Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

SP2 z drona

film o dwojce

Spis treści

2006
● 19 stycznia – klasy I-III uczestniczyły w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Pałac Młodzieży.
● 3 lutego - laureaci konkursu plastycznego „Najpiękniejsza pora roku w moim mieście” - przedszkolaki i uczniowie młodszych klas tarnowskich szkół podstawowych - odebrali dyplomy i nagrody. Byli wśród nich nasi uczniowie: Jakub Cholewa i Paulina Budzik (I miejsce i wyróżnienie). Na uroczystości były obecne: przewodnicząca jury – Aleksandra Zuba-Benn, dyrektor szkoły – Zofia Drwal oraz nauczycielki kształcenia zintegrowanego – pomysłodawczynie i organizatorki konkursu. Rozdano 39 nagród i wyróżnień. Mali artyści obejrzeli też bajkę „ Kopciuszek” przygotowaną przez dzieci ze świetlicy szkolnej.
● 4 lutego – pod hasłem „Dzień talentów” w niecodzienny i uroczysty sposób zakończyliśmy pracę w pierwszym półroczu roku szkolnego 2005/2006. Podsumowaniu wyników w nauce towarzyszyła prezentacja dorobku uczniów w szkolnych i międzyszkolnych konkursach literackich i plastycznych, pokaz różnorodnych talentów uczniów: krótkie występy artystyczne, m.in. jasełka, inscenizacje o zimie, odczytywanie utworów literackich własnego autorstwa, gra na instrumentach muzycznych, pokaz tańca towarzyskiego, śpiew szkolnego zespołu „Sonata”. Uczestnicy uroczystości mogli też obejrzeć przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu kółka teatralnego, mecz piłki siatkowej w ramach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych – eliminacje do mistrzostw Polski, okolicznościowe wystawy prac uczniów. Powodzeniem cieszyły się także: loteria fantowa, kawiarenka, stoisko z domowymi wypiekami.
● 10 marca – znakomicie spisali się reprezentanci szkoły podczas dotychczasowych eliminacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. W rywalizacji na szczeblu miejskim dziewczęta wywalczyły I miejsce, a chłopcy I i II miejsce. W półfinale wojewódzkim chłopcy zdobyli I miejsce i awans do finału, zaś dziewczęta uplasowały się na II miejscu. Wszystkie mecze rozegrano w naszej szkole.
● 28 marca – dzieci z kółka plastycznego otrzymały nagrodę za zbiorową pracę przestrzenną pt. „Krasnoludki są wśród nas”. Konkurs przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. Wzięło w nim udział czterdzieści placówek oświatowych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego.
● 22 marca – zakończył się drugi etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Wiosna tuż, tuż”. Zwyciężczynie z kl. IV-VI: Natalia Matyjewicz, Magdalena Michoń i Paulina Bubisz będą reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym.
● 7 kwietnia - kilka tygodni trwało w szkole świętowanie 676. urodzin Tarnowa i przybrało wiele form: uczniowie klas IV-VI poznawali legendy związane z naszym miastem, poszerzali wiedzę na temat historii Tarnowa, m.in. uczestnicząc w lekcjach muzealnych w Muzeum Okręgowym na temat „Fragmenty historii Miasta zapisane w księgach”, poznawali biografie wybitnych tarnowian, a następnie stworzyli galerię ludzi zasłużonych dla Tarnowa. Laurki z własnymi życzeniami dla naszego miasta wykonali czwartoklasiści.
● 20 kwietnia – odbyła się Gra Terenowa po Tarnowie, już po raz siódmy organizowana przez naszą szkołę. W tym roku uczestnicy wędrowali śladami Jana Pawła II po Tarnowie, aby oddać hołd Papieżowi-Polakowi w pierwszą rocznicę jego śmierci. Spośród reprezentacji sześciu szkół biorących udział w imprezie najlepsza okazała się nasza drużyna. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia byli nauczyciele SP nr 2, Lucyna i Marek Jurusikowie, a sponsorami nagród Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Urząd Miasta Tarnowa.
● 25 kwietnia – szkolna drużyna siatkarzy trenowana przez Czesława Skwarka wywalczyła srebrny medal w finałowym turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa małopolskiego w minisiatkówce, który odbył się w Bobowej.
● 27 kwietnia – odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Literacki dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych Tarnowa. W tym roku zostaliśmy zwycięzcami tego konkursu. I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Justyna Czochara, Natalia Matyjewicz, Dominika Pamuła. Jubileuszowa edycja miała szczególnie uroczystą oprawę – patronat honorowy nad imprezą objęły: Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych Polska Sekcja IBBY oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie. W dniu konkursu odbyło się także spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, pisarką, autorką książek dla dzieci i młodzieży, która na konkursie reprezentowała Polską Sekcję IBBY. Zadania konkursowe przygotowały Magdalena Rzepka i Ewa Oleksy.
● 14 i 21 maja 2006 r. – odbywały się mistrzostwa Małopolski w minisiatkówce chłopców. Uczestniczyły w nich drużyny naszych uczniów, jedna z nich wywalczyła III miejsce w Małopolsce i przywiozła brązowy medal.
● 25 maja – oryginalne przedstawienie pokazały swoim mamom z okazji Dnia Matki, a także szkolnej publiczności, dzieci z klasy I b. Pod kierunkiem wychowawczyni, pani Barbary Smorczewskiej, wystawiły baśń pt. „Śpiąca królewna” w formie pantomimy z elementami baletu do muzyki klasycznej. Oprócz muzyki do publiczności przemawiały: taniec, ruch, mimika, bogate stroje aktorów i dekoracje.
● 22 czerwca – pod koniec roku szkolnego uczniowie z klas I-III odnieśli sukcesy w konkursach międzynarodowych i międzyszkolnych. Uczeń klasy III a, Mateusz Wytrwał zdobył III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”; dyplom i nagrodę – wyjazd na młodzieżowy obóz letni – odebrał na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Agnieszka Siedlik, uczennicy kl. I b, uczestniczka zajęć kółka plastycznego, zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Zamki, pałace, dwory i dworki w otoczeniu parków” zorganizowanym przez Fundację Kultury Prawobrzeże w Szczecinie. Uczennica przedstawiła w swojej pracy pałac i park Sanguszków. Dzieci z klas I b i II b zostały nagrodzone w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Jestem widoczny na drodze” organizowanym w ramach programu „Bezpieczeństwo ruchu drogowego” przez SP nr 14: Jakub Cholewa z kl. I b zdobył II miejsce, a Natalia Janus z kl. I b i Mateusz Zawadzki z kl. II b – wyróżnienia.
● 7-18 sierpnia – nasza szkoła znalazła się w grupie placówek, w których w ramach akcji „Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje TARNÓW 2006” zorganizowano półkolonię dla dzieci.
● Lipiec-sierpień – w szkole przeprowadzono gruntowny remont łazienek, odmalowano hol na pierwszym piętrze starej szkoły oraz część korytarzy.
● 15 września – uczniowie klas IV-VI w ramach akcji „Sprzątanie świata uprzątnęli teren w pobliżu naszej szkoły oraz okoliczne ulice prowadzące na Górę św. Marcina, a także teren lądowiska.
● Październik – od wielu lat w naszej szkole działa kółko teatralne prowadzone przez polonistkę Ewę Oleksy. Uczęszczają na nie dzieci z klas od IV do VI. Ostatnio, w dniu Święta Patrona Szkoły, uczniowie pokazali przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.
● 4 października – zamiast tradycyjnej akademii poświęconej Stanisławowi Konarskiemu dyrektor Zofia Drwal wraz z Radą Rodziców ogłosiła konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną poświęconą Patronowi. Rodzice ufundowali zwycięskim klasom wysokie nagrody pieniężne jako dofinansowanie do imprez klasowych.
● 16 października – obchodzono w szkole Dzień Papieski. Wcześniej w ramach ogłoszonych konkursów szkolnych uczniowie przygotowywali albumy i plansze poświęcone Janowi Pawłowi II.
● 10 listopada – uroczystą akademią uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku uroczystość przygotowali uczniowie klas III a i III b pod kierunkiem wychowawczyń: Lucyny Kobos i Ewy Stec. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny prowadzony przez Ewę Surowiec.
● Listopad – Samorząd Uczniowski był inicjatorem i organizatorem konkursu o tytuł Miss Dwójki przeprowadzonego podczas dyskoteki andrzejkowej.
● 6 grudnia – drużyny dziewcząt z klas piątych i szóstych uczestniczyły w międzyszkolnym turnieju minisiatkówki pod hasłem „Od Mikołaja do gwiazd” organizowanym przez I LO w Tarnowie; nasze zawodniczki zdobyły II i III miejsce.
● 22 grudnia – przed świętami Bożego Narodzenia społeczność szkoły obejrzała jasełka, które w tym roku przygotowali uczniowie klasy III a pod kierunkiem wychowawczyni, Lucyny Kobos. Kolędy śpiewał chór szkolny, którym opiekuje się Ewa Surowiec. Poszczególne klasy spotkały się we własnym gronie na tradycyjnym opłatku.

