Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystości patriotycznej i przyłączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu!”.

niepodlegla 2019 11Spotkanie z udziałem wszystkich klas, nauczycieli i dyrekcji szkoły rozpoczęło się o godzinie 11.00, tak aby punktualnie o 11.11 wspólnie odśpiewać cztery zwrotki polskiego hymnu narodowego. Uczniowie wykazali się nie tylko świetną znajomością słów i melodii „Mazurka Dąbrowskiego”, ale również wielkim zaangażowaniem przy jego wykonywaniu. Podczas uroczystości zabrzmiały także poetyckie strofy wierszy patriotycznych, które deklamowali laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, przeplatane śpiewem pieśni legionowych i wojennych.

 

Przy okazji świątecznego spotkania wszystkich klas zostały ogłoszone wyniki I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej, a pani dyrektor Barbara Lasota wręczyła laureatom i wyróżnionym dyplomy i nagrody. Całość zakończyła się śpiewem szczególnie lubianej przez wszystkich pieśni „Piechota”.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.