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem „Rycerze Hetmana Jana Tarnowskiego”, jaki odbył się 26 maja w SP nr 8 w Tarnowie. Nasza drużyna uzyskała bardzo dobry wynik w indywidualnym teście, przygotowała także w sali historycznej wystawę na temat wielkiego tarnowianina.
● 30 sierpnia - kilkunastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły spędziła część wakacji na kolonii w Łazach nad Morzem Bałtyckim. Opiekę nad uczestnikami kolonii pełniła nauczycielka Joanna Pawelec.
● Lipiec – trwał wielki remont w obydwu budynkach szkoły. Przeprowadzono termomodernizację i położono nową elewację na szkolnym budynku z lat 70., odnowiono też elewację zabytkowego gmachu tzw. starej szkoły. Poważne prace zostały przeprowadzone wewnątrz obu budynków: wymieniono instalację grzewczą, na sali gimnastycznej zmodernizowano oświetlenie i wymalowano ściany, a także wyremontowano szatnie gimnastyczne. Odmalowane zostały też ściany na korytarzach i w niektórych salach. Nowy wygląd zyskało też wejście do budynku szkolnego – na schodach pojawiły się nowe płytki i barierki, zamontowano również nowe drzwi wejściowe.
● Wrzesień - nowy rok szkolny 2011/2012 rozpoczęliśmy w szkole w trudniejszych warunkach niż zazwyczaj. W związku z kończącym się remontem tegoroczna uroczystość inauguracji roku szkolnego odbyła się wyjątkowo w kościele pw. Archanioła Gabriela, a zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczęły się 5 września 2011 r. Mimo utrudnień wynikających z trwających jeszcze prac nauka odbywała się normalnym trybem.
● 14 września - uczniowie klas III b, IV a oraz IV b obejrzeli w Tarnowskim Teatrze spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Wizyta w teatrze była też okazją do obejrzenia teatralnego gmachu przebudowanego w czasie ostatniego remontu.
● 30 września - uczniowie klasy VI a reprezentowali naszą szkołę w Grze Terenowej pod hasłem „Poszukiwacze zdrowia i urody” zorganizowanej w ramach programu zdrowotnego „Bractwo zdrowia i przygody” dotowanego z grantu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polski oraz Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Opiekę nad naszą drużyną sprawowała Joanna Pawelec.
● 30 września – obchodziliśmy doroczne Święto Patrona Szkoły połączone ze ślubowaniem i pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów. Ceremonii tej dokonały wychowawczynie klas pierwszych: Barbara Smorczewska i Danuta Iwaniec.
● 10 listopada - uczciliśmy w szkole 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie miało formę wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i niepodległościowych. Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole również odświętnymi strojami oraz kotylionami w narodowych barwach, które własnoręcznie wykonywali uczniowie wszystkich klas w ramach konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski.
● 18 listopada - odbyła się w szkole XXI edycja Gry Terenowej po Tarnowie. Przebiegała pod hasłem „Śladami hetmana Jana Tarnowskiego” i była związana z obchodami roku 2011 jako poświęconego tej wybitnej postaci. Do udziału w imprezie zaproszono drużyny z tarnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs miał przebieg kilkuetapowy. Nagrody dla zwycięzców i upominki dla wszystkich uczestników sponsorowały Urząd Miasta Tarnowa oraz Tarnowska Fundacja Kultury. Przedsięwzięcie w ramach projektu „Druga strona medalu, czyli wyprawa w głąb miasta” zorganizowały: Szkoła Podstawowa nr 2 , Niepubliczne Gimnazjum „U Konarskiego” oraz Tarnowska Fundacja Kultur.
● 18 listopada - uczniowie szkoły wzięli udział w Turnieju WitaMocarze zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Tarnowie w ramach programu zdrowotnego „Bractwo zdrowia i przygody”. Drużyna złożona z uczennic kl. VI a zajęła w turnieju II miejsce. Zadania konkursowe były związane z zagadnieniami zdrowego stylu życia oraz higieny.
● 10 grudnia - odbył się w szkole kiermasz świąteczny pod hasłem „Europejskie spotkanie ze św. Mikołajem”. Wzięły w nim udział całe rodziny uczniów, a także przedszkolaki, które mogły przy okazji poznać naszą szkołę. Część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego i muzyki ukazywała zwyczaje i wierzenia na temat św. Mikołaja w różnych krajach europejskich. Na stoiskach można było podziwiać ozdoby bożonarodzeniowe i kartki świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. W „Pracowni św. Mikołaja” dzieci pod kierunkiem nauczycieli same wykonywały świąteczne dekoracje. Atrakcją kiermaszu był salon gier planszowych, a także pokaz zabawek technicznych zorganizowany przez jednego z uczniów wraz z rodzicami. Najmłodsze dzieci chętnie korzystały z wesołego toru przeszkód na sali gimnastycznej, a całe rodziny z kawiarenki urządzonej w świetlicy.
● 13 grudnia - zakończył się III Szkolny Konkurs Historyczny dla uczniów kl. IV–VI pod hasłem „Unia Europejska w pigułce”. Wzięło w nim udział 50 uczniów. Uczestnicy przygotowywali się samodzielnie, według wskazówek nauczyciela historii, Zofii Pyrek.
● 13 i 14 grudnia - odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w minisiatkówce chłopców i dziewcząt, rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Sukcesem zakończył się występ zespołu chłopców z naszej szkoły, którzy zajęli I miejsce i zdobyli tytuł Mistrzów Tarnowa. Dziewczęta wywalczyły II miejsce i srebrne medale.
● 21 grudnia - najmłodsi uczniowie pod opieką nauczycielki Urszuli Migały zaprezentowali inscenizację bożonarodzeniową. Chór szkolny, pod dyrekcją Beaty Chrobak, ubarwił ten występ śpiewem kolęd i pastorałek. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w szkolnym konkursie na najpiękniejszą „Szopkę afrykańską” oraz „Szopkę tarnowską”, zorganizowanym przez panie Beatę Wilkosz i Lucynę Jurusik.

 

2012
● 4 stycznia – uczniowie szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej, która miała na celu pomoc ciężko chorym dzieciom – pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wrocławskiej Akademii Medycznej. Akcja polegała na zbiórce środków czystości oraz pieniędzy na ich zakup. Koordynatorem akcji był Samorząd Uczniowski.
● 24 stycznia – po raz drugi odbył się w szkole Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział 33 uczniów, z których pięcioro najlepszych reprezentowało naszą szkołę na międzyszkolnym Dyktandzie „O Pióro Dyrektora Gimnazjum nr 4 w Tarnowie”.
● 25 stycznia – odbyła się szkolna dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV-VI.
● 10 lutego – uczniowie naszej szkoły, Rafał Siedlik i Filip Gacek, zostali laureatami I Tarnowskiego Międzyszkolnego Turnieju „Fauny” dla szkół podstawowych. Odbył się w Salonie Gier Planszowych „Jaskinia”, gdzie spotkały się reprezentacje 9 szkół biorących udział w turnieju.