 

2007
● 10 lutego – pod hasłem „Miło czas spędzicie – naszą szkołę zobaczycie!” przebiegał dzień otwarty połączony z przeglądem talentów i osiągnięć uczniów. Liczni goście obejrzeli widowisko „Brzechwa dzieciom” w wykonaniu uczniów kółka teatralnego z klas I-III, przygotowane pod kierunkiem Danuty Iwaniec jako podsumowanie projektu czytelniczego w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie starszych klas pod opieką pań: Grażyny Łozińskiej i Łucji Plichty przygotowali dla publiczności matematyczne łamigłówki. Można było zobaczyć działającą przy szkole gromadę zuchową oraz drużynę harcerską. Zaprezentowali się uczniowie, którzy mogą pochwalić się talentami artystycznymi. Dużą atrakcją była loteria fantowa, przygotowana przez uczniów kl. IV a wraz z wychowawczynią, Małgorzatą Pamułą.
● Luty – drużyny z naszej szkoły zostały zwycięzcami w Mistrzostwach Tarnowa w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców.
● 26 i 27 lutego – odbył się w szkole półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców. Drużyna siatkarzy zdobyła I miejsce i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, natomiast dziewczęta zajęły III miejsce.
● 28 lutego - 2 marca – uczniowie brali udział w wielkopostnych rekolekcjach szkolnych - DOBRE PROMIENIOWANIE.
● 21 marca – uczniowie wzięli udział w akcji Dzień przeciw Agresji i Przemocy, poznawali sposoby radzenia sobie ze złością i innymi trudnymi uczuciami.
● 22 marca – po raz szósty gościliśmy uczestników Międzyszkolnego Konkursu Literackiego organizowanego przez naszą szkołę dla uczniów tarnowskich szkół podstawowych. W tym roku przebiegał pod hasłem „Detektywi na tropie” i był poświęcony książkom o tematyce detektywistycznej. W konkursie wzięło udział 13 szkół reprezentowanych przez 23 drużyny. I miejsce zdobyła drużyna uczennic z naszej szkoły z klasy VI b, chłopcy z klasy IV a zajęli V miejsce. Zadania konkursowe opracowały polonistki: Magdalena Rzepka i Ewa Oleksy.
● 12 kwietnia – szóstoklasiści napisali ponadprzedmiotowy sprawdzian na zakończenia szkoły podstawowej.
● 13 kwietnia – uczniowie obejrzeli spektakl poruszający tematykę uzależnień pt. „I kto tu rządzi? Czyli rozmowa z samym sobą” Teatru Profilaktycznego „Horyzont” z Krakowa.
● 20 kwietnia – odbyła się po raz osiemnasty międzyszkolna impreza Gra Terenowa po Tarnowie organizowana przez Lucynę i Marka Jurusików we współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji. W tym roku uczestnicy zapoznawali się ze zbiorami tarnowskich muzeów. Nasi uczniowie w rywalizacji zajęli II miejsce.
● 23 kwietnia – w Sali Lustrzanej nasi reprezentanci uczestniczyli w VII Sejmiku Uczniowskim Uczniów Szkół Podstawowych Miasta Tarnowa organizowanym rokrocznie przez SP nr 9. Temat tegorocznego spotkania brzmiał: „Nasze zdrowie w naszych rękach”.
● Kwiecień – byliśmy gospodarzami cyklu turniejów piłki siatkowej w ramach Dni Olimpijczyka. Obok naszej szkoły organizatorami rozgrywek byli: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Sokół-Gumniska” oraz Urząd miasta Tarnowa. Nasi uczniowie brali w turnieju czynny udział.
● 10 maja – klasa IV b rozpoczęła cykl spotkań uczniów naszej szkoły z Miejską Biblioteką Publiczną im. J. Słowackiego. Czwartoklasiści wzięli udział w dwuczęściowej lekcji: „Moje Biblioteczne Pogotowie” oraz „Książka a nowe media”.
● 10 maja – uczniowie klas I-III uczestniczyli w interaktywnym widowisku edukacyjnym pt. „Ortografia na wesoło” zaprezentowanym na scenie tarnowskiego kina „Marzenie” przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
● 11 maja – na stadionie Tarnovii w finale turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion” dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce i awansowała do rozgrywek wojewódzkich.
● 16 maja – uczniowie z kl. II b - Agnieszka Siedlik, Michał Brniak i Mateusz Zunica zostali laureatami Międzynarodowego Konkursu „Mały Artysta” zorganizowanego przez Tarnowskie Towarzystwo Przyjaciół Węgier i Przedszkole nr 17 w Tarnowie. Drugoklasiści uczęszczają na zajęcia kółka plastycznego, które prowadzi w szkole Barbara Smorczewska.
● 16 maja – odbył się doroczny Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III.
● Maj – siatkarze MUKS Sokół-Gumniska z naszej szkoły zdobyli tytuł wicemistrzów Małopolski.
● Maj – uczennica kl. II Patrycja Wójcik uczestniczyła w pracach dziecięcego jury w ramach „Kina Młodego Widza” festiwalu filmów - 21. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
● Maj – w ostatnim tygodniu maja uczniowie klas III a i III b wraz z wychowawczyniami przebywali na zielonej szkole w Krynicy.
● Maj – w Międzynarodowym Konkursie ,,Kangur Matematyczny”, do którego w marcu przystąpiło aż 87 uczniów, wśród naszych wychowanków jest laureat [Mateusz Wytrwał] i wielu wyróżnionych.
● Lipiec – przez dwa tygodnie odbywała się półkolonia letnia w ramach akcji „Lato w Mieście 2007 – Bezpieczne Wakacje. Uczestniczyło w niej 60 dzieci nie tylko z naszej szkoły.
● 28 września – obchody Święta Patrona Szkoły zostały włączone w realizację projektu edukacyjnego „Patron mojej szkoły patriotą – portret życiem pisany”. Tego dnia po raz pierwszy uczniowie założyli mundurki z logo szkoły. Gośćmi uroczystości byli Danuta Ciszek, inspektor Wydziału Edukacji UM Tarnowa oraz Józef Lewicki, starszy wizytator KO w Tarnowie.
● Październik – uczniowie klas I-III i IV uczestniczyli w Sali Lustrzanej w „Spotkaniach z muzyką poważną” przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.
● 9 listopada – podczas uroczystości w rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z honorowym gościem panią Barbarą Wiatr – żywym świadkiem historii. Wszystkie klasy wybrały się również do miejsc pamięci na terenie Tarnowa związanych z walkami w latach 1914-1918. Uczniowie klas szóstych samodzielnie zgromadzili i opracowali materiały o burmistrzu Tadeuszu Tertilu, za którego rządów Tarnów odzyskał niepodległość. Natomiast Samorząd Uczniowski zebrał i opracował informacje o Jadwidze Bodzoniównie, pierwszej w niepodległej Polsce dyrektorce Szkoły imienia Konarskiego w Tarnowie, bardzo zasłużonej w dziejach naszej placówki.

