Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W naszej szkole, w ramach nauczania matematyki, realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny LEPSZA SZKOŁA, przeznaczony dla nauczycieli korzystających z podręczników Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

Program LEPSZEJ SZKOŁY obejmuje tzw. Sesje z plusem oraz Próbny sprawdzian w klasie szóstej, które pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych.

Sesje z plusem to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów poszczególnych klas, którzy wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, rozwiązują standaryzowane testy „na wejście”, w połowie i na końcu roku szkolnego. Nauczyciel pobiera testy ze strony internetowej LEPSZEJ SZKOŁY przeprowadza je i sprawdza za pomocą schematów punktowania. W określonych terminach wpisuje wyniki kolejnych sesji na stronie internetowej LEPSZEJ SZKOŁY . Po upływie terminu wpisywania wyników każdej sesji dostępne są raporty prezentujące rezultaty poszczególnych uczniów oraz klasy na tle wyników ogólnopolskich. Za każdym razem można stwierdzić, czy wyniki ucznia są słabe, przeciętne, czy też wysoko ponad średnią i które z typów zadań sprawiają mu najwięcej trudności.
Testy mają pomóc matematykowi pracującemu z serią podręczników Matematyka z plusem w diagnozowaniu i sprawdzaniu wyników nauczania oraz w planowaniu dalszej pracy z uczniami.

Próbny sprawdzian w klasie szóstej stanowi miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów na kilka miesięcy przed właściwym sprawdzianem. Indywidualizowane raporty pozwalają obejrzeć rezultaty poszczególnych uczniów oraz całej klasy na tle wyników szkolnych i ogólnopolskich.


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.