● 21 marca – pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował wiosenny pokaz mody. Uczniowie klas IV-VI prezentowali stroje własnego pomysłu, które miały symbolizować rozpoczynającą się porę roku. Rozstrzygnięty został również konkurs międzyklasowy na najładniejszą wiosenną dekorację okienną.
● Marzec – biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami nauczania wczesnoszkolnego zorganizowała dwa konkursy czytelnicze nawiązujące do baśni H. Ch. Andersena. Jeden był adresowany do dzieci i rodziców klas pierwszych, a drugi – do uczniów kl. II-III.
● 2 kwietnia – klasa III a, która realizuje w tym roku szkolnym program edukacji regionalnej, przygotowała pod opieką wych. Anny Buczek całoroczną wystawę pt. „Piękno stroju i rękodzieła ludowego”.
● 4 kwietnia – odbyły się w szkole spotkania z okazji zbliżającej się Wielkanocy. Uczniowie klas starszych obejrzeli inscenizację obrazującą treści najważniejszych dla chrześcijan dni Wielkiego Tygodnia. Młodsze dzieci oglądnęły przedstawienie nawiązujące do wielkanocnych zwyczajów i tradycji. Występy ze starszymi uczniami przygotowały Beata Wilkosz i Beata Chrobak, a z młodszymi – Urszula Migała.
● 12 kwietnia – w Brzesku drużyna chłopców z naszej szkoły zdobyła II miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce.
● 18 kwietnia – odbył się w naszej szkole XI Międzyszkolny Konkurs Literacki przeznaczony dla uczniów klas IV-VI, którego jesteśmy organizatorem. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Wielkie problemy małych bohaterów”. W rywalizacji wzięło udział 12 szkół z Tarnowa oraz SP z Radłowa. Nasza drużyna zdobyła II miejsce. Zadania przygotowały polonistki: Magdalena Rzepka i Ewa Oleksy. Patronat honorowy nad konkursem objęły Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie oraz Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie. Laureaci oraz zdobywcy pierwszych pięciu miejsc zostali nagrodzenia książkami, a pozostali uczestnicy etapu finałowego otrzymali symboliczne upominki. Fundatorem nagród była nasza szkoła, a także Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza, które ufundowało nagrodę dla zdobywców pierwszego miejsca.
● 23-27 kwietnia – prawie wszystkie klasy naszej szkoły uczestniczyły w nietypowych lekcjach przyrody. W związku z udziałem w I edycji kampanii „Eko Tarnów, Tarnowska Inicjatywa Ekologiczna” uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Zakładu Odpadów Komunalnych w Tarnowie. Byli również w azylu dla zwierząt w Tarnowie-Krzyżu i przekazali dla jego podopiecznych sporą ilość karmy.
● 26 kwietnia – grupa uczniów klas młodszych wraz z wychowawcami uczestniczyła w pokazach filmów konkursowych dla najmłodszych w ramach 26. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Reprezentantka naszej szkoły, Magdalena Grobecka z kl. III b znalazła się w dziecięcym jury oceniającym filmy dla młodych widzów.
● 2 maja – formę happeningu miało szkolne świętowanie obchodów Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja. Spotkanie odbyło się na boisku szkolnym, a jego oprawę stanowiły biało-czerwone graffiti, chorągiewki, kotyliony i baloniki w barwach narodowych, kolorowe plakaty i melodia „Mazurka 3 Maja”. Punktem kulminacyjnym było wypuszczenie w niebo białych i czerwonych baloników. Na zakończenie wszyscy przemaszerowali do szkoły w radosnym korowodzie, ze słowami pieśni: „Witaj maj, piękny maj, u Polaków błogi raj”.
● 7-11 maja – uczniowie kl. VI a wraz z opiekunami przez pięć dni uczestniczyli w zajęciach „zielonej szkoły” w Rabce-Zdroju. Wspaniały klimat, atrakcyjne miejsca i ciekawe zajęcia sprawiły, że był to dla szóstoklasistów bardzo udany czas wypoczynku na łonie przyrody, zabawy z rówieśnikami i skutecznej nauki, choć w nietypowych warunkach.
● 23 maja – uczniowie z klas IV-VI za sprawą bractwa rycerskiego Kerin przenieśli się w odległe czasy starożytnego Rzymu. Opowieść była ilustrowana przykładami uzbrojenia i dawnych strojów, a także realistycznymi scenkami odtwarzającymi taktykę walki rzymskich legionistów, ciężką pracę niewolników czy potyczki gladiatorów.
● 27 maja – dzieci z klas drugich wystąpiły z programem artystycznym podczas festynu rodzinnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy kościele pw. Archanioła Gabriela w Tarnowie. Występ był dedykowany rodzicom z okazji ich święta.
● 29 maja – zakończył się ogłoszony w kwietniu przez Samorząd Uczniowski konkurs na najpiękniejszy wiersz z okazji Dnia Matki. Wzięli w nim udział uczniowie z kl. IV-VI. Najciekawsze utwory zostały wywieszone na gazetce szkolnej.
● 30 maja – gościliśmy w szkole dziennikarzy Radia RDN Małopolska, którzy odwiedzili nas w ramach akcji „Tydzień Dziecka z RDN”. Opowiadali o pracy w radiu oraz nagrywali pozdrowienia przesyłane przez dzieci z okazji Dnia Dziecka.
● 5 czerwca – sześć uczennic z naszej szkoły z powodzeniem wzięło udział w międzyszkolnym konkursie plastyczno-kostiumowym pod hasłem „Francja – z czego słynie ten kraj?”, organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Tarnowie. Dziewczęta przygotowywały się do konkursu w ramach zajęć świetlicowych pod kierunkiem nauczycielki Justyny Krakowieckiej.
● 6 czerwca – grupa sześciolatków z Publicznego Przedszkola nr 13 w Tarnowie uczestniczyła w naszej szkole w zajęciach integracyjnych pt. „Jak poznajemy świat?”.
● 8 czerwca – nasza szkoła, jako jedna z nielicznych w Tarnowie, zakwalifikowała się do pilotażowego programu rządowego „Cyfrowa szkoła”. Jego cel to rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe na wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne.
● 18 czerwca – odbył się finał IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Białe i czarne” organizowanego przez naszą szkołę. W konkursie wzięło udział 26 placówek z Tarnowa, Wierzchosławic, Stróż i Zakliczyna. Nadesłano 402 prace. W skład komisji oceniającej weszli: dr Aleksandra Zuba-Benn, artysta plastyk, pedagog; Magdalena Kopczyńska-Kołodziej, artysta plastyk, pedagog; Maciej Słowik – plastyk.