 

2008
● 9 stycznia – odbył się w szkole pierwszy etap konkursu „Matematyczny Czar Par”. W zmaganiach brali udział uczniowie z klas drugich, którzy rozwiązywali zadania matematyczne w parach. Zwycięskie dwójki będą reprezentowały naszą szkołę w finale konkursu 22 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie.
● 22 stycznia – w 145. rocznicę wybuchu powstania styczniowego szóstoklasiści uczestniczyli w nietypowej lekcji historii na Starym Cmentarzu. Przy mogiłach poległych powstańców wysłuchali opowieści nauczycielki historii, Zofii Pyrek o tamtych wydarzeniach.
● Styczeń – nasza szkoła oraz działający przy niej Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Sokół-Gumniska” były współgospodarzem Mistrzostw Tarnowa Szkół Podstawowych w Minisiatkówce Chłopców i Dziewcząt. Turniej odbywał się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a jego organizatorem był Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Reprezentacje chłopców z naszej szkoły zajęły I i II miejsce i awansowały do półfinału.
● 25 stycznia – zakończył się I semestr nauki, który podsumowano na szkolnym apelu. Zaprezentowano wyniki klasyfikacji oraz wydarzenia z życia szkoły, zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie oraz laureaci konkursów.
● 2 lutego – w pierwszym tygodniu zimowych ferii zorganizowano w szkole zajęcia rekreacyjno-sportowe, które prowadziła Joanna Biskup, nauczyciel wychowania fizycznego.
● 20 lutego – drużyna minisiatkówki chłopców awansowała do finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa małopolskiego.
● 17 marca – rozstrzygnięto ogłoszony przez Samorząd Uczniowski przed świętami wielkanocnymi konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną w klasach. Zwycięskie klasy otrzymały słodkie nagrody.
● 4 kwietnia – szóstoklasiści pisali obowiązkowy ponadprzedmiotowy sprawdzian dla uczniów kończących szkołę podstawową.
● 14 kwietnia – dwie uczennice odniosły sukces w III Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy Dziecięcej o Laur „Jaskółki”. Monika Piekielniak z klasy VI a zajęła II miejsce, zaś Anna Szepielak z klasy VI b - III miejsce. Konkurs pod hasłem „Moje miejsce na ziemi...” zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 17 w Tarnowie.
● 17 kwietnia – „Dom – wielka wartość małego słowa” – pod takim hasłem 17 kwietnia odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Literacki dla uczniów tarnowskich szkół podstawowych rokrocznie organizowany przez naszą szkołę. Wzięło w nim udział dziewiętnaście trzyosobowych drużyn z jedenastu szkół. Zadania konkursowe przygotowały Ewa Oleksy i Magdalena Rzepka.
● 18 kwietnia – uczniowie klas V a oraz V c wraz z wychowawcami wyruszyli na trasę VIII Złazu Szlakami Miejsc Pamięci Narodowej po Ziemi Tarnowskiej. Pod opieką przewodnika PTTK, pani Anastazji Smagacz, odwiedzili kilka pomników na terenie naszego miasta.
● 21 kwietnia – w sali gimnastycznej odbyły się turnieje minisiatkówki chłopców z okazji Dni Olimpijczyka. We wszystkich meczach wzięło udział ok. 100 zawodników z klas II-VI różnych szkół i klubów sportowych. Organizatorami imprezy byli: UM Tarnowa, MUKS „Sokół-Gumniska” oraz nasza szkoła. Nagrody, medale i puchary zostały ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa. Odpowiedzialny za przebieg całej imprezy był Czesław Skwarek.
● 23 kwietnia – szóstoklasiści na lekcji historii uczestniczyli w spotkaniu z panem Markiem Kostyrzewskim z Koła Rodzin Katyńskich w Tarnowie. Zaproszony gość swoją opowieść poświęcił ojcu, który został rozstrzelany w Katyniu. Uzupełnieniem zajęć była wystawa „Na nieludzkiej ziemi – Katyń 1940” przygotowana przez członków koła historycznego – uczniów klasy VI b pod opieką Zofii Pyrek. Spotkanie odbyło się w miesiącu Pamięci Narodowej i Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
● 29 kwietnia – Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja były tematem uroczystego poranka, w którym uczestniczyła cała szkoła. Uroczystość miała formę nietypowej lekcji historii, wzbogaconej pokazem multimedialnym. Przygotowali ją uczniowie z klas IV-VI pod kierunkiem Zofii Pyrek oraz chór szkolny.
● 9 maja – w szkole odbyła się XIX edycja Gry Terenowej po Tarnowie. Tym razem uczestnicy poznawali pomniki wielkich Polaków w naszym mieście. Sponsorem nagród był Urząd Miasta i Samorządowe Centrum Edukacji. Grę przygotowali i prowadzili nauczyciele szkoły: Lucyna Jurusik i Marek Jurusik.
