Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Klasa II a uczestniczy w konkursie „Bajka, która uczy”. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie na rzecz rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego dzieci „Podaruj Dzieciom Promyk Słońca” w Tarnowie.

bajka 04Celem Konkursu jest upowszechnienie wiedzy związanej z edukacją prawną dzieci i młodzieży. Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie gazetki klasowej związanej z głównym bohaterem - Chomikiem Paragrafem. Gazetka miała nawiązywać do treści bajki prawniczej pt.: „Internetowe szaleństwa”. Wszystkie prace dzieci wykonały w szkole po wysłuchaniu bajki. Tak się dobrze złożyło, że właśnie w tym czasie realizowany był temat tygodnia: „Bezpieczni w sieci”, w którym uczniowie poznawali bezpieczeństwo w sieci, internetowe gry, netykietę, czyli zasady kultury w sieci.

 

Natomiast wysłuchana z dużym zaciekawieniem bajka przybliżyła im treści związane z zasadami postępowania prawnego w świecie rzeczywistym i wirtualnym, co za tym idzie w przystępny sposób omówiła odpowiedzialność za to, co się robi w sieci. W bajce poruszone zostały kwestie: zniesławienia, zniewagi, bezprawnego uzyskiwania informacji, oszustwa komputerowego, uporczywego nękania, kradzieży tożsamości. W czasie pandemii, kiedy uczniowie spędzali wiele godzin przed komputerem temat jest jak najbardziej aktualny. Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 1 marca, więc klasa II a czeka z niecierpliwością.

Zdjęcia

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski

oferta sp2 txt

logo kuratorium

logo niepodlegly

BIP


Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.