● 28 czerwca – w ostatnim dniu nauki gościliśmy w szkole naszego byłego ucznia, Dawida Drwala, który opowiedział o historii tarnowskich tramwajów, ilustrując prelekcję prezentacją multimedialną. Wielu uczniów poprosiło Dawida o autograf, doceniając fakt, że jako tegoroczny maturzysta jest już autorem książki o tarnowskich tramwajach.
● 2-13 lipca – w szkole trwała półkolonia w ramach programu „Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje Tarnów 2012”.
● Wrzesień – w roku szkolnym 2012/2013 wznowiono w szkole wydawanie gazetki, która zyskała nowy tytuł „Co tam w dwójce?”. Pracę nad nią rozpoczęli uczniowie w ramach kółka dziennikarskiego działającego pod opieką polonistki Magdaleny Rzepki. W swojej pracy uczniowie wykorzystują nowoczesny sprzęt dostępny m.in. dzięki programowi Cyfrowa Szkoła.
● 8 września – uczniowie szkoły włączyli się do akcji Narodowego Czytania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, która odbyła się pod pomnikiem poety w Tarnowie. Spotkanie z arcydziełem Mickiewicza miało miejsce również w naszej szkole we wszystkich klasach IV-VI. Uczniowie czytali fragmenty poematu oraz wzięli udział w konkursie literackim osnutym wokół poznanych tekstów.
● 28 września – obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, tradycyjnie połączone z pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna, a także rodzice najmłodszych uczniów. Klasy starsze uczestniczyły w międzyklasowym quizie na temat S. Konarskiego.
● 20 października – w ramach „sportowej soboty” uczniowie szkoły uczestniczyli w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Odbyły się mecze piłki nożnej, piłki koszykowej, rozgrywki w piłce siatkowej i unihokeju oraz turniej tenisa stołowego.
● 6 listopada – odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Pan Tadeusz Adama Mickiewicza – piękno przyrody ukryte w poezji”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VI. Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie fragmenty poematu opisujące piękno przyrody.
● 9 listopada – w obchody Narodowego Święta Niepodległości czynnie włączyli się wszyscy uczniowie szkoły. Kilka tygodni wcześniej każda klasa otrzymała do wykonania zadanie polegające na odwiedzeniu jednego miejsca w naszym mieście związanego z niepodległościowymi dążeniami tarnowian. Należało również odszukać informacje na temat wydarzeń i osób wiążących się z tym miejscem.
● 13 listopada – podczas spotkania ze znawcami i kolekcjonerami rafy koralowej uczniowie mogli na wystawie oglądać cuda natury dostępne badaczom podwodnego świata, m.in. muszle, bursztyny, koralowce i ryby.
● 13-14 listopada – w ramach integracji naszej szkoły z przedszkolami zaplanowano cykl spotkań pod hasłem „Polubić szkołę”. Odbyło się pierwsze spotkanie pt. „Być artystą, być Picassem” w formie warsztatów plastycznych, które poprowadzili przygotowani do tego uczniowie kl. III.
● 6 grudnia – reprezentująca naszą szkołę uczennica kl. IV b, Magdalena Grobecka została wyróżniona podczas III edycji konkursu recytatorskiego pt. „Do Ciebie mówię, Wielki Tułaczu” organizowanego przez SP nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie.
● 8 grudnia – uczeń klasy trzeciej Wojciech Rubacha zajął III miejsce w zawodach pływackich z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbywających się pod hasłem „Już pływam – sprawność na całe życie”, zorganizowanych przez UMT UKS „Sokół – Mościce”. Uczeń doskonali swoje umiejętności w ramach cotygodniowych zajęć na basenie organizowanych przez naszą szkołę.
● 9 grudnia – z inicjatywy nauczyciela przyrody Małgorzaty Pamuły rozpropagowano w szkole akcję „Moje miasto bez elektrośmieci” polegającą na zbieraniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w zamian za który można uzyskać specjalne kupony na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły.
● 21 grudnia – w ramach realizowanego w klasach trzecich programu „Edukacja regionalna” uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. W grudniu odbyło się kolejne spotkanie, w czasie którego dzieci poznawały tradycje świąt Bożego Narodzenia oraz wykonywały ozdoby świąteczne z opłatków, bibuły i słomy.

 

2013
● 12 stycznia – na zakończenie I semestru grupa uczniów z klas I-III pod opieką pani Beaty Chrobak przygotowała inscenizację bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie było efektem zajęć artystycznych z elementami muzycznymi i teatralnymi, prowadzonych w ramach projektu unijnego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów kl. I-III szk. podst. w Tarnowie”.
● Styczeń – odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Tarnowa w minisiatkówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i w kategorii chłopców nasze drużyny wywalczyły tytuły wicemistrzów Tarnowa.
● 14-18 stycznia – chętni uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych, jakie odbywały się w szkole w pierwszym tygodniu ferii zimowych pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego.
● 18 lutego – w ramach Dnia Otwartego Szkoły i całorocznego cyklu zajęć „Polubić szkołę” gościliśmy dzieci przedszkolne pięcio- i sześcioletnie. Przed południem wzięły one udział w zajęciach integracyjnych w klasach trzecich. Po południu odbyło się spotkanie z przyszłymi uczniami i ich rodzicami, w ramach którego goście poznawali szkołę i uczestniczyli w przygotowanych dla nich atrakcjach.
● 19 marca – odbyło się Święto Matematyki pt. ,,Matematyka jest piękna”. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać m.in. niezwykłość fraktali, symetrii figur, parkietaży, piękno ukryte w liczbach, w trójkątach Sierpińskiego i Pascala.
● 9 kwietnia – odbył się po raz V Szkolny Konkurs Mitologiczny.
● 30 kwietnia – z okazji nadejścia wiosny Samorząd Uczniowski szkoły zorganizował wybory Superdziewczyny 2013 roku. Wzięły w nich udział kandydatki wytypowane wcześniej przez poszczególne klasy IV-VI.
● 9 maja – odbył się w naszej szkole XII Międzyszkolny Konkurs Literacki dla uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział 15 drużyn ze szkół podstawowych Tarnowa oraz spoza naszego miasta. W tym roku Konkurs przebiegał pod hasłem „Przygodo, gdzie jesteś?”. W rywalizacji zwyciężyła drużyna z SP nr 14 w Tarnowie, nasi uczniowie zajęli drugie miejsce.
● 13 maja – w ramach edukacji regionalnej klasa III uczestniczyła w spotkaniu warsztatowym w Muzeum Etnograficznym na temat mniejszości narodowej Romów.
● 15 maja – odbył się coroczny Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III.
● 23 i 24 kwietnia – obchodzone były XII Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. W ramach tych obchodów rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Bajkowa kraina Juliana Tuwima” organizowany przez Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Jedną z głównych nagród w kategorii na najładniejszą zakładkę do książki zdobyła uczennica naszej szkoły Marta Proszowska z kl. I b.
