Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w piątek poprzedzający to święto uczniowie z klas III a, III b oraz V a przygotowali krótki występ – niespodziankę dla nauczycieli i pracowników szkoły.

den 2019 14Dzieci udekorowane w atrybuty jesieni zaprezentowały kilka wesołych piosenek oraz wierszy, w których wyraziły uznanie i wdzięczność dla nauczycieli za ich codzienną, trudną pracę. Były oczywiście także sympatyczne życzenia i wiele uśmiechów pod adresem pedagogów, a także pań i panów z obsługi szkoły. Mała uroczystość odbyła się w trzech turach, tak aby atmosfera spotkania była bardziej kameralna. Świąteczny charakter tego dnia podkreślały galowe stroje uczniów.

Czytaj więcej: Święto polskiej szkoły

Uczniowie klasy III b odwiedzili niedawno tarnowską papugarnię „Amazonia”, gdzie mieli możliwość nie tylko poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, ale także miło spędzić czas.

papugarnia 04W papugarni dzieci zobaczyły szereg okazów tych pięknych ptaków z różnych stron świata. Papugi głośno powitały małych przyrodników, a na twarzach uczniów już od progu zagościł uśmiech. Papuga ara zaprezentowała swoje popisowe „dzień dobry”. Podczas zwiedzania dzieci mogły nakarmić i pogłaskać papugi. Specjalne ochronne peleryny sprawiły, że kontakt z tymi niezwykłymi ptakami odbywał się w bezpieczny i kontrolowany sposób. Wrażenia z tego wyjątkowego spotkania, po powrocie do szkoły, uczniowie wyrazili w formie plastycznej. Powstały ciekawe i barwne prace. To był dzień pełen niezwykłych przeżyć.

Zdjęcia

Jesień to pora roku, którą darzymy skrajnymi uczuciami – jedni ją kochają, inni nie lubią. Uczniowie z klasy I b chyba należą do tej pierwszej grupy. Ich prace o jesieni są pełne kolorów, a buzie – uśmiechnięte.

jesien 2019 07Pierwszoklasiści z zapałem przygotowali się na powitanie jesiennej aury. Podczas spacerów do parków i ogrodów zebrali jesienne dary, którymi następnie udekorowali swoją salę lekcyjną. Następnie podczas zajęć plastycznych wykonywali drzewa w kolorach przypominających naszą polską jesień. Nie zabrakło przy tym mnóstwa uśmiechów oraz radości podczas prezentowania prac. Oby taki humor dopisywał aż do lata!

Zdjęcia

W naszej szkole w dniach od 30 września do 4 października już po raz czwarty obchodziliśmy Święto Tabliczki Mnożenia. W ostatnim dniu tego matematycznego tygodnia przypadał Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

tabl mnozenia 2019 08Jest to akcja edukacyjna mająca na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. To symboliczne święto przyciąga społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów Święta Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole uczniowie klas III-VI wykonywali plakaty oraz gazetki z tabliczką mnożenia, z rymowankami i innymi sposobami na łatwe zapamiętywanie tabliczki. Prace dzieci przez cały tydzień stanowiły dekorację szkoły.

Czytaj więcej: Święto Tabliczki Mnożenia

„460 lat tradycji I Liceum – odkrywamy tajemnice I Liceum” – pod takim hasłem 3 października 2019 r. odbyła się Gra Miejska zorganizowana przez I LO w Tarnowie. Uczestniczyli w niej również uczniowie naszej szkoły.

gra miejska 2019 13Uczestnicy gry mieli za zadanie odnaleźć na tarnowskiej Starówce miejsca związane z historią szkoły, a szczególnie z jej absolwentami zasłużonymi dla kultury, nauki i turystyki w Polsce. Do udziału w grze zaproszeni byli przedstawiciele klas ósmych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Igor Banek (8a), Bartosz Robak (8a) i Paweł Śmiertka (8b). Podczas rywalizacji uczestnicy poruszali się między punktami kontrolnymi i wykonywali kolejne zadania. Nasi uczniowie zdobyli maksymalną ilość punktów. W drugiej części turnieju musieli odpowiedzieć na pytania sprawdzające ich spostrzegawczość i pamięć. W efekcie zdobyli II miejsce.

Czytaj więcej: Sukces ósmoklasistów w Grze Miejskiej


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.