Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

„Zadaniem szkoły jest zaopatrzenie uczniów w wiedzę, umiejętności i postawy, które umożliwią im uczenie się przez całe życie. Szansę na to daje kształcenie kompetencji kluczowych”.

kompetencje 06Przed feriami zimowymi uczniowie klas I-III poznawali i próbowali definiować własnymi słowami znaczenie słów: „kompetencje”, „wiedza”, „umiejętności”, „postawy”. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie losowali i dopasowywali do określonych nazw kompetencji kluczowych UE wyszczególnione na kartkach zachowania, właściwe postawy, umiejętności. Następnie w grupach przedstawiali w formie plastycznej rozumienie pojęć związanych z kompetencjami osobistymi, społecznymi i w zakresie uczenia się.  Po skończonej pracy dzieci dzieliły się swoimi przemyśleniami, analizowały swoje prace.

Uczniowie doszli do wniosku, iż kompetencje nabywa się przez całe życie, a zaczyna się już od najmłodszych lat. Wybrane na ten rok szkolny kompetencje będą rozwijane w klasach I-III przez zabawę, wykonywanie powierzonych zadań, odgrywanie różnorodnych ról społecznych zarówno w szkole jak i poza szkołą. Codziennie uczą się, zdobywają nowe doświadczenia poprzez udział w konkursach, filmach, wycieczkach, spotkaniach, uroczystościach, itp.

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.