● 12 maja – odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas nauczania zintegrowanego. Wzięło w nim udział 12 uczniów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych.
● 20-21 maja – uczniowie klas szóstych wyjechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy, przez Kraków, Częstochowę i Niepokalanów.
● 27 maja – przygotowano w szkole uroczysty poranek poświęcony pamięci Papieża Polaka. Złożyły się na niego uczniowskie przedstawienie pt. „Jan Paweł II - Świadek Miłosierdzia” oraz występ chóru szkolnego. Całosć przygotowały z uczniami: s. Bernadetta Dudek, Lucyna Jurusik oraz Joanna Duras.
● 31 maja – odbył się w szkole Festyn Rekreacyjno-Sportowy. Na uczestników czekały: wspólne zabawy, konkurencje sportowe i zawody. Atrakcją były występy zespołu romskiego Nevo Drom oraz uzdolnionych tanecznie uczniów szkoły. Działała szkolna kawiarenka i loteria fantowa.
● Czerwiec – uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawczyń intensywnie pracowali nad przygotowaniem inscenizacji bajki pt. „Kot w butach”. Uwieńczeniem długiej pracy był występ przed rodzicami z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca oraz przed kolegami z klas nauczania zintegrowanego.
● 12 czerwca – wielki sukces wywalczyli siatkarze MUKS „Sokół – Gumniska” trenujący w naszej szkole pod okiem Czesława Skwarka. W eliminacjach wojewódzkich Mistrzostw w Minisiatkówce drużyna w składzie: Daniel Gacek, Mateusz Wajda i Adrian Minnich zakwalifikowała się do finałów Mistrzostw Polski. Za wywalczenie wysokich miejsc MUKS „Sokół-Gumniska” otrzymał sprzęt sportowy o wartości około 2 tys. złotych.
● 18 czerwca – 455 prac malarskich z Tarnowa, Krakowa i Nowego Sącza wzięło udział w drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez naszą szkołę. Konkurs nosił tytuł „Podstawowe i pochodne”. 13 czerwca podczas finału otwarta została wystawa prac konkursowych, a laureaci otrzymali nagrody. Prace oceniało jury, w skład którego wchodzili artyści plastycy, nauczyciele tarnowskich szkół. Nagrody i wyróżnienia rozdano w trzech kategoriach: klasy 0–I , II–IV, V–VI. Konkurs przygotowała Barbara Smorczewska, nauczyciel plastyki w naszej szkole, przy współpracy Danuty Iwaniec.
● 7-18 lipca – w szkole trwała półkolonia w ramach akcji „Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje Tarnów 2008”, w zajęciach uczestniczyło 60 uczniów.
● 30-31 sierpnia – siatkarze trenujących w MUKS „Sokół – Gumniska” zajęli IX miejsca w Polsce podczas rozgrywanego w Zabrzu Pucharu Polski w Minisiatkówce, w formule „dwójek”. Nasz klub reprezentowała drużyna w składzie: Daniel Gacek – kl. VI c, Mateusz Wajda i Adrian Minnich – kl. V a, którzy trenują pod okiem Czesława Skwarka.
● 27 września – obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – ks. Stanisława Konarskiego, połączone z religijną uroczystością odnowienia aktu zawierzenia naszej szkoły Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo odbyło się w kościółku Matki Bożej Szkaplerznej. W szkole uczniowie z klas szóstych i piątych przedstawili inscenizację, przygotowaną pod kierunkiem Ewy Oleksy, nawiązującą do ważnych wydarzeń z dziejów naszej szkoły i ukazującą znaczenie Szkoły im. Konarskiego dla rozwoju dzielnicy Zabłocie w ciągu ponad stu lat istnienia placówki. Występ aktorów ubarwiły pieśni w wykonaniu szkolnego chóru pod dyrekcją Beaty Chrobak.
● 16 października – obchodziliśmy w szkole Dzień Papieski. Nad przygotowaniem występu uczniów czuwała katechetka, Beata Wilkosz.
● 20 października – klasy VI a i VI b wraz z wychowawczyniami wzięły udział w wycieczce do wierzchosławickiego kompleksu leśnego. Wycieczka odbyła się w ramach Dni Otwartych Lasów Państwowych w Małopolsce. Pod przewodnictwem leśnika uczniowie mogli poznać tajniki lasu i gospodarki leśnej, a także ciekawą pracę leśników.
● 12 listopada – wzięliśmy udział w uroczystym poranku z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas III przedstawili drogę Polaków do wolnej ojczyzny, a także przypomnieli, jak Tarnów 90 lat temu stał się pierwszym niepodległym miastem. Wielką radość sprawiło uczniom wspólne śpiewanie pieśni legionowych, które wcześniej ćwiczyli na lekcjach muzyki.
● Listopad – w Turnieju Minisiatkówki z okazji Święta Niepodległości w I LO w Tarnowie nasza drużyna zajęła IV miejsce.
● 5 grudnia – cała szkoła włączyła się do akcji mikołajkowej „Wszystkie Dzieci Są Kochane”.
● Grudzień – w turnieju wojewódzkim „Mikołajki 2008” – Bobowa IV miejsce zajęła nasza drużyna w składzie: Daniel Gacek, Adrian Minnich, Mateusz Wajda.

