Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły na lekcjach historii włączyli się w akcję zorganizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Mamy Niepodległą!”.

poczt niepodlegl 02W jej ramach są wysyłane do bliskich kartki pocztowe z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem tegorocznej edycji były prawa obywatelskie i reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919. Kartka pocztowa przekazana osobiście lub przesłana pocztą z pewnością okazała się miłą niespodzianką Wysyłanie pocztówek było dla uczniów pretekstem do przypomnienia tej zanikającej już tradycji. Na pewno najbliżsi, do których uczniowie skierowali swoje życzenia, ucieszą się z otrzymania pocztówki przypominającej o ważnym dla wszystkich Polaków wydarzeniu.

W akcji uczestniczyli także uczniowie klasy Vb, którzy na lekcjach języka polskiego, układając pozdrowienia z okazji Święta Niepodległości, doskonalili umiejętności układania użytkowej formy wypowiedzi. Cieszyli się, że 11 listopada własnoręcznie napisaną kartkę będą mogli wręczyć swoim bliskim i znajomym.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.