Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Czworo uczniów klas ósmych naszej szkoły osiągnęło wielki sukces w Małopolskim Konkursie Czytelniczym „Czytam, znam, rozumiem”, którego finał odbył się 5 marca 2020 roku w PWSZ. Troje z nich otrzymało tytuł laureata, a jedna osoba – tytuł finalisty.

konkurs czyt 2020Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie, tarnowską PWSZ, III LO oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie. Miał zasięg wojewódzki i odbywał się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Dwa pierwsze etapy (szkolny i rejonowy) były pisemne, zaś finał wojewódzki – miał formę ustnego egzaminu przed komisją złożoną z pracowników naukowych PWSZ oraz nauczycieli szkół średnich. Uczestnicy musieli wykazać się świetną znajomością wyznaczonych lektur, a w ostatnim etapie także umiejętnością wygłoszenia wypowiedzi argumentacyjnej na temat wylosowanych zagadnień problemowych.

Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział cztery osoby i wszystkie dotarły do finału, w którym bardzo dobrze poradziły sobie również z częścią ustną. O zdobyciu tytułu laureata decydowała liczba punktów z części pisemnej i ustnej. Laureatami konkursu zostali: Igor Banek z kl. VIII a, Wiktoria Radziszewska z kl. VIII b oraz Jan Wielgus z kl. VIII b. Tytuł finalisty zdobyła Klaudia Kozioł z kl. VIII b.

Wyróżnieniem było również uhonorowanie przez organizatorów tych uczestników, którzy za część ustną otrzymali sto procent punktów – z naszej szkoły taką notę uzyskali Igor Banek i Wiktoria Radziszewska. Gorąco gratulujemy całej czwórce wielkiego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć!

 


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.