 

2009
● 21 stycznia – w przeddzień 146. rocznicy wybuchu powstania styczniowego szóstoklasiści oddali hołd bohaterskim powstańcom spoczywającym w Kwaterze Zasłużonych na Starym Cmentarzu. Nietypową lekcję historii przy mogile powstańców poprowadziła Zofii Pyrek.
● 31 stycznia – rozstrzygnięty został szkolny konkurs matematyczny „Dwójkowy Łamacz Głowy”. Nagrody i dyplomy otrzymało kilkunastu uczniów, którzy przez kolejne tygodnie systematycznie rozwiązywali zadania konkursowe.
● Styczeń – uczniowie uczestniczyli w konkursach sprawdzających znajomość języka angielskiego. Dziewięciu szóstoklasistów wzięło udział w konkursie języka angielskiego z elementami wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zorganizowanym przez Gimnazjum nr 7 w Tarnowie. Zwycięzcą został uczeń naszej szkoły – Mateusz Wytrwał z klasy VI a, który zdobył maksymalną liczbę punktów. Uczniowie z klas II-III uczestniczyli w konkursie szkolnym pod hasłem „English is fun!”.
● 11 lutego – po zakończeniu pierwszego semestru nauki odbyły się zebrania z rodzicami. Zamiast tradycyjnych wywiadówek w każdej klasie zostały przeprowadzone spotkania z udziałem rodziców i uczniów. Dzieci w bardzo różnorodny sposób prezentowały swoje osiągnięcia, talenty i pasje.
● 13 lutego – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w szkole Mistrzostwa Tarnowa szkół podstawowych w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju brało udział dwanaście zespołów. Zwycięstwo wywalczyła drużyna dziewcząt z naszej szkoły.
● 13 lutego - uczniowie klas V-VI wzięli udział w spotkaniu z pasjonatem tarnowskich tramwajów – Dawidem Drwalem, byłym uczniem naszej szkoły. Jego niezwykła opowieść wzbogacona była pokazem multimedialnym.
● 5 marca – odbył się w szkole Dzień Otwarty, na który zaproszeni zostali przyszłoroczni pierwszoklasiści wraz z rodzicami.
● 16-18 marca – w kościele pw. Archanioła Gabriela w Tarnowie odbywały się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.
● 9 marca – w Gromniku drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła I miejsce w rejonowych rozgrywkach w minisiatkówce dziewcząt, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
● 10 marca – w hali TOSiR przy ul. Krupniczej w Tarnowie został rozegrany finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minisiatkówce Chłopców. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła III miejsce i brązowy medal.
● 11 marca – czwarte miejsce w województwie zdobyła nasza szkolna drużyna minisiatkówki dziewcząt podczas rozegranego w Proszowicach finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
● 31 marca – uczniowie klas szóstych wzięli udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Tarnowie, zajęli w nim odpowiednio: drugie, trzecie i szóste miejsce.
● 8 kwietnia – w Wielką Środę uczniowie obejrzeli inscenizację opartą na motywach książki pt. „Mały Książę”. W przedstawieniu, przygotowanym pod kierunkiem Beaty Wilkosz, wzięli udział uczniowie z klas III-VI.
● 11 kwietnia – w SP nr 19 w Tarnowie odbył się turniej minisiatkówki dla najmłodszych sportowców – z klas III i młodszych. Sukces odnieśli chłopcy z naszej szkoły, zdobywając: I, III i IV miejsce.
● 20 kwietnia – zakończył się dwuetapowy Szkolny Konkurs Mitologiczny adresowany do uczniów klas V i VI.
● 23 kwietnia – odbyła się XX edycja „Gry Terenowej po Tarnowie” pod hasłem „Poznajemy okolice Szkoły Konarskiego”. Konkurs składał się z dwóch części: wycieczki tematycznej z przewodnikiem oraz sprawdzianu wiadomości zdobytych podczas wycieczki. Organizatorami Gry Terenowej byli: dyrekcja SP nr 2, nauczyciele Lucyna i Marek Jurusikowie wspólnie z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie. Fundatorami nagród dla uczestników konkursu są Urząd Miasta Tarnowa oraz SCE w Tarnowie.
● 23 kwietnia – „Uczniem być...” – pod takim hasłem odbyła się ósma edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego. W rywalizacji uczestniczyło dziewiętnaście trzyosobowych drużyn z dziesięciu tarnowskich szkół. Na ostateczny wynik poszczególnych drużyn złożyły się punkty z trzech etapów konkursu. Drużyna z naszej szkoły zdobyła II miejsce. Honorowy patronat nad konkursem objęły: Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie, które ufundowały także nagrody dla laureatów konkursu. Przygotowaniem zadań konkursowych zajmowały się polonistki Ewa Oleksy i Magdalena Rzepka.
● 23-24 kwietnia – odbywał się w szkole turniej minisiatkówki chłopców w ramach Dni Olimpijczyka stanowiący jednocześnie eliminacje do finału wojewódzkiego turnieju KINDER + SPORT we wszystkich kategoriach wiekowych. Drużyny reprezentujące działający przy naszej szkole MUKS „Sokół-Gumniska” uzyskały awans do finału we wszystkich kategoriach. Organizatorem rozgrywek były: Urząd Miasta Tarnowa, Szkoła Podstawowa nr 2 w Tarnowie, MUKS „Sokół-Gumniska” oraz Polski Związek Piłki Siatkowej w Krakowie.
● 30 kwietnia – uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu z panem Markiem Kostyrzewskim z Koła Rodzin Katyńskich w Tarnowie. Gość opowiadał przede wszystkim o swoim ojcu, oficerze Wojska Polskiego, rozstrzelanym w Katyniu wraz z tysiącami innych polskich oficerów.
● 30 kwietnia – w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się akademia, ubarwiona występem szkolnego chóru pod dyrekcją p. Beaty Chrobak. O wielkim osiągnięciu Polski z końca XVIII wieku, czyli Konstytucji 3 Maja opowiedzieli uczniowie klas starszych przygotowani przez Zofię Pyrek.
● 23 maja – zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego pod hasłem „Wokół naszej szkoły”. W ramach projektu uczniowie poznawali ciekawe miejsca w naszej dzielnicy oraz związane z nimi postacie. Efekty pracy uczniów i nauczycieli można było oglądać na wystawie przy wejściu do szkoły. Najnowszy numer gazetki szkolnej „Odlotowa Dwójka” po części także poświęcono tym zagadnieniom.
