Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W dniach od 24 września do 28 września w naszej szkole już po raz trzeci odbyło się Święto Tabliczki Mnożenia.

20180928 sdtm 02Uczniowie klas IV-VI przygotowali plakaty, hasła i rymowanki promujące tabliczkę oraz ułatwiające jej zapamiętanie. Podczas całego tygodnia dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw na lekcjach matematyki oraz podczas przerw. Momentem kulminacyjnym był VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który przypada zawsze w ostatni piątek września. W tym dniu uczniowie, którzy potrafią najlepiej mnożyć i dzielić, zostają egzaminatorami i podczas przerw przepytują ze znajomości tabliczki innych uczniów.

Czytaj więcej: Polubić tabliczkę mnożenia

Doroczne Święto Patrona Szkoły - ks. Stanisława Konarskiego jest w naszej szkole także szczególnym świętem pierwszoklasistów. Tego dnia odbywa się uroczystość ich ślubowania i pasowania na uczniów „Dwójki”.

20180928 patron 33Święto Patrona Szkoły przypada 30 września, czyli w dniu urodzin Stanisława Konarskiego. W tym roku obchodziliśmy je w piątek 28 września. Z tej okazji starsi uczniowie przygotowali krótką część artystyczną prezentującą sylwetkę Patrona i wybrane z jego pism złote myśli. Wspaniale zaprezentowali się także uczniowie klas pierwszych, którzy popisywali się zdobytymi już umiejętnościami - wiedzą, recytacjami i śpiewem. Podczas uroczystości wystąpił również powiększony o nowych członków chór szkolny, który zasłużył sobie na gromkie brawa publiczności.

Czytaj więcej: Święto Patrona i pierwszoklasistów

Klasa trzecia wybrała się na jesienny pieszy rajd z Tuchowa przez wzgórze Furmaniec do „Tuchowskiego Lasu”. Wycieczka odbyła się 20 września br.

20180920 rajd 17Pierwszy postój zaplanowaliśmy na wzgórzu Furmaniec górującym nad Tuchowem. U jego podnóża znajduje się Klasztor oo. Redemptorystów, który również odwiedziliśmy. Ze szczytu wzgórza rozpościera się wspaniała panorama Pogórza Ciężkowickiego. Główną atrakcją Furmańca jest punkt widokowy opisany na specjalnie przygotowanej tablicy, a także metalowy krzyż oraz cmentarz nr 163 z okresu I wojny światowej. Na cmentarzu zapaliliśmy znicze, czytaliśmy tablice informacyjne o spoczywających żołnierzach. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej drogą prowadzącą do Zalasowej, by dotrzeć do ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej „Tuchowski las”.

Czytaj więcej: Jesienny rajd trzecioklasistów

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/ 2019, a wraz z nim wznawia pracę Szkolny Wolontariat.

Wolontariat jest definiowany jako świadoma, dobrowolna działalność podejmowana na rzecz innych, wykraczająca poza więzy rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Wolontariat jest inicjatywą skierowaną do ludzi, którzy chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne, czy też kulturalne. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

Czytaj więcej: Szkolny Wolontariat zaprasza!

3 września 2018 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny - 2018/2019. Uroczystość na terenie szkoły poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

rozpoczecie 2018 19 18Na dziedzińcu szkolnym zgromadzili się po wakacyjnej przerwie uczniowie klas I-VIII, nauczyciele oraz rodzice. Wszystkich uczestników uroczystości powitała pani dyrektor Zofia Drwal, natomiast spotkanie poprowadził nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Dawid Latosiński. Szczególnie ciepłe słowa powitania usłyszeli pierwszoklasiści, do których zwróciła się zarówno Pani Dyrektor, jak i starsi uczniowie. Pani Dyrektor przedstawiła także nowych nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym podejmą pracę w naszej szkole.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.