Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Najpiękniejsze polskie wiersze patriotyczne zabrzmiały podczas I Szkolnego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej pod hasłem „Ziemio ojczysta, ziemio jasna”.

recytatorski 2019 25Konkurs odbył się 6 listopada 2019 r. i był częścią szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas IV-VIII, którzy mieli za zadanie przygotować interpretację głosową wybranego wiersza o tematyce patriotycznej. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Podczas występów zabrzmiały zarówno wiersze dawnych, jak i współczesnych poetów , a młodzi recytatorzy wykazali się dużą wrażliwością na piękno poezji oraz talentami deklamacyjnymi.

Recytacje oceniało jury złożone z nauczycielek języka polskiego w naszej szkole, były to panie: Renata Kucharska, Ewa Oleksy, Magdalena Rzepka oraz Magdalena Szwajkosz. Przy ocenie uwzględniano dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcy konkursu i wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczyła p. dyrektor Barbara Lasota podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Wyniki I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej „Ziemio ojczysta, ziemio jasna”:

Klasy IV-VI

I miejsce
Daria Augustyn, kl. V c

II miejsce
Katarzyna Pałka, kl. VI c
Julia Imgrunt, kl. V c

III miejsce
Matylda Sieroń, kl. IV a

Wyróżnienia
Roksana Wadas, kl. IV a
Oliwier Wojciechowski, kl. VI b
Oliwia Leżoń, kl. VI c
Anita Szponder, kl. V a
Magdalena Tabaczyńska, kl. V b

Klasy VII-VIII

I miejsce
Julia Krupa, kl. VII a

II miejsce
Paulina Wideł, kl. VII a

III miejsce
Roksana Król, kl. VII b

Wyróżnienia
Aleksandra Kozioł, kl. VII a
Alicja Bień, kl. VII a
Gabriela Tabaczyńska, kl. VIII a
Gabriela Tambor, kl. VIII a

Laureatom i wyróżnionym gorąco gratulujemy! Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim czerpania przyjemności z obcowania z piękną poezją!

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.