7 marca w naszej szkole w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” odbył się Dzień Technologiczny.
Pokazy obejmowały najnowsze technologie, tj. projektowanie i druk 3D, okulary VR, robotyka X-KIT, długopisy 3D, skanowanie 3D, a także drukowanie czekoladą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-V. Nasza szkoła jest jedną z nielicznych biorących udział w akcji pod hasłem „Dzień Technologiczny”. Dodatkowo w szkole będą uruchamiane 1-2 grupy na cykliczne zajęcia dodatkowe z w/w technologii dla chętnych dzieci.
Rozstrzygnięte zostały dwa szkolne konkursy plastyczne: konkurs „Zawody przyszłości” zorganizowany dla uczniów klas I-VIII oraz konkurs pt. „Kocie sprawy” przeznaczony dla uczniów z klas I-III oraz IV-VI.
Ponieżej przedstawiamy wyniki tych konkursów. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas apelu z okazji świąt wielkanocnych. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Wyniki konkursu „Zawody przyszłości”
I miejsce ex aequo
Malena Guzik- Fedorska kl. IIa (robot)
Aleksander Kantor kl. Ia (robot)
II miejsce
Milena Ratuszniak kl. VIIIa (plakat)
28 lutego uczniowie naszej szkoły – chór CANTO oraz klasy IIIa i IVa – uczestniczyły w balu karnawałowym zorganizowanym przez Centrum Usług Społecznych w Tarnowie.
Nasi chórzyści pod kierunkiem p. Beaty Chrobak wystąpili w części artystycznej tej imprezy, zaś trzecio- i czwartoklasiści wspaniale bawili się wraz z innymi dziećmi z tarnowskich szkół. Bal odbył się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych. W finale wystąpił lokalny talent Nikodem Liro. Uczestnicy zabawy mogli przebrać się za wybrane postacie, np. bajkowych bohaterów. Wiele pozytywnych emocji wzbudzała żywa maskotka – Sortuś. Występy artystyczne, śpiewy i tańce były przeplatane opowiadaniem prowadzących o sprawach ważnych w życiu każdego dziecka i nastolatka.
Pracując nad lekturą „Chłopcy z Placu Broni” na lekcjach języka polskiego, uczniowie klasy Va stworzyli piękne i kreatywne lapbooki.
Znalazły się w nich notatki z cyklu lekcji poświęconych powieści F. Molnara – wiele z nich miało formę graficzną. Lapbooki towarzyszyły uczniom przez cały czas pracy z lekturą i stopniowo zapełniały się materiałami. Tworzenie własnej „książki na kolanach” (bo tak można przetłumaczyć słowo „lapbook”) było też okazją do wykazania się talentami artystycznymi, których w tej klasie jest wiele! A teraz można obejrzeć lapbooki na wystawie w sali nr 48. Zapraszamy!
21 lutego był w naszej szkole Świętem Języka Ojczystego. Tego dnia uczniowie klas 4-8 mogli sprawdzić swoją znajomość języka polskiego, biorąc udział w zgaduj-zgaduli „Czy znasz język polski?”.
Pytania dotyczyły polskiej gramatyki, ortografii, frazeologii oraz przysłów. Na przerwach, na których trwała zabawa, zamiast zwykłych rozmów można było usłyszeć pytania: Jak to się pisze? Czy to jest poprawne? Co to znaczy?... Zapanowała prawdziwa gorączka, czy uda się zdobyć białe serduszko za poprawną odpowiedź. Każde takie serduszko było bowiem na wagę plusa z polskiego, komu zaś udało się zgromadzić ich więcej, mógł liczyć na piątkę, a nawet szóstkę. Zabawę językową przygotowały panie polonistki, a poprowadzili przeszkoleni uczniowie-eksperci.
Strona 2 z 2
Copyright © 2025 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.