Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Podobnie jak w ubiegłym roku w ostatni piątek września nasza szkoła dołączyła do szerokiego grona szkół obchodzących Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

sdtm2017 31Przez cały tydzień poprzedzający to wydarzenie wszyscy uczniowie uczestniczyli w ogólnoszkolnym treningu mnożenia. Przybierał on różne formy - głównie zabaw - a odbywał się podczas przerw i na lekcjach matematyki. W poniedziałek korytarz szkolny został udekorowany przykładami z tabliczki mnożenia w postaci kolorowych chorągiewek powiewających nad głowami i zachęcających do spojrzenia w ich stronę podczas „matematycznych spacerów”. Oprócz tego na drzwiach, oknach i tablicach informacyjnych pojawiły się gazetki i plakaty przygotowane przez klasy, także poświęcone tabliczce mnożenia, zawierające m.in. wesołe wierszyki i rymowanki.

Czytaj więcej: Święto tabliczki mnożenia

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Tarnowa w Lekkoatletyce, jakie odbyły się 29 września na zmodernizowanym stadionie TOSiR przy ul. Piłsudskiego.

lekkoatletyka 08Młodzież uczestnicząca w zawodach podzielona była na cztery kategorie wiekowe. Dziewczęta rywalizowały w biegu na 60 i 600 metrów, w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Chłopcy próbowali swoich sił w biegu na dystansie 60 i 1000 metrów oraz - podobnie jak dziewczęta - w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem rywalizowali z rówieśnikami z innych szkół. Szczególne gratulacje należą się Zofii Mikoś z klasy VII a, która w biegu na 600 m wywalczyła dla szkoły trzecie miejsce i brązowy medal. Gratulacje!

Zdjęcia

29 września 2017 roku obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, które u nas przypada co roku w dniu urodzin Stanisława Konarskiego. Było ono połączone z ceremonią ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów.

patron2017 30W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście - przedstawiciele Rady Osiedla oraz Straży Miejskiej w Tarnowie. Część artystyczną o patronie szkoły przygotowali uczniowie klasy VII a pod  kierunkiem p. Renaty Kucharskiej. Tym razem był to występ na wesoło, jak zazwyczaj obchodzi się urodziny. Nie brakło więc wesołych piosenek, tańców, urodzinowych czapeczek i... konfetti. Z bogatym repertuarem wystąpił również szkolny chór po dyrekcją p. Beaty Chrobak. Zaprezentowali się oczywiście także pierwszoklasiści przygotowani przez swoje wychowawczynie.

Czytaj więcej: Urodziny Patrona

Uczniowie naszej szkoły, wzorem ubiegłych lat, włączyli się w ogólnopolską akcję wysyłania kartek do bohaterów Powstania Warszawskiego: „BohaterON”.

bohateronProjekt „BohaterON – włącz historię” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek i listów. Uczennice klasy siódmej „a” wyszukały na stronie internetowej propagującej ideę wysyłania życzeń listę bohaterów. Do uczestników Powstania Warszawskiego skierowały bardzo osobiste i wzruszające życzenia. Wierzymy, że kartki od uczniów przyniosą wiele radości adresatom.

17 września 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w organizowanych w Tarnowie uroczystościach z okazji Dnia Sybiraka i Ofiar Stalinizmu.

17wrzesnia2017 02Właśnie 17 września przypadała 78. rocznica inwazji sowieckiej na Polskę. Dla upamiętnienia tego dramatycznego wydarzenia obchodzony jest Dzień Sybiraka i Ofiar Stalinizmu. W tym roku tarnowskie obchody rozpoczęły się na Starym Cmentarzu zapaleniem zniczy przy symbolicznym Grobie Sybiraka. Następnie w bazylice katedralnej została odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych i poległych na Wschodzie. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Ofiar Stalinizmu, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Sybiraka


Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.