Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

4 grudnia pierwszoklasiści odbyli swoją pierwszą długa wycieczkę autokarową. Odwiedzili kopalnię soli w Bochni, gdzie między innymi spotkali się ze... św. Mikołajem.

mikolajki bochnia 2019 10Właśnie to spotkanie z najbardziej zapracowanym w grudniu brodaczem – cudotwórcą, wspomożycielem ubogich, opiekunem żeglujących, a także opiekunem uczonych, notariuszy, piekarzy, młynarzy, złodziei, podróżnych... no i dzieci, było najradośniejszym momentem wycieczki. Zanim jednak dzieci spotkały się z tym wyjątkowym Świętym zwiedziły zabytkową kopalnię soli, odbywając podróż przez najpiękniejsze wyrobiska. Podróż po unikalnym podziemnym mieście, po którym jechały kolejką szynową, poznając historię górnictwa solnego i spotykając się z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa.

Czytaj więcej: Mikołajki w kopalni soli w Bochni

Pod koniec listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci na całym świecie podejmowały działania w imieniu swoich rówieśników, których prawa są łamane.

prawa dziecka 01Z tej okazji 20 listopada klasa I a została zaproszona do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 13, aby wspólnie uczestniczyć w Niebieskim Marszu Praw Dziecka pod hasłem „Dla każdego dziecka dzieciństwo”. Na znak solidarności z dziećmi całego świata przemaszerowaliśmy pobliskimi ulicami, zwracając uwagę przechodniów na wymowę naszego marszu. Niewiele mijanych osób dorosłych wiedziało o tym ważnym dniu. Było nam miło spotkać z tej okazji nasze kochane wychowawczynie z przedszkola oraz młodszych kolegów.

Klasa I a odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie, aby poznać zwyczaje i tradycje związane ze Świętym Andrzejem, a przy okazji miło spędzić czas.

andrzejki 2019 0119 listopada w murach biblioteki uczniowie mogli posłuchać głośnego czytania oraz wspólnie tańczyć i bawić się przy muzyce. Podczas spotkania poznali wiele wróżb andrzejkowych, np. wróżby miłosne, puszczanie na wodę świec, układanie kartek pod poduszkę, „prorocze” sny, wróżenie z obierków jabłek itd. Dużo emocji towarzyszyło dzieciom, gdy ślepy los kierował ich rękami podczas wyciągania spod kubków ukrytych przedmiotów. Wielu osób koniecznie chciało wylosować pieniądze, oznaczające bogactwo, ale nie wszystkich się to udało.

Czytaj więcej: Andrzejki w Miejskiej Bibliotece

W środę 20 listopada uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu udali się z wizytą do azylu, gdzie przebywają bezdomne zwierzęta. Zawieźli zebraną w szkole karmę dla psów i kotów.

azyl 2019 01Schronisko to miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę. Na miejscu szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o tym jak należy witać się z psem, jakie są psie zwyczaje. Uczniowie wysłuchali również prelekcji dotyczącej adopcji zwierząt. Następnie była okazja do poznania podopiecznych schroniska. Był to najbardziej wzruszający moment naszej wizyty. Dzięki takim inicjatywom młodzież uczy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

Czytaj więcej: Odwiedziny w azylu dla zwierząt

Na medal spisały się uczennice, które 22 listopada 2019 r. reprezentowały naszą szkołę na X Konkursie Recytatorskim „Do Ciebie mówię, Wielki Tułaczu” w SP nr 10 w Tarnowie. Przywiozły pierwsze miejsce i wyróżnienie.

recyt 2019 00Konkurs poświęcony jest poezji patriotycznej i sybirackiej, dlatego każdy z uczestników recytuje dwa utwory, które oceniane są w różnych kategoriach. W rywalizacji uczestniczyło dziewięć tarnowskich szkół podstawowych, a ich zmagania oceniało jury pod przewodnictwem Bogumiły Porębskiej – dyrektor Wydziału Edukacji UM Tarnowa. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział uczennice klasy VII a, które zostały nagrodzone w kategorii „wiersz sybiracki” za recytację utworów Stanisławy Wiatr-Partyki. Paulina Wideł zdobyła pierwsze miejsce za wiersz pt. „Rozmowy z mamą”, a Julia Krupa – wyróżnienie za utwór „Wisienka”. Dziewczynom serdecznie gratulujemy sukcesu!


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.