● 29 maja – w drugim półroczu uczniowie klas szóstych wzięli udział w kilku międzyszkolnych konkursach języka angielskiego. W konkursie zorganizowanym przez Gimnazjum nr 7 uczennica klasy VI b zdobyła III miejsce. Inny uczeń tej samej klasy uplasował się na II miejscu w Konkursie Języka Angielskiego w Gimnazjum nr 4.
● 30 maja – klasa III skorzystała z oferty „Dzień Dziecka z Radiem RDN Małopolska” oraz wybrała się do Muzeum Okręgowego, gdzie czekały liczne atrakcje. Uczniowie poznawali renesansowy Tarnów w czasie gry terenowej oraz zwiedzili z przewodnikiem wiele ciekawych miejsc.
● 12 czerwca – z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. IV i V z kółka teatralnego zaprosili młodszych kolegów i koleżanki na przedstawienie pt. „Szafa babuni”.
● 14 czerwca – na terenie MORD-u w Tarnowie odbył się dla naszych uczniów piknik rowerowy, podczas którego można było przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego w praktyce.
● Lipiec – w czasie pierwszych tygodni wakacji odbywała się w naszej szkole półkolonia.
● 2 września – po wakacyjnej przerwie rozpoczął się kolejny rok szkolny – 2013/2014. Uczniów, nauczycieli i rodziców powitała dyr. Zofia Drwal, szczególnie ciepło zwracając się do pierwszoklasistów i dzieci z oddziału przedszkolnego. Uroczystość uświetnił występ trzecioklasistów. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przypomnieli o rocznicy wybuchu II wojny światowej i złożyli kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Wojny i Faszyzmu.
● 25 września – uczniowie kl. IV-VI uczestniczyli w grze edukacyjnej pt. „Poznajemy Patrona naszej szkoły – ks. S. Konarskiego”. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania dotyczące Konarskiego. W grze pomocne były materiały umieszczone na tablicach ściennych. Poprawne odpowiedzi brały udział w losowaniu nagród ufundowanych przez dyrektora szkoły. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, już podczas pierwszych przerw międzylekcyjnych uczniowie wylosowali 120 kartek z pytaniami.
● 27 września – obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – ks. S. Konarskiego. Tradycyjnie w tym dniu pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów. Klasy starsze uczestniczyły także w rozstrzygnięciu konkursu na temat Patrona szkoły.
● Wrzesień – kontynuowaliśmy, rozpoczętą w ubiegłym roku szkolnym, akcję pod hasłem „Nasze miasto bez elektrośmieci”. W klasach III i IV-VI nauczyciele prowadzili lekcje na temat zagrożenia, jakie stanowi zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Oddając taki sprzęt do punktu zbiórki ARGO-FILM w Tarnowie, można było wspierać naszą szkołę, ponieważ za elektrośmieci otrzymywano specjalne kupony Funduszu Oświatowego, które można było ofiarować szkole na zakup pomocy dydaktycznych. Koordynatorem programu w szkole była Małgorzata Pamuła.
● 4 października – w dniu św. Franciszka, patrona ekologów odbył się szkolny Dzień Ekologii. Całemu przedsięwzięciu, które koordynowała Małgorzata Pamuła, przyświecało hasło „Zdrowie nasze kolorowe”. Każda klasa przygotowała własne stoisko ze zdrową żywnością. Przysmaki degustowała najpierw komisja oceniająca, a następnie wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
● Październik – mija dziewięć lat, odkąd nasza szkoła prowadzi akcję selektywnej zbiórki odpadów będących surowcami wtórnymi. Zaangażowaliśmy się w tę działalność na długo przed wprowadzeniem obowiązkowej selekcji odpadów, jaka weszła w życie w lipcu 2013 roku. Uczniowie naszej szkoły przynoszą np. zużyte baterie elektryczne, butelki plastikowe, puszki aluminiowe czy makulaturę, które odbiera od nas profesjonalna firma zajmująca się recyklingiem.
● 4 października – odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Ekologicznej dla uczniów klas II-III. Był on częścią projektu „Zdrowie nasze kolorowe”.
● 14 października – dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję po raz pierwszy zaprezentować publicznie swoje umiejętności i talenty podczas uroczystego ślubowania i pasowania. Pamiętały również o życzeniach dla nauczycieli w Dniu Edukacji Narodowej.
● 5 listopada – obchody Święta Niepodległości w naszej szkole miały nietypową formę. Uczniowie klas II-VI wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły udali się do Łowczówka na Cmentarz Legionistów Polskich nr 171. Uczestniczyli tam w uroczystości patriotycznej zakończonej apelem poległych i modlitwą za zmarłych. Dla starszych klas wyprawa do Łowczówka połączona była z rajdem. Wyjazd na Cmentarz Legionistów oraz wydarzenia historyczne związane z tym miejscem stały się tematem lekcji języka polskiego, historii oraz godzin wychowawczych. Ponadto każda klasa przygotowała w wybranej formie relację z uroczystości, a na szkolnym korytarzu można było obejrzeć fotoreportaż z wyjazdu.
● 11 listopada – członkowie pocztu sztandarowego szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach 95. rocznicy odzyskania niepodległości z udziałem władz miejskich Tarnowa.
● 14 listopada – weszła w życie tzw. ustawa sześciolatkowa. 1 września 2014 r. to data wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków.
● 18 listopada – szkoła ma nową stronę internetową. W ciągu ostatnich trzech tygodni administratorzy pracowali nad migracją, czyli przeniesieniem materiałów z poprzedniej witryny na obecną. Zgromadzone zasoby obejmują ponad 600 tekstów i ok. 250 galerii zdjęć.
● 20 listopada – dwie uczennice z kl. Va, Karolina Barwacz i Dominka Dudziak z powodzeniem reprezentowały naszą szkołę w IV edycji międzyszkolnego konkursu poezji patriotycznej pt. „Do Ciebie mówię, Wielki Tułaczu” w SP nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie. Karolina Barwacz zdobyła I miejsce w kategorii: wiersz patriotyczny. Dominika Dudziak zajęła II miejsce za prezentację wiersza o tematyce sybirackiej i III miejsce w kategorii: wiersz patriotyczny.
● 28 listopada – odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
● Listopad – został oddany do użytku szkolny plac zabaw zaprojektowany i wykonany w ramach rządowego programu Radosna Szkoła. Ma powierzchnię 240 metrów kwadratowych, powstał na zielonym terenie od strony ulicy Nadbrzeżnej. Jest ogrodzony, wyłożony bezpieczną nawierzchnią i wyposażony w sprzęt rekreacyjny oraz drewniane ławki. Przy okazji przebudowy stara wiata śmietnikowa została zastąpiona nową.
● Grudzień – uczniowie V i VI wzięli udział w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie na temat „Książka a nowe media”, prowadzonej częściowo w konwencji rozprawy sądowej. Wcielając się w role uczestników procesu sądowego, oskarżali Internet lub go bronili.
