Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

22 czerwca 2018 r. zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły, spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

zak 2018 28Pani dyrektor Zofia Drwal, podsumowując kończący się rok szkolny, zwróciła uwagę na realizowane w ostatnich miesiącach i tygodniach projekty edukacyjne. Dziękując uczniom i nauczycielom za całoroczną pracę, ze słowami szczególnej wdzięczności zwróciła się do nauczycieli, którzy podjęli decyzję o odejściu na emeryturę: p. Elżbiety Popiel, p. Łucji Plichty i p. Ewy Stec. Następnie odbyła się ceremonia przekazania palmy pierwszeństwa nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Wyjątkowe szczęście mieli uczniowie klasy Va, którzy 14 czerwca wybrali się na rajd do Policht. Po wielu dniach upałów i suszy nadszedł jeden jedyny deszczowy dzień... Ale wędrowanie w mżawce bynajmniej nie odstraszyło amatorów turystyki.

polichty 5a 08Celem wycieczki był Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Polichtach i udział w terenowych zajęciach na ścieżce przyrodniczej w pobliskim lesie. Prowadzący zajęcia pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego pokazali uczniom ciekawe okazy chronionych roślin i zwierząt oraz opowiedzieli o wielu nieznanych powszechnie zjawiskach. Podczas spaceru uczniowie mogli zaobserwować różne typy ekosystemów, takich jak łąka, las, staw. Nie oparli się pokusie i oczywiście skosztowali leśnych borówek oraz malin, a niektórzy mieli szczęście znaleźć pierwsze tego roku grzyby.

Czytaj więcej: Czy deszcz, czy pogoda…

13 czerwca kolejna klasa - 6a udała się na spacer po Tarnowie z przewodnikiem. Tym razem w ramach „spacerownika” uczniowie wybrali trasę tramwajową.

spacerownik 6a 27Na początku spotkania każdy uczestnik otrzymał symboliczny bilet tramwajowy, który kasowany był na kolejnych stacjach w Tarnowie. Na poszczególnych przystankach uczniowie mieli do wykonania zadania, dzięki którym dostrzegali zabytkowe budynki w Tarnowie, poznawali historię naszego miasta oraz ciekawostki z życia osób z nim związanych. To wszystko połączone z dobrą zabawą i niesamowitą atmosferą. Nawet chwilowe opady deszczu nie popsuły humorów uczestników. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał certyfikat oraz pamiątkową przypinkę.

Zdjęcia

W ostatnich tygodniach roku szkolnego uczniowie klas szóstych w ramach lekcji techniki realizowali projekt dotyczący zdrowego żywienia.

zywienie 08Podczas zajęć dowiedzieli się, jakie produkty powinni dostarczać swojemu organizmowi, jak przygotować zdrowy, smaczny i estetyczny posiłek, dlaczego tak ważne jest zachowanie higieny podczas przygotowywania posiłków oraz jak naturalnie zakonserwować żywność. Zapoznali się również z piramidą zdrowego żywienia, którą następnie chętne osoby samodzielnie przygotowały i zaprezentowały przed klasą. Na zakończenie projektu uczniowie w grupach przygotowali smaczne i ciekawe posiłki w postaci kolorowych sałatek lub obrazów owocowo-warzywnych.

Zdjęcia

Dnia 5 czerwca 2018 r. wybraliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę do Zakopanego.

zakopane2018 16Pełni siły i energii rozpoczęliśmy od podboju Gubałówki. Na trasie podziwialiśmy piękny widok na Tatry, wspaniałą roślinność, różnorodność ukształtowania terenu oraz przywitaliśmy się z... młodymi baranami i owcami. Pomimo ciężkich oddechów i drobnych kryzysów każdemu udało się osiągnąć cel. Na szczycie czekały na nas jeszcze piękniejsze krajobrazy, które mogliśmy obejrzeć z tarasu widokowego schroniska. Widoki, jakie rozciągają się ze szczytu Gubałówki na Tatry, są naprawdę niezapominane. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr polskich i części słowackich, całe Zakopane oraz okolice.

Czytaj więcej: Wycieczka do Zakopanego 


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.