● Maj – kilkuosobowa grupa uczniów z kółka dziennikarskiego, w ramach projektu „Wokół naszej szkoły”, wybrała się do Domu Pamięci Stanisława Westwalewicza przy ul. Ziai 14 na spotkanie z synem znanego i cenionego malarza - Andrzejem Westwalewiczem, także artystą plastykiem.
● 31 maja – zakończył się dwuczęściowy Szkolny Konkurs Historyczny dla uczniów klas IV, V i VI pod hasłem „Unia Europejska bez tajemnic”. Wzięło w nim udział 47 uczniów. Pierwszą częścią konkursu był test wiadomości o krajach UE, druga część polegała na przygotowaniu folderu o wylosowanym kraju UE.
● 31 maja – odbył się coroczny konkurs ortograficzny dla uczniów klas II i III. Jego uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. W komisji konkursowej pracowały panie: wicedyrektor Z. Pyrek oraz E. Stec i A. Buczek.
● 9 czerwca – troje naszych uczniów z klas trzecich zdobyło wysokie miejsca w międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Śladami Bema” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 im. gen. J. Bema w Tarnowie: Gabriela Leśniak uzyskała II miejsce, Dominika Suchowska – III miejsce, a Mikołaj Ciężkowski – wyróżnienie. Nagrodzone prace powstały pod kierunkiem p. Lucyny Jurusik.
● 10 czerwca – odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego i pocztu sztandarowego na rok szkolny 2009/2010. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas I-VI.
● 6-17 lipca – w szkole trwała półkolonia w ramach akcji „Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje Tarnów 2009”.
● 17 września – w Dniu Sybiraka i Ofiar Stalinizmu uczniowie klasy VI a uczestniczyli w spotkaniu z Jerzym Rostkowskim, synem oficera AK, autorem książki pt. „Rozkaz – zapomnieć”. Opowiadanie połączone z prezentacją multimedialną dotyczyło II wojny światowej w Tarnowie. Tę żywą lekcję historii zorganizowała Zofia Pyrek.
● 17 września – klasa III b wybrała się na pieszy rajd szlakiem miejsc pamięci narodowej, by uczcić 70. rocznicę niemieckiej i sowieckiej agresji na Polskę. Uczniowi odwiedzili miejsca poświęcone pomordowanym Polakom, znajdujące się w lesie Kruk w Skrzyszowie oraz w Zawadzie koło Tarnowa. Zwiedzili także kościół na Górze Świętego Marcina.
● 30 września – obchodziliśmy doroczne Święto Patrona Szkoły. Uroczystość stanowiła jednocześnie inaugurację obchodów 110-lecia istnienia szkoły. Oprócz uczniów i nauczycieli wzięli w niej udział licznie przybyli rodzice pierwszoklasistów. Starsi uczniowie zaprezentowali inscenizację ukazującą postać patrona – ks. Stanisława Konarskiego. Inscenizację przygotowały z uczniami polonistki: Magdalena Rzepka i Ewa Oleksy. W drugiej części uroczystości uczniowie klas pierwszych zostali symbolicznie pasowani na uczniów. Potem najmłodsi popisywali się zdobytymi już w szkole umiejętnościami.
● 6 października – uczniowie klas czwartych wyjechali na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w miejscowości Polichty - Sucha Góra.
● 28 października – uczniowie klasy VI a wybrali się do Krakowa, gdzie zwiedzili Zamek Królewski na Wawelu oraz Katedrę.
● 10 listopada – w przeddzień Święta Niepodległości odbył się w szkole uroczysty poranek poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności państwowej w 1918 roku. Spotkanie przygotowali uczniowie kl. VI b pod opieką Elżbiety Popiel oraz szkolny chór pod dyrekcją Beaty Chrobak.
● 15 listopada – uczniowie klas III b, VI a oraz chór szkolny ubogacili Diecezjalne Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, jakie odbyło się w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej działającej przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Bóg w moim życiu”, a chór zaśpiewał pieśni religijne i patriotyczne.
● 16 listopada – korzystając z pięknej jesiennej aury, klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Krynicy Zdroju.
● 18 listopada – w naszej szkole odbył się wieczór literacki poświęcony twórczości Juliusza Słowackiego. Uczniowie czytali wybrane wiersze, listy i fragment dramatu „Balladyna”, zaprezentowali także sylwetkę poety. Spotkanie wpisało się w tarnowskie obchody Roku Juliusza Słowackiego. „Spotkanie ze Słowackim” zaszczycili swoją obecnością m.in.: p. Halina Bednarczyk – honorowy prezes Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie, p. Krystyna Głombowa – członek Zarządu TLimAM, p. Zofia Buryło – przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej, p. Józef Lewicki – starszy wizytator w tarnowskiej delegaturze małopolskiego Kuratorium Oświaty oraz rodzice uczniów naszej szkoły. Spotkanie z twórczością wieszcza przygotowały wraz z uczniami polonistki: Magdalena Rzepka i Ewa Oleksy, zaś na skrzypcach zagrała Beata Chrobak. Nasza szkoła włączyła się w Tarnowski Tydzień Juliusza Słowackiego jako jedyna ze szkół podstawowych.
● 15 grudnia – w szkole odbył się finał pierwszego etapu projektu edukacyjnego pt. „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Na uroczystym spotkaniu, na którym gościli rodzice uczniów oraz dyrekcja szkoły, dzieci pochwaliły się efektami swojej pracy. Projekt realizowany był na zajęciach obowiązkowych i pozalekcyjnych, z wykorzystaniem specjalnie dobranego zestawu środków dydaktycznych. Pierwszy etap projektu nosił tytuł „Pokażę ci mój świat”. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach o różnej tematyce oraz wycieczkach, badały świat przyrody, dokonywały obliczeń, przeprowadzały wywiady, tworzyły małe dzieła sztuki. Uwieńczeniem tych dokonań była m.in. wspólnie napisana i wydana książeczka „Nasz Kubuś – zbiór opowiadań o nowych przygodach Kubusia Puchatka”.
● 22 grudnia – przedstawienie nawiązujące do Bożego Narodzenia oraz klasowe spotkania przy wigilijnym stole pozwoliły poczuć nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Inscenizację o tematyce bożonarodzeniowej przygotowali uczniowie klasy IV b pod opieką Beaty Wilkosz, a kolędy zaśpiewał chór szkolny przygotowany przez Beatę Chrobak.