● 4 grudnia – na zakończenie cyklu lekcji poświęconych wierzeniom starożytnych Greków uczniowie klas piątych wcielili się w role mieszkańców Olimpu, przygotowując kostiumy i krótkie prezentacje poszczególnych postaci.
● 8 grudnia – otrzymaliśmy podziękowania za udział naszej szkoły w grudniowej akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Radio RDN Małopolska i Szkolne Koło Caritas w Niepublicznym Niepłatnym Gimnazjum „U Konarskiego” w Tarnowie. Akcja „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” trwała od 20 listopada do 6 grudnia 2013 r. Paczki trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.
● 10 grudnia – czterech uczestników zajęć kółka szachowego, odbywających się w naszej szkole od dwóch lat, wzięło udział w Indywidualnym Turnieju Szachowym w ramach Mistrzostw Tarnowa. Mikołaj Czernik z kl. V b zdobył V miejsce.
● 18 grudnia – na zakończenie zajęć w ramach projektu unijnego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Tarnowie” uczniowie wystawili dla rodziców i zaproszonych gości bajkę muzyczną pt. „Calineczka”. W zajęciach prowadzonych przez Beatę Chrobak uczestniczyli uczniowie klas I-III szczególnie uzdolnieni artystycznie.
● 19 grudnia – odbyło się przedstawienie pt. „Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii”. Jego celem było pokazanie angielskich zwyczajów świątecznych oraz uświadomienie uczniom ich odmienności od polskich tradycji. W inscenizacji wzięli udział uczniowie klas piątych oraz chór szkolny, który śpiewał w języku angielskim znane piosenki świąteczne. Uczestnicy przedstawienia wypowiadali swoje kwestie w języku polskim i angielskim. Najważniejszym elementem scenografii był świątecznie udekorowany stół z typowymi świątecznymi rekwizytami, w większości pochodzącymi wprost z Wielkiej Brytanii. Przedstawienie przygotowały panie Elżbieta Popiel i Beata Chrobak.
● 20 grudnia – gościliśmy w naszej szkole tarnowski zespół kameralny Betania, który wystąpił z pięknym koncertem kolęd. Zespół udało się zaprosić do szkoły dzięki p. Beacie Chrobak, która gra w nim na skrzypcach. Kolędy i pastorałki śpiewał znany w Tarnowie wykonawca muzyki religijnej Marcin Walkowicz. Wraz z artystami wystąpiła również nasza uczennica Ola Koperny z klasy IV a, która zaśpiewała po francusku kolędę „Cicha noc”.

 

2014
● Styczeń – kontynuowaliśmy w szkole zbiórkę elektrośmieci w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Zeszłoroczna akcja objęła swoim zasięgiem nie tylko społeczność szkolną, ale również lokalną. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać 3 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Koordynatorem akcji była Małgorzata Pamuła.
● 15 stycznia – Weronika Biedroń z kl. IIIa zdobyła wyróżnienie w „Konkursie kolęd i pastorałek” w Szkole Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie .
● 23 stycznia – utalentowane muzycznie uczennice z klasy III a wzięły udział w międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi” w SP nr 20 w Tarnowie Mościcach. Przywiozły z niego dwa tytuły laureatów: w kategorii solistów - Weronika Biedroń, a w kategorii zespoły wokalne – zespół w składzie: Weronika Wróbel, Weronika Biedroń, Maja Mizera i Olga Henich.
● 30 stycznia – dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały, pod kierunkiem wychowawców Katarzyny Kocoł i Renaty Kucharskiej, montaż słowno-muzyczny z elementami tańca z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
● 25 lutego – klasa I wybrała się do tarnowskiego Ratusza na zajęcia warsztatowe pt. „Zgaduj zgadula, w której ręce złota kula”, prowadzone w ramach BONU KULTURY. Ich tematem było życie dzieci w XVIII wieku.
● 28 lutego – mali artyści z grupy teatralno-muzycznej zaprezentowali młodszym kolegom z Przedszkola nr 17 w Tarnowie bajkę muzyczną „Calineczka”, która powstała po kierunkiem p. Beaty Chrobak podczas zajęć prowadzonych w ramach realizacji projektu unijnego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Tarnowie”.
● 28 lutego – odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, na który zaproszone zostały dzieci przedszkolne pięcio- i sześcioletnie wraz z rodzicami. Goście poznawali szkołę i uczestniczyli w przygotowanych dla nich atrakcjach. Była również okazja do rozmów z dyrektorem, nauczycielami i specjalistami: pedagogiem, logopedą, socjoterapeutą, oligofrenopedagogiem, tyflopedagogiem i arteterapeutą.
● 20 marca – po raz drugi obchodziliśmy w szkole Święto Matematyki – tym razem pod hasłem „Matematyka jest magiczna”. Uczniowie uczestniczyli w nietypowych zajęciach i poznawali zupełnie inne oblicze „królowej nauk”. Wzięli udział w konkursie „Kangur Matematyczny”, zajęciach warsztatowych, obejrzeli prezentację poświęconą m.in. kwadratom magicznym, bryłom platońskim, fleksagonom i wstędze Möbiusa.
● 28 marca – uczennica Kinga Cygan z klasy V a zdobyła wyróżnienie w VI Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy o Laur „Jaskółki”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 17 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie. Piątoklasistka napisała tekst prozatorski pt. „Ksiądz Roman Sitko – tarnowianin”.
● 3 kwietnia – uczniowie klasy IV a uczestniczyli w zajęciach w nowej siedzibie Muzeum Okręgowego na temat „Tu zbuduję nowe miasto” prowadzonych w ramach „Bonu Kultury”. Mogli poznać wiele ciekawych faktów z dziejów miasta, a także zakosztować atmosfery życia w średniowieczu.
● 8 kwietnia – podczas spotkania z podróżnikiem Grzegorzem Chachurą uczniowie poznawali ciekawe zakątki Meksyku.
● 8 i 9 kwietnia – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Tarnowa w minisiatkówce chłopców i dziewcząt. Drużyna chłopców z naszej szkoły zdobyła III, zaś dziewczęta - IV miejsce. Oba zespoły przygotowywała Małgorzata Kocan-Kałucka.
● 14 kwietnia – uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z Bractwem Rycerskim „Kerin”, tym razem na temat starożytnej Grecji i Persji.
● 24 kwietnia – w szkole został zorganizowany Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów kl. I-III.
● 30 kwietnia – uczniowie naszej szkoły: Paweł Farbisz (kl. IV a) i Matti Saarela (kl. IV b) zdobyli III miejsce w siódmej edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „PAIR PLAY”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Tarnowie.
● 8 maja – odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Literacki zorganizowany pod hasłem – „Warto się śmiać”. W zmaganiach wzięło udział dziesięć trzyosobowych drużyn z Tarnowa i spoza miasta. Konkurs składał się z trzech etapów, z których ostatni miał formę ustną. Honorowy patronat nad tegorocznym konkursem objęły: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie oraz Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie. Fundatorami nagród były: dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie.
