Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Dnia 12. 11.2019 r. klasa VIII a brała udział w programie edukacji prawnej pt. „Temida od podszewki”. Spotkanie obejmowało wizytę w Sądzie Okręgowym w Tarnowie.

temida 02W trakcie pobytu w sądzie uczniowie zostali zapoznani z takimi zagadnieniami, jak: rola władzy sadowniczej w demokratycznym państwie prawnym, struktura sądownictwa w Polsce, kategorie i charakter spraw rozpoznawanych przez sądy powszechne, zasady postępowania w sprawach nieletnich, prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem - ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnoletnich, ścieżka kariery prawniczej.

Uczniowie zwiedzili zabytkową salę rozpraw, pokój przyjaznych przesłuchań małoletnich świadków, nowoczesną salę rozpraw przeznaczoną do spraw z zakresu przestępczości zorganizowanej oraz sprawców szczególnie niebezpiecznych, jak również zapoznali się z innymi elementami infrastruktury sadowej.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.