 

2010
● 12 stycznia – w szkole odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd, w którym wzięło udział 17 uczniów z klas IV-VI. Kandydaci występowali w dwóch kategoriach: śpiew i instrument. Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki Beata Chrobak.
● 12 stycznia – nasi uczniowie zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Tarnowa Szkół Podstawowych w Minisiatkówce Chłopców rozegranych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w hali TOSiR.
● 24 stycznia – chór szkolny, prowadzony przez Beatę Chrobak, zdobył trzecie miejsce w XV Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie.
● 7 lutego – w czasie ferii zimowych chór szkolny kilkakrotnie występował w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie, ubogacając jasełka, przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Lucyny Kobos i Bogumiły Ziembickiej. Występy oglądali seniorzy z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, a także inni mieszkańcy dzielnicy Terlikówka. W nagrodę uczestnicy przedstawienia i chórzyści zostali zaproszeni przez ks. Władysława Pachotę na kulig do Iwkowej.
● 18 lutego – przyszłoroczni pierwszoklasiści wraz z rodzicami gościli w naszej szkole podczas Dnia Otwartego.
● Luty – odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Mitologicznego dla uczniów klas IV-VI.
● 5 marca – świętowaliśmy w szkole 680. urodziny Tarnowa. Uczniowie klas czwartych urządzili jubileuszową uroczystość. Był tort i życzenia urodzinowe dla Tarnowa w formie okolicznościowych kartek. Wybrzmiało „sto lat” zmienione z tej okazji na „tysiąc lat”. Do uroczystości jubileuszu 680-lecia lokacji Tarnowa uczniowie przygotowywali się od początku lutego, zgłębiając historię swojej małej Ojczyzny.
● 19 marca – odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Literacki zorganizowany przez naszą szkołę pod hasłem „Podróże pełne przygód”. W rywalizacji wzięły udział drużyny z kilku szkół tarnowskich oraz SP z Radłowa. II miejsce uzyskał nasz zespół w składzie: Rafał Orłowski, Paula Stężowska, Bartosz Stężowski. Patronat nad Konkursem objęły: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie oraz Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie. Zwycięskie drużyny, a także pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez instytucje, które objęły patronat nad konkursem, oraz przez organizatora. Atrakcyjne gadżety podarował także Urząd Miasta. Zadania konkursowe opracowały polonistki z SP nr 2 w Tarnowie – Magdalena Rzepka i Ewa Oleksy.
● 29 marca – uczniowie podczas warsztatów przeprowadzonych przez grupę ratowników z Zespołu Szkół Medycznych w Tarnowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w omdleniach i zasłabnięciach.
● 30 marca – uczniowie klas trzecich zaprezentowali licznej publiczności przedstawienie teatralne na podstawie baśni pt. „Królewna Śnieżka”. Występ przygotowały z uczniami wychowawczynie: Lucyna Kobos i Ewa Stec. Przedstawienie zostało wystawione kilkakrotnie. Obejrzeli je uczestnicy IX Międzyszkolnego Konkursu Literackiego, przedszkolaki z zaprzyjaźnionych przedszkoli, uczniowie z klas I-III oraz rodziny dzieci występujących w przedstawieniu. Wszyscy byli pełni uznania i chwalili świetną realizację spektaklu.
● 2 kwietnia – spotkanie w przededniu Wielkanocy zostało połączone z dniem pamięci o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Z okazji przypadającej 5. rocznicy jego śmierci uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem katechetki Beaty Wilkosz przygotowali montaż słowno-muzyczny.
● 8 kwietnia – odbył się ponadprzedmiotowy sprawdzian dla uczniów klas szóstych.
● 16 kwietnia – Mateusz Wajda i Krzysztof Dudek reprezentowali naszą szkołę na X Sejmiku Uczniowskim Uczniów Szkół Podstawowych Miasta Tarnowa, który odbył się w Sali Lustrzanej pod hasłem „Różnić się pięknie – oblicza naszej szkoły”. Z uznaniem spotkały się zarówno wystąpienie naszych posłów, ilustrowane prezentacją multimedialną, jak i ekspozycja prezentująca naszą szkołę. Były na niej m.in. dyplomy i puchary, jedna z kronik szkolnych, gazetka „Odlotowa Dwójka”, monografia szkoły, okolicznościowe pocztówki wydane z okazji 100-lecia szkoły, a także portret naszego Patrona. Do udziału w Sejmiku uczniów przygotowały Magdalena Rzepka i Małgorzata Pamuła.
● Kwiecień – uczniowie klas czwartych oraz dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej włączyły się w pomoc dla Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. bł. Fryderyka Ozanama działającego przy parafii pw. Świętej Rodziny w Tarnowie. Na potrzeby Hospicjum przekazano kwotę 200 zł, uzyskaną ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych oraz innych ozdób wielkanocnych.
● 20 kwietnia – starsze klasy spotkały się z członkami bractwa rycerskiego „Kerin”. Uczniowie mogli zobaczyć ubiór, zbroję i różne rodzaje broni rycerzy, a także poznać niektóre zwyczaje, np. pasowanie na rycerza.
● 21 kwietnia – dla uczniów klas VI odbyły się zajęcia z panem M. Kostyrzewskim z Koła Rodzin Katyńskich w Tarnowie. Gość opowiadał o wydarzeniach z historii swojej rodziny, przybliżył historię ojca, Bolesława Kostyrzewskiego, oficera Wojska Polskiego, rozstrzelanego w Katyniu. Nawiązał także do tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą lotniczą, do której doszło podczas lądowania na lotnisku pod Smoleńskiem 10 kwietnia br., w samolocie znajdowało się 96 osób, wśród nich przedstawiciele najwyższych władz państwowych.
● 22 kwietnia – obchodziliśmy Dzień Ziemi i z tej okazji uczniowie klas VI pod kierunkiem Małgorzaty Pamuły zaprezentowali ciekawą inscenizację, przedstawiającą sąd nad ludźmi, którzy zanieczyszczają środowisko naturalne. Szóstoklasiści przypomnieli także zasady segregacji odpadów. Występ ubarwiły piosenki i tańce w wykonaniu chóru szkolnego oraz dzieci z klas drugich.
● 22 kwietnia – odbyły się eliminacje rejonowe w ramach turnieju KINDER + SPORT. Dwie drużyny działającego przy szkole MUKS „Sokół-Gumniska” zwyciężyły w formule czwórek i pojadą na rozgrywki wojewódzkie. Dobrze spisały się także drużyny dwójek, które w Brzesku zdobyły III i IV miejsce i także awansowały do dalszych rozgrywek.
● 20 kwietnia – trzyosobowy zespół z klasy V b reprezentował naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
● 28 kwietnia – siatkarska drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju piłki siatkowej. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowie z okazji drugiej rocznicy śmierci Agaty Mróz-Olszewskiej.
● 30 kwietnia – odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ciekawy i barwny występ przybliżający uchwalenie Konstytucji z 1791 r. przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawczyń. Pieśni patriotyczne wykonał szkolny chór.