● 16 maja – odbył się w szkole coroczny konkurs ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich.
● 22 maja – drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła I miejsce w V Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej.
● 22 maja – klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach. Dzieci mogły poznać tam życie pszczół oraz tradycje związane z wyrobem miodu i innych produktów pszczelich.
● Maj – dzieci przedszkolne w czasie dwóch wycieczek odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie oraz Komendę Straży Pożarnej w Tarnowie.
● 28 maja – Sanok i Solina to miejsca wycieczki czwartoklasistów. Dzieci zwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, następnie udały się do Soliny, by obejrzeć największą w Polsce zaporę wodną.
● Maj – w drugim półroczu uczniowie klas pierwszych byli częstymi gośćmi Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Uczestniczyli w cyklu lekcji muzealnych: „Koszałek Opałek – czyli sztuka kaligrafii”, „Tu zbuduję nowe miasto” oraz „Nauki dawne i niedawne”.
● 30 maja – trzy uczennice naszej szkoły, uczęszczające na zajęcia kółka plastycznego, zostały wyróżnione w Konkursie Plastycznym pt. „Piękno świata i to, co mnie wzrusza”. Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 8 im. S. Westwalewicza w Tarnowie. Nagrody i dyplomy wręczał Andrzej Westwalewicz, syn tarnowskiego malarza, Stanisława Westwalewicza.
● Maj – chętni uczniowie z klas szóstych wzięli udział w VI edycji Szkolnego Konkursu Historycznego pod hasłem „Ojczyzny uczyć się trzeba”, zorganizowanego w 100. rocznicę wybuchu pierwszej wojny światowej.
● 4 czerwca – uczniowie mogli obejrzeć na korytarzu szkolnym wystawę pt. „25 lat temu skończył się komunizm”. Na godzinach wychowawczych i lekcjach historii nauczyciele omówili genezę oraz skutki wydarzeń sprzed 25 lat. Uczniowie z klas II i III, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, wzięli udział w Turnieju Wiedzy pt. „MOJA OJCZYZNA - POLSKA. 25 lat niepodległości”.
● 7 czerwca – odbył się piknik rodzinny zorganizowany wspólnie przez naszą szkołę i Niepubliczne Niepłatne Gimnazjum „U Konarskiego”. Uczniowie Gimnazjum, pod opieką Tomasza Stawarskiego, pokazali spektakl pt. „Romek i Julka”. Oprawę muzyczną do przedstawienia przygotowała Beata Chrobak z połączonym chórem obu szkół. Natomiast dzieci z kl. III a SP nr 2, przygotowane przez Barbarę Smorczewską, zaprezentowały pantomimę do muzyki klasycznej pt. „Śpiąca królewna”. Plenerowa scena była też miejscem prezentacji wielu talentów wokalnych i tanecznych. Głównym punktem programu był koncert grupy WAWELE, z którą zaśpiewał Jan Wojdak – były uczeń naszej szkoły. Na boisku zaprezentowali się motocykliści z grupy „Wataha” oraz przedstawiciel klubu żużlowego Grupa Azoty Unia Tarnów. Policjanci przygotowali dla najmłodszych konkursy i zabawy o bezpieczeństwie drogowym, był też pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach z nagrodami i korzystały z licznych atrakcji. Stoiska z przysmakami przygotowali uczniowie Gimnazjum wraz z rodzicami, Rada Rodziców SP nr 2 oraz nauczyciele tej szkoły. Dochód z organizacji pikniku został przeznaczony na rzecz Oddziału Dziecięcego Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie w ramach akcji charytatywnej prowadzonej przez Gimnazjum „U Konarskiego” – „Dzieci zdrowe – dzieciom chorym”.
● 11 czerwca – ogłoszono zwycięzców VI Szkolnego Konkursu Mitologicznego, który co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. W obecnej edycji konkursu wzięło udział 31 uczniów z klas IV-VI. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Zofia Pyrek, nauczycielka historii.
● 16 czerwca – odbył się finał V Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez naszą szkołę. Przebiegał pod hasłem „Puszyste, gładkie, miękkie i chropowate”. Wzięły w nim udział dzieci przedszkolne i uczniowie z klas I-III z tarnowskich placówek. Organizatorkami konkursu były: Barbara Smorczewska oraz Danuta Iwaniec, nauczycielki z naszej szkoły.
● 25 czerwca – przez cały rok szkolny uczniowie naszej szkoły z kl. I-III kontynuowali naukę pływania na basenie pod okiem instruktorów.
27 czerwca – zakończył się kolejny rok szkolny. Były występy artystyczne, wręczenie nagród i świadectw oraz przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu.
● Wrzesień – uczeń naszej szkoły, obecnie pierwszoklasista, Bartek Cyganek, otrzymał wyróżnienie w Konkursie na List Roku – najpiękniejszy list dla Ziemi 2014 w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację Arka.
● 29 września – uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z oddziału przedszkolnego.
● 30 września - w dniu Święta Patrona Szkoły został rozstrzygnięty międzyklasowy konkurs dla uczniów klas IV-VI związany z jubileuszem 115-lecia naszej szkoły. Zadania konkursowe wyznaczone dla poszczególnych klas były związane z historią szkoły i jej symboliką, a do ich rozwiązania uczniowie wykorzystywali m.in. fragmenty kronik szkolnych.
● 6 października - już po raz w drugi obchodziliśmy w naszej szkole Święto św. Franciszka - patrona Ekologów. W tym roku przyświecało mu hasło „Właściwe żywienie – zdrowe pokolenie”. Z tej okazji odbyły się konkursy międzyklasowe na temat zdrowego żywienia, połączone z przygotowaniem jesiennego straganu z dietetycznymi przekąskami.
● 6 listopada – wszystkie klasy wzięły udział w Grze Terenowej pod hasłem „Tarnowski skarb niepodległości”. Zadaniem każdej klasy było odnalezienie kilku miejsc związanych z odzyskaniem przez Tarnów niepodległości w 1918 roku oraz wykonanie zadań nawiązujących do wydarzeń, jakie się w nich rozegrały. Po odgadnięciu hasła uczniowie dotarli do skarbu, którym okazały się umundurowanie i wyposażenie legionisty z Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie gry terenowej wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wręczenie przechodnich Pucharów Dyrektora Szkoły zwycięskim klasom.
● 20 listopada – uczennica klasy VI a Dominika Dudziak zdobyła I miejsce w tegorocznej edycji międzyszkolnego konkursu recytatorskiego pt. „Do Ciebie mówię, Wielki Tułaczu”, organizowanego przez SP nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie.
● 5 grudnia – uczniowie klas I-IV i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w lekcji przyrody z udziałem żywych okazów ptaków drapieżnych.
● 9 grudnia – w klasach V a i VI b lekcje języka angielskiego poprowadzili angielskojęzyczni studenci MWSE w Tarnowie, uczestnicy programu „Erasmus+”: Petra z Chorwacji oraz Özge i Hasan z Turcji, którzy przybliżyli uczniom kulturę swoich ojczystych krajów.
