Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Wstęp deklaracji

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony: www.konarski.wiara.pl.

Dane teleadresowe jednostki:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego
33-100 Tarnów
ul. Szewska 7
tel. 014 655-73-66
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data publikacji strony internetowej: 2005-04-10
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-05

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych m.in. z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

- Dokumenty tekstowe mogą nie zawierać tagów oraz zawierać nieopisane elementy graficzne, ponieważ były opublikowane przede wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- Zdjęcia i grafiki osadzone w treści dokumentów mogą zawierać niepoprawne opisy, ponieważ były opublikowane przede wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- Filmy i materiały audio nie posiadają napisów dla osób głuchych.

Umieszczone na stronie materiały są stopniowo dostosowywane do wymagań stron dostępnych.

Ułatwienia na stronie internetowej

- Możliwość powiększenia wielkości liter na stronie za pomocą standardowych skrótów klawiaturowych.
- Focus wokół elementów nawigacyjnych.
- Uproszczona nawigacja na stronie.
- Wyróżnienie odnośników, zmiana kolorów linków.
- Strona responsywna dostosowana do urządzeń mobilnych.
- Brak limitów czasowych na przeczytanie i skorzystanie z treści.
- Brak treści mogących powodować napady padaczki.

Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki:
Ctrl + powiększa
Ctrl – pomniejsza
Ctrl 0 domyślny rozmiar czcionki

Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia 2021-02-27.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika szkoły.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Barbara Lasota
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 014 655-73-66

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl.

Dostępność architektoniczna

33-100 Tarnów, ul. Szewska 7

Szkoła nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Budynek nie posiada wind, pochylni, platform, informacji głosowych czy innych udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku szkoły prowadzą schody. W wiatrołapie dyżuruje pracownik, który ewidencjonuje wejścia i wyjścia interesantów.

Przed wejściem do budynku szkolnego znajduje się parking miejski z jednym miejscem postojowym dla osób niepełnosprawnych.


Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.