Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W środę 20 listopada uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu udali się z wizytą do azylu, gdzie przebywają bezdomne zwierzęta. Zawieźli zebraną w szkole karmę dla psów i kotów.

azyl 2019 01Schronisko to miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę. Na miejscu szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o tym jak należy witać się z psem, jakie są psie zwyczaje. Uczniowie wysłuchali również prelekcji dotyczącej adopcji zwierząt. Następnie była okazja do poznania podopiecznych schroniska. Był to najbardziej wzruszający moment naszej wizyty. Dzięki takim inicjatywom młodzież uczy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

Odwiedziny w schronisku były uwieńczeniem akcji prowadzonej w naszej szkole przez cały październik. W ramach tej akcji zorganizowano zbiórkę pożywienia dla zwierząt ze schroniska. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia. To przedsięwzięcie pokazuje, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych, nie tylko do ludzi, ale i zwierząt. Należy zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwiać na nieszczęścia i wpajać chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Podczas wycieczki odwiedziliśmy również Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Uczniowie wysłuchali prelekcji i dowiedzieli się, że odpady gromadzone na składowisku nie są bezużyteczne, bo z nich pozyskuje się biogaz i produkuje energię elektryczną. Dodatkowo mogli zobaczyć, jak przebiega sortowanie odpadów. Obejrzeli z bliska wysypisko oraz zrekultywowane już tereny. Wycieczka ta miała na celu uświadomić uczniom, że pojedyncze odpady pomnożone przez setki, tysiące, miliony mieszkańców to ogromne ilości odzyskanych opakowań, które nadają się do ponownego użycia.

Pokazujemy, że małe kroki mogą zdziałać bardzo wiele!


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.