● 16 maja – drużyna działającego przy szkole MUKS „Sokół-Gumniska” zdobyła tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego w minisiatkówce chłopców w formule czwórek. Zespół wygrał wszystkie mecze w finale wojewódzkim i zapewnił sobie bezpośredni awans do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.
● 25 maja – odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Wśród zwycięzców i wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie uczęszczający na zajęcia koło plastycznego, które prowadzi Barbara Smorczewska.
● 1 czerwca – obchodziliśmy nie tylko Dzień Dziecka, ale również Święto Ulicy Szewskiej, przy której mieści się „Dwójka”. W ten sposób włączyliśmy się w obchody Dni Tarnowa oraz jubileusz 110-lecia istnienia naszej szkoły. Było wiele atrakcji m.in.: konkursy, zabawy, zawody sportowe, turniej szachowy, teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Nie zabrakło także smakowitych poczęstunków, w tym słynnej zapiekanki z Szewskiej.
● 10 czerwca – uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc rodzinom, które ucierpiały w czasie powodzi, jaka nawiedziła Małopolskę. Przyłączyliśmy się do akcji „Ciepły i spokojny sen”, którą zorganizowały: Towarzystwo Powszedniej Pomocy „Serce” w Tarnowie, Młodzieżowe Centrum Samorządności przy Pałacu Młodzieży oraz Samorząd Uczniowski I LO w Tarnowie. Z indywidualnych wpłat uczniów oraz częściowo z funduszy Samorządu Uczniowskiego udało się kupić 4 kołdry oraz 4 koce, które zostaną dostarczone powodzianom.
● 15 czerwca – rozstrzygnięty został II Szkolny Konkurs Historyczny pod hasłem „Tarnów na tle historii II wojny światowej”. Wzięło w nim udział 20 uczniów klas IV-VI. Temat konkursu związany był z obchodami trwającego Roku Historii Najnowszej; do tego tematu nawiązywała również wystawa pamiątek przygotowana przez uczniów klas piątych. Zarówno konkurs historyczny, jak i wystawę zorganizowała Zofia Pyrek, nauczycielka historii.
● 15 czerwca – w Parku Strzeleckim podczas uroczystego zakończenia akcji selektywnej zbiórki odpadów uczniowie naszej szkoły zaprezentowali inscenizację pokazującą sąd nad człowiekiem, który zaśmieca Ziemię. Przedstawienie to obejrzeli przedstawiciele innych tarnowskich szkół oraz Urzędu Miasta.
● 22 czerwca – w II semestrze br. w klasie I b realizowany był projekt edukacyjny pod hasłem „Odkryjmy razem nieznany świat” współfinansowany przez Unię Europejską „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Na realizację zadań wynikających z projektu szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne, które wspomagały rozwój różnych umiejętności dzieci.
● 22 czerwca – rok 2010 został ogłoszony przez tarnowskich radnych Rokiem Miasta Tarnowa. Jednym z wielu przedsięwzięć podejmowanych z tej okazji w naszej szkole była nietypowa lekcja historii regionalnej. Uczniowie klas IVb i Vb wysłuchali opowieści o tarnowskich tramwajach. Ich historię przedstawił absolwent naszej szkoły Dawid Drwal, zainteresowany przeszłością rodzinnego miasta.
● 24 czerwca - na pożegnanie szkoły klasy szóste wybrały się na wspólną wycieczkę do Chorzowa, odwiedziły Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz obejrzały seans popularnonaukowy. Wycieczkowicze odwiedzili też ogród zoologiczny.
● 12-23 lipca - odbywała się w szkole półkolonia w ramach akcji „Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje Tarnów 2010”.
● 17 sierpnia - grupa uczniów z naszej szkoły spędziła część swoich wakacji na kolonii w Jarosławcu. Opiekę nad grupą sprawowała nauczycielka wychowania fizycznego Joanna Pawelec.
● 1 września – w budynku Dwójki wraz z uczniami szkoły podstawowej rok szkolny 2010/2011 rozpoczęli uczniowie Gimnazjum Niepublicznego „U Konarskiego”. W uroczystej inauguracji wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta: Zofia Buryło, przewodnicząca Komisji Oświatowej, Jacek Łabno - radny miejski oraz dyrekcja obydwu szkół: Zofia Drwal – dyr. naszej szkoły i Halina Gorycka – dyr. gimnazjum.
● 17 września - jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”. W szkole trwała też całoroczna zbiórka surowców wtórnych.
● 29 września – uczniowie klas piątych wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Odwiedzili kościół pw. Przemienienia Pańskiego, gdzie spoczywa serca patrona szkoły, ks. Stanisława Konarskiego, w Teatrze „Groteska” obejrzeli spektakl pt. „Malutka Czarownica”, a następnie Drogą Królewską dotarli na Wawel i do Smoczej Jamy.
● 30 września - obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uczniowie klas I zostali pasowani na uczniów, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Wszystkie klasy obejrzały prezentację multimedialną o szkole i jej Patronie, odbyły się też lekcje wychowawcze poświęcone S. Konarskiemu.
● 12 października - świętowaliśmy zakończenie obchodów 110-lecia istnienia naszej szkoły, jednej z najstarszych placówek oświatowych w mieście. Obchody jubileuszu zostały połączone ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miasta oraz Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, byli dyrektorzy szkoły i emerytowani nauczyciele, księża proboszczowie sąsiednich parafii, rodzice, uczniowie i grono pedagogiczne. Z okazji jubileuszu prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała skierował na ręce dyrektor szkoły, Zofii Drwal list gratulacyjny, który odczytała w jego imieniu Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Edukacji UMT. W występie uczniów, dla którego ilustracją była prezentacja multimedialna, znalazły się wydarzenia i postacie z przeszłości szkoły, a także współczesny wizerunek Dwójki. Z kolei prezentacje artystyczne – recytatorskie, wokalne , instrumentalne i taneczne – uczniowie dedykowali nauczycielom w przededniu ich święta. Z okazji jubileuszu SP 2 przygotowano także okazjonalny numer gazetki szkolnej „Odlotowa Dwójka” oraz pamiątkowe gadżety.
● 10 listopada – z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie SP nr 2 oraz Gimnazjum „U Konarskiego” spotkali się na poranku patriotycznym. W tym roku poświęcono go śpiewaniu pieśni patriotycznych.
● 21 grudnia – doroczne spotkanie bożonarodzeniowe odbyło się w poszerzonym gronie – z udziałem uczniów naszej szkoły i Gimnazjum „U Konarskiego”. Panie dyrektor obu szkół złożyły wszystkim życzenia oraz przekazały każdej klasie opłatki, którymi uczniowie i nauczyciele przełamali się podczas klasowych wigilii. Następnie wszyscy obejrzeli bogatą część artystyczną.

poznaj polske logo

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

BIP

logo cke

MTH stopka granatowa

laboratoria logo2


Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.