● 16 grudnia – dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu ze św. Mikołajem i ubieraniu choinek przed tarnowskim ratuszem własnoręcznie wykonanymi śnieżynkami.
● 18 grudnia - uczniowie klas IV a oraz VI b udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie na spotkanie z Andrzejem Grabowskim, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Pisarz zaprezentował swoją najnowszą powieść „Polowanie na czarownice”.
● 18 grudnia - cała społeczność szkolna i wielu rodziców obejrzeli wspaniałe widowisko jasełkowe zaprezentowane przez uczniów klas drugich. Uczniowie przygotowani przez wychowawczynie, Ewę Stec i Lucynę Kobos, przedstawili nietypową opowieść, w której tradycyjne sceny o narodzeniu Chrystusa w Betlejem przeplatały się ze współczesnymi wydarzeniami. Dzieci przebrane w ludowe polskie stroje śpiewały i tańczyły do tradycyjnych melodii.

 

2015
● 14 stycznia – dwie uczennice naszej szkoły zdobyły nagrody w II Konkursie Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie. Olga Henich z kl. IV a została nagrodzona III miejscem, a Dominika Dudziak z kl. VI a otrzymała wyróżnienie.
● 15 i 16 stycznia – uczniowie klasy VI a wzięli udział w akcji czytelniczej pod hasłem „W Dwójce czytają” zainspirowanej kampanią „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Popularyzuje ona głośne czytanie uczniom przez dorosłych – nauczycieli i osoby z najbliższego otoczenia uczniów. W tych dniach w klasie gościły panie: Marta Barłóg-Czosnyka i Monika Dudziak, które czytały uczniom fragmenty książki „Most do Terabithii” K. Paterson. Czytaniu wybranej książki towarzyszyły ciekawe zadania dla uczniów.
● 23 stycznia – w oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste spotkanie dzieci z ich dziadkami i babciami z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
● 24 stycznia – wraz z Niepublicznym Gimnazjum już kolejny raz byliśmy gospodarzami spotkania opłatkowego z okazji Dnia Seniora. Przybyli na nie seniorzy z dzielnicy Zabłocie, a także babcie i dziadkowie naszych uczniów oraz przedstawiciele władz miejskich i środowiska lokalnego: Dorota Krakowska – wiceprezydent Tarnowa, Jacek Łabno – członek Rady Miasta, Janina Leja – przewodnicząca Rady Dzielnicy Zabłocie, ks. Piotr Mamak – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej.
● 28 stycznia – w akcję czytelniczą pod hasłem „W Dwójce czytają!” włączyła się klasa V a. Na lekcji języka polskiego gościł jeden z rodziców - p. Piotr Malec, który opowiedział o swojej młodzieńczej fascynacji książkami Alfreda Szklarskiego oraz przeczytał fragment powieści „Tomek na tropach Yeti”.
● 29 stycznia – na zakończenie pierwszego półrocza nauki w klasach V a oraz VI a, zamiast tradycyjnych zebrań z rodzicami, odbyły się wspólne spotkania rodziców, uczniów i wychowawców klas. Podczas spotkań zaprezentowano osiągnięcia uczniów oraz promowano czytelnictwo. Uczniowie przedstawiali książki, które ich zafascynowały, oraz przypomnieli rodzicom ich ulubione lektury z dzieciństwa. W klasach urządzone zostały także wystawy książek najchętniej czytanych przez obydwa pokolenia.
● 3 lutego – przed rozpoczęciem ferii zimowych odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące w pobliżu zbiorników wodnych.
● 5 lutego - na Dzień Otwarty w naszej szkole przybyły dzieci przedszkolne z oddziałów zerowych wraz z rodzicami.
● 9 lutego – wybrani chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w wyborach „Gentlemana szkoły”. Aby uzyskać ten tytuł, musieli zmierzyć się w kilku konkurencjach. Po długiej debacie jury wybrało dwóch gentlemanów: Patryka Włodarczyka z klasy IV a i Miłosza Czosnykę z klasy VI a.
● Marzec – w naszej szkole odbył się cykl spotkań z fukcjonariuszem Straży Miejskiej w Tarnowie Piotrem Zygadłą na temat bezpieczeństwa na drodze . Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III.
● 4 marca – gościliśmy w naszej szkole pana Wojciecha Ulmana – pisarza, autora książek dla dzieci oraz pasjonata makrofotografii. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. I-IV.
● 5 i 6 marca – odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w minisiatkówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Obie nasze drużyny wywalczyły II miejsce i tytuły wicemistrzów Tarnowa. Opiekunem drużyn jest p. Małgorzata Kocan-Kałucka.
● 10 marca – pięć uczennic reprezentowało naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej w SP nr 23 w Tarnowie. Weronika Starzyk z kl. V a zajęła III miejsce, a Olga Henich z kl. IV a oraz Dominika Dudziak z kl. VI a zdobyły wyróżnienia.
● 19 marca – już po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Święto Matematyki, w tym roku pod hasłem „Matematyka bawi i kręci”. Uczniowie uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, a następnie w innych atrakcjach. Rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najlepszy film z matematyką w roli głównej nakręcony przez uczniów. Odbyła się również prelekcja p. Kingi Rocławskiej z klubu „6 oczek” na temat historii gier planszowych i ich wpływu na nasz rozwój. Następnie wszyscy chętni mogli zagrać w ciekawe planszówki.
● 20 marca – na dziedzińcu szkolnym uczniowie starszych klas wraz z nauczycielami obserwowali częściowe zaćmienie Słońca. Do obserwacji wykorzystali przygotowane wcześniej specjalne folie, klisze lub okulary.
● 16 kwietnia – klasa V a uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Uczniowie zwiedzali Katedrę na Wawelu, krypty z grobami słynnych Polaków, wieżę z Dzwonem Zygmuntem oraz Zamek Królewski, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych. Było także spotkanie ze Smokiem Wawelskim, spacer po Rynku i wizyta w Kościele Mariackim przy Ołtarzu Wita Stwosza.
● 13-17 kwietnia – uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wyjechali na zieloną szkołę do pensjonatu „Papierzówka” w Rabce-Zdroju. Dwudziestoosobową grupę, pod opieką p. Ewy Oleksy, stanowili uczniowie trzech klas – IVa, IVb i VIa.
● 25 kwietnia – odbył się rajd wiosenny połączony z obchodami Dnia Ziemi. Uczestniczyło w nim 25 uczniów z klas IV-VI pod opieką pań Joanny Pawelec i Małgorzaty Pamuły. Trasa rajdu wiodła ze Skrzyszowa przez Las Kruk na Górę Świętego Marcina.
● 30 kwietnia – w formie radosnego happeningu obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 Maja. Impreza odbyła się na boisku szkolnym, gdzie poszczególne klasy prezentowały przygotowane wcześniej zadania. Był śpiew pieśni patriotycznych, marsz w rytmie poloneza i wypuszczenie w niebo biało-czerwonych baloników.
