Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

4 grudnia pierwszoklasiści odbyli swoją pierwszą długa wycieczkę autokarową. Odwiedzili kopalnię soli w Bochni, gdzie między innymi spotkali się ze... św. Mikołajem.

mikolajki bochnia 2019 10Właśnie to spotkanie z najbardziej zapracowanym w grudniu brodaczem – cudotwórcą, wspomożycielem ubogich, opiekunem żeglujących, a także opiekunem uczonych, notariuszy, piekarzy, młynarzy, złodziei, podróżnych... no i dzieci, było najradośniejszym momentem wycieczki. Zanim jednak dzieci spotkały się z tym wyjątkowym Świętym zwiedziły zabytkową kopalnię soli, odbywając podróż przez najpiękniejsze wyrobiska. Podróż po unikalnym podziemnym mieście, po którym jechały kolejką szynową, poznając historię górnictwa solnego i spotykając się z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa.

 

Po wędrówce utrudzeni uczniowie, musieli pokonać w dół ponad 200 schodów, aby być bliżej czekającego na nich Mikołaja. Na spotkanie przyszło jednak jeszcze poczekać... Wcześniej obejrzenie przedstawienia kukiełkowego w wykonaniu lalkarzy z Nowego Sącza, zakup pamiątek, bo każda wycieczka bez pamiątek to nie wycieczka, jeszcze pierwsza dyskoteka, potem jeszcze lepienie długiego, najdłuższego łańcucha choinkowego, który zawiśnie w klasie, a będzie przypominać te piękne chwile.

I wreszcie nadeszła ta chwila! Po dzieci przybyła cała asysta Świętego, która zaprowadziła je przed oblicze radosnego Mikołaja. Każdy został obdarowany wyczekiwanym prezentem i - musimy się pochwalić - nikt nie dostał rózgi! Po tym uroczym spotkaniu wszyscy ruszyli w drogę powrotną, zastanawiając się, jak tam na górze jest: czy dzień jeszcze, czy noc? Wycieczka ta dostarczyła dzieciom mnóstwa pozytywnych emocji, niezapomnianych wrażeń oraz nowych wiadomości.

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.