Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

14 grudnia 2017 r. w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej odbyła się uroczysta gala podsumowująca trzyletni Miejski Konkurs na Projekt Edukacyjny Szkoły z zakresu Wychowania Patriotycznego „Świętujmy Niepodległą!”. Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów i zajęła II miejsce.

zak projektuKonkurs ten, zorganizowany dla uczniów tarnowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, stanowił ważny etap przygotowań młodych tarnowian do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 2018 roku. Podczas gali finałowej w reprezentacyjnych pomieszczeniach Sali Lustrzanej zgromadzili się członkowie jury, przedstawiciele szkół biorących udział w konkursowych zmaganiach oraz liczni goście reprezentujący miejskie instytucje. Znaczenie uroczystości podkreśliła obecność prezydenta miasta pana Romana Ciepieli.

 Gospodarz Tarnowa bardzo serdecznie podziękował uczniom i nauczycielom wszystkich 24 szkół, które zaangażowały się w zadania projektu. Prezydent docenił różnorodność przedsięwzięć i wielką pracę włożoną w ich realizację. Szczególne słowa uznania skierował do laureatów tegorocznej – ostatniej edycji konkursu.

zak projektu 02Cieszy nas ogromnie, że nasza „Dwójka” również i w tym roku znalazła się w zespole nagrodzonych szkół. Ustalone przez nas w ramach konkursu i podjęte przedsięwzięcia zostały docenione przez dziesięcioosobowe jury i uhonorowane II miejscem w kategorii szkół podstawowych. Dyplom oraz nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych wręczoną przez prezydenta Tarnowa odebrała wicedyrektor i koordynator projektu p. Ewa Oleksy wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Anną Kiwior z kl. VIIb i uczniami szczególnie zaangażowanymi w zadania - Olgą Henich i Patrykiem Włodarczykiem z kl. VIIa.

Włączając się do III etapu miejskiego konkursu, przyjęliśmy szkolną nazwę projektu, która brzmiała „Niepodległa – sto lat!”. Nasi uczniowie dowiedzieli się o wydarzeniach, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę Niepodległości, poznali sylwetki wybitnych i zwykłych mieszkańców Tarnowa, którzy poprzez swoje zasługi w walce o wolność i utrzymanie polskości zapisali się w dziejach naszego miasta i losach kraju. W październiku i listopadzie 2017 r. nasi wychowankowie odwiedzili miejsca związane z walką o niepodległość, aby przywrócić o nich pamięć, uszanować je poprzez odpowiednie zachowanie i uhonorowanie symbolami narodowymi, a ponadto uczyli się różnych sposobów godnego i radosnego świętowania ważnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie kl. I-VII pod kierunkiem swoich nauczycieli podtrzymywali i rozwijali wartościowe działania z zakresu wychowania obywatelskiego i patriotycznego.

O wszystkich tegorocznych przedsięwzięciach projektu goście naszej strony internetowej mogą przeczytać w zakładce „Niepodległa – sto lat!” III etap Miejskiego Projektu Edukacyjnego „Świętujmy Niepodległą!”.

Fot. nr 1: Artur Gawle (za: www.tarnow.pl)

Zdjęcia z uroczystej gali finałowej na stronie Miasta Tarnowa


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.