● 7 maja – odbył się w naszej szkole XIV Międzyszkolny Konkurs Literacki dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Marzenia do spełnienia”. Wzięły w nim udział drużyny z dziewięciu tarnowskich szkół. Nasza szkoła zajęła IV miejsce. Honorowy patronat nad konkursem objęły: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie oraz Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie. Zadania i wypowiedzi uczestników konkursu oceniało niezależne jury, fundatorem nagród była dyrekcja SP nr 2 w Tarnowie. Zadania konkursowe opracowały polonistki E. Oleksy i M. Rzepka.
● 13 maja – w corocznym konkursie ortograficznym dla klas II i III wzięło udział 12 uczniów.
● 25-27 maja odbywały się w naszej szkole zebrania z rodzicami w większości klas połączone z uroczystościami z okazji Dnia Matki i czerwcowego Dnia Ojca.
● Maj – kilka klas naszej szkoły odwiedziło mobilne studio badawcze dla dzieci w Centrum Sztuki Mościce, gdzie prezentowana była interaktywna wystawa „Exploratorium”. Dzięki niej uczniowie mogli naocznie poznać działanie podstawowych praw fizyki, logiki, astronomii i matematyki, z jakimi spotykamy się w codziennym życiu.
● 9 czerwca – dzieci z oddziału przedszkolnego gościły policjantów, którzy mówili o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w przedszkolu i na wolnym powietrzu w związku ze zbliżającymi się wakacjami.
● 19 czerwca – podczas apelu podsumowującego pracę w II półroczu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom Konkursu Mitologicznego oraz VII Szkolnego Konkursu Historycznego dotyczącego dziejów Polski.
● 26 czerwca – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.
13-24 lipca - trwała w naszej szkole półkolonia w ramach programu „Lato w mieście – bezpieczne wakacje Tarnów 2015”. Uczestniczyło w niej 75 uczniów z tarnowskich szkół podstawowych i gimnazjów.
● 1 września – na rozpoczęciu nowego roku szkolnego uczniów wszystkich klas oraz licznie przybyłych rodziców przywitała dyrektor Zofia Drwal. Obowiązki zastępcy dyrektora szkoły zaczęła pełnić polonistka Ewa Oleksy.
● 9 września – uczniowie klas IV b i V a uczestniczyli w wycieczce do Rezerwatu Przyrody Skamieniałe Miasto i Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach. Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Unikalne walory Doliny Rzeki Białej wartością społeczną i ekonomiczną regionu”.
● 21 września – Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci i młodzież na cykl zajęć dydaktycznych promujących dobrą literaturę i zachęcających do jej czytania. Uczniowie klasy II c uczestniczyli w warsztatach pt. „Stumilowy Las wita Was”.
● 24 września – klasa VI a wycieczką na Brzankę rozpoczęła jesienny sezon turystyczny.
● 29 września – był w szkole Dniem Głośnego Czytania. W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji organizowanej od 15 lat przez Polską Izbę Książki. W klasach IV-VI głośne czytanie odbywało się w ramach lekcji języka polskiego. Do każdej klasy przybyli zaproszeni goście, np. rodzice, babcie lub inni członkowie rodzin uczniów. Każdy z gości odczytywał fragmenty wybranej książki, były też rozmowy o zainteresowaniach gości i uczniów.
● 29 września - w Dniu Głośnego Czytania w klasach I-III odbył się konkurs głośnego czytania. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II b i II c. Konkurs został poprzedzony słuchaniem przez dzieci wybranych książek, które czytali dla nich starsi koledzy. Oprócz tego dzięki multimediom dzieci miały okazję usłyszeć, jak czytają swoim pociechom znani aktorzy.
● 10 października – uczniowie klas trzecich odbyli rajd na trasie Jodłówka Tuchowska – Brzanka.
● 6 listopada – uczniowie klas I a, III a i III b w tym roku szkolnym przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Śniadanie daje moc”. Na lekcjach poznali piramidę zdrowego żywienia oraz robili sałatki z warzyw i owoców, przygotowali też wspólne śniadanie.
● 11 listopada – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i pocztu sztandarowego, pod opieką Elżbiety Popiel, wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości z udziałem władz miejskich Tarnowa.
● 13 listopada – wszyscy uczniowie szkoły wyruszyli na trasę II Gry Terenowej, którą zorganizowaliśmy dla uczczenia Święta Niepodległości. Tegoroczna edycja gry przebiegała pod hasłem „Tarnowski Puchar Niepodległości”. Wykonując polecenia w różnych miejscach Tarnowa, uczniowie poznawali ważne wydarzenia i postacie historyczne z nimi związane. Przed ogłoszeniem zwycięzców gry terenowej uczniowie w dwóch grupach wiekowych spotkali się z dyrekcją i wychowawcami na sali gimnastycznej, aby poprzez śpiew patriotycznych pieśni podkreślić radosny charakter obchodów Święta Niepodległości.
● 24 listopada – w świetlicy realizowany był projekt pt. „Sto centymetrów nad ziemią”. Pomysłodawczynią i koordynatorką była Justyna Krakowiecka.
● 12 grudnia - odbyło się w szkole świąteczne spotkanie integracyjne. Główną atrakcją były stoiska kiermaszu bożonarodzeniowego oraz występy artystyczne chóru szkolnego i zespołu tanecznego działającego przy środowiskowej świetlicy romskiej. Przygotowanie kiermaszu było możliwe dzięki pracy nauczycieli, uczniów i rodziców. Impreza była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wielu miłych przeżyć.
● Grudzień – uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Sierpiński Carpet Project”. Polegał on na zbudowaniu przy użyciu kolorowych naklejek gigantycznego fraktala znanego pod nazwą ,,Dywan Sierpińskiego”. 64 uczniów z klas III-VI zbudowało 4. iterację dywanu o boku długości 1,62 m. Nasz fragment dywanu otrzymał nr 343 i został wysłany do Gliwic do polskiego opiekuna projektu. Stanie się on częścią większej całości, jaka będzie tworzona na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, a następnie w Almerii (Hiszpania) z fragmentów przysłanych z całego świata.
● 18 grudnia – odbyło się uroczyste zakończenie rządowego programu „Bezpieczna +”, który realizowaliśmy w naszej szkole od października do grudnia. W tym czasie uczestniczyliśmy w wielu ciekawych przedsięwzięciach. Szkoła otrzymała finansowe wsparcie na realizację działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów zarówno w szkole, jak i poza nią.
● Grudzień – prowadzona w szkole zbiórka elektrośmieci w ramach ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci” zaowocowała zebraniem 4655 punktów, które pozwoliły nam wybrać z katalogu nagród Funduszu Oświatowego rzutnik multimedialny. Wielomiesięczny projekt koordynowała Małgorzata Pamuła.

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke


Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.