Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

„Zadaniem szkoły jest zaopatrzenie uczniów w wiedzę, umiejętności i postawy, które umożliwią im uczenie się przez całe życie. Szansę na to daje kształcenie kompetencji kluczowych”.

kompetencje 06Przed feriami zimowymi uczniowie klas I-III poznawali i próbowali definiować własnymi słowami znaczenie słów: „kompetencje”, „wiedza”, „umiejętności”, „postawy”. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie losowali i dopasowywali do określonych nazw kompetencji kluczowych UE wyszczególnione na kartkach zachowania, właściwe postawy, umiejętności. Następnie w grupach przedstawiali w formie plastycznej rozumienie pojęć związanych z kompetencjami osobistymi, społecznymi i w zakresie uczenia się.  Po skończonej pracy dzieci dzieliły się swoimi przemyśleniami, analizowały swoje prace.

Czytaj więcej: Kształcenie kompetencji kluczowych

Któż z nas nie chciałby podróżować po różnych fascynujących zakątkach naszego globu? Impulsem do odkrycia w sobie ciekawego świata wędrowcy było spotkanie z podróżnikiem, a raczej podróżniczką, które odbyło się w naszej szkole 20 stycznia.

podroznik kenia 10Pani Anna Pachowicz z grupy Trzask opowiadała o podróży do Kenii. Opowieść o tym afrykańskim kraju i jego mieszkańcach – zarówno zwierzętach, jak i ludziach – była ilustrowana ciekawymi fotografiami oraz rekwizytami. Jak zwykle szczęśliwcy mogli dostać żelki za prawidłowe odpowiedzi na pytania, a niektórzy posłużyli za modele, przymierzając stroje i ozdoby tradycyjnych mieszkańców Kenii. Było sporo pozytywnych emocji, a przy tym całkiem niezła porcja przyrodniczej i geograficznej wiedzy. Może w kimś z naszych uczniów odezwie się podróżnicza żyłka?

Zdjęcia

15 stycznia kolędnicy misyjni z kl. II a odwiedzili Przedszkole nr 13, by wspólnie z przedszkolakami pokolędować i zaprosić swoich młodszych kolegów do naszej szkoły.

kolednicy przedszkole 02W każdej grupie mali pomocnicy misjonarzy przedstawili swoją scenkę kolędniczą, a potem razem z przedszkolakami śpiewali kolędy. Dla maluchów największą atrakcją był mały Jezusek, którego głaskały i przytulały. Dla samych kolędników najbardziej oczekiwanym przeżyciem było spotkanie z p. Krysią, wychowawczynią z przedszkola. Oczywiście były wspólne zdjęcia i zaproszenie dla przedszkolaków, aby wraz ze swoimi paniami odwiedziły naszą szkołę.

Czytaj więcej: Kolędnicy w przedszkolu

15 stycznia 2020 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w zabawie karnawałowej, którą specjalnie dla nich poprowadzili muzycy z zespołu JASZCZUR & PRZYJACIELE.

karnawal 2020 09Jeszcze nie tak dawno rozpoczynaliśmy rok szkolny, a teraz nadszedł czas na karnawałowe szaleństwo. Wskoczyliśmy w nasze starannie przygotowane przez rodziców stroje karnawałowe i świetnie bawiliśmy się z zespołem JASZCZUR & PRZYJACIELE. Tańcom, pląsom, zabawom nie było końca, a do tego efekty świetlne, dym, który zrobił furorę, największe hity z całego świata. Uwieńczeniem karnawałowego szaleństwa był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zdjęcia

Yzgy habar! Kel balalar! Dobra Nowina! Przyjdźcie dzieci! - pod takim hasłem 10 grup misyjnych kolędników pomagało dzieciom z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Brazylii, Peru i Kazachstanu.

koleda misyjna2019 2126 grudnia modliliśmy się za dzieci z krajów misyjnych i misjonarzy, a po Mszy św. zostaliśmy posłani, by następnego dnia odwiedzać domy mieszkańców miasta i głosić Dobrą Nowinę o Bożym Narodzeniu oraz dzieciach w krajach misyjnych. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli i wsparli pracę tarnowskich misjonarzy. Już teraz zapraszamy tych, którzy jeszcze nie posmakowali, czym jest kolęda misyjna: dołączcie do nas! Kto raz został misyjnym kolędnikiem, już nie może przestać.

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.