Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Tarnowa zapisy dzieci do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2025/2026 rozpoczną się 3 marca 2025 r. i potrwają do 16 kwietnia 2025 r.
Poniżej zamieszczamy pliki do pobrania przydatne przy zapisie dziecka do szkoły.
● Zarządzenie Prezydenta MT - harmonogram rekrutacji
● Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej (dla dzieci z obwodu szkoły)
● Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej (dla dzieci spoza obwodu szkoły)
● Potwierdzenie woli wyboru szkoły - dla dzieci spoza obwodu
● Załączniki - oświadczenia do wniosku dla dzieci spoza obwodu
● Karta zgłoszenia na świetlicę
● Karta zapisu na obiady
● Szkolna wyprawka ucznia klasy pierwszej
Zapraszamy rodziców dzieci do sekretariatu szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.
Wiemy, że wśród naszych uczniów jest wiele osób uzdolnionych plastycznie. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym „Idiomy niemieckie bez tajemnic”. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.
Uczennica klasy 7a Aleksandra Jarkowska reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim VII Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Czytam, znam, rozumiem”.
Organizatorami konkursu są: Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie, III LO w Tarnowie oraz Akademia Tarnowska. Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach, zaś drugi etap – wojewódzki miał miejsce 26 marca br. w Akademii Tarnowskiej. W finałowych zmaganiach uczestniczyło ponad sto osób z całego województwa małopolskiego. Uczestnicy pisali test ze znajomości lektur konkursowych (m.in. „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza) oraz dwa wypracowania. Wyniki poznamy w kwietniu, tymczasem gratulujemy Oli udziału i życzymy jak najlepszych rezultatów!
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 8a Wiktor Panek zdobył I miejsce w etapie regionalnym konkursu „Lust auf Deutsch”.
Wprawdzie na kwalifikację do etapu ogólnopolskiego zabrakło kilku punktów, jednak jesteśmy dumni z Wiktora i życzymy mu dalszych sukcesów z języka niemieckiego.
21 marca – w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny – klasy drugie w ramach lekcji na świeżym powietrzu szukały oznak wiosny w pobliskim parku.
Drugoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do parku miejskiego zlokalizowanego w tarnowskiej dzielnicy Gumniska. W Parku Sanguszków ¬– bo o nim mowa – uczniowie z radością powitali nadejście wiosny, obserwowali piękno budzącej się do życia przyrody i wsłuchiwali się w śpiew ptaków. Nie zabrakło także zabaw ruchowych i wspólnych śpiewów. Miejmy nadzieję, że cała wiosna będzie tak piękna i radosna dla nas, jak jej pierwszy dzień był dla drugoklasistów.
7 marca w naszej szkole w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” odbył się Dzień Technologiczny.
Pokazy obejmowały najnowsze technologie, tj. projektowanie i druk 3D, okulary VR, robotyka X-KIT, długopisy 3D, skanowanie 3D, a także drukowanie czekoladą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-V. Nasza szkoła jest jedną z nielicznych biorących udział w akcji pod hasłem „Dzień Technologiczny”. Dodatkowo w szkole będą uruchamiane 1-2 grupy na cykliczne zajęcia dodatkowe z w/w technologii dla chętnych dzieci.
Rozstrzygnięte zostały dwa szkolne konkursy plastyczne: konkurs „Zawody przyszłości” zorganizowany dla uczniów klas I-VIII oraz konkurs pt. „Kocie sprawy” przeznaczony dla uczniów z klas I-III oraz IV-VI.
Ponieżej przedstawiamy wyniki tych konkursów. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas apelu z okazji świąt wielkanocnych. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Wyniki konkursu „Zawody przyszłości”
I miejsce ex aequo
Malena Guzik- Fedorska kl. IIa (robot)
Aleksander Kantor kl. Ia (robot)
II miejsce
Milena Ratuszniak kl. VIIIa (plakat)
28 lutego uczniowie naszej szkoły – chór CANTO oraz klasy IIIa i IVa – uczestniczyły w balu karnawałowym zorganizowanym przez Centrum Usług Społecznych w Tarnowie.
Nasi chórzyści pod kierunkiem p. Beaty Chrobak wystąpili w części artystycznej tej imprezy, zaś trzecio- i czwartoklasiści wspaniale bawili się wraz z innymi dziećmi z tarnowskich szkół. Bal odbył się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych. W finale wystąpił lokalny talent Nikodem Liro. Uczestnicy zabawy mogli przebrać się za wybrane postacie, np. bajkowych bohaterów. Wiele pozytywnych emocji wzbudzała żywa maskotka – Sortuś. Występy artystyczne, śpiewy i tańce były przeplatane opowiadaniem prowadzących o sprawach ważnych w życiu każdego dziecka i nastolatka.
Pracując nad lekturą „Chłopcy z Placu Broni” na lekcjach języka polskiego, uczniowie klasy Va stworzyli piękne i kreatywne lapbooki.
Znalazły się w nich notatki z cyklu lekcji poświęconych powieści F. Molnara – wiele z nich miało formę graficzną. Lapbooki towarzyszyły uczniom przez cały czas pracy z lekturą i stopniowo zapełniały się materiałami. Tworzenie własnej „książki na kolanach” (bo tak można przetłumaczyć słowo „lapbook”) było też okazją do wykazania się talentami artystycznymi, których w tej klasie jest wiele! A teraz można obejrzeć lapbooki na wystawie w sali nr 48. Zapraszamy!
21 lutego był w naszej szkole Świętem Języka Ojczystego. Tego dnia uczniowie klas 4-8 mogli sprawdzić swoją znajomość języka polskiego, biorąc udział w zgaduj-zgaduli „Czy znasz język polski?”.
Pytania dotyczyły polskiej gramatyki, ortografii, frazeologii oraz przysłów. Na przerwach, na których trwała zabawa, zamiast zwykłych rozmów można było usłyszeć pytania: Jak to się pisze? Czy to jest poprawne? Co to znaczy?... Zapanowała prawdziwa gorączka, czy uda się zdobyć białe serduszko za poprawną odpowiedź. Każde takie serduszko było bowiem na wagę plusa z polskiego, komu zaś udało się zgromadzić ich więcej, mógł liczyć na piątkę, a nawet szóstkę. Zabawę językową przygotowały panie polonistki, a poprowadzili przeszkoleni uczniowie-eksperci.
Copyright © 2025 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.