Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły uczcili Bohaterów Niepodległości - zasłużonych tarnowian, a wśród nich „bohaterki codzienności”, czyli dawne nauczycielki Szkoły Konarskiego. W ten sposób włączyliśmy się do akcji „Szkoła pamięta”.

swiatelko boh 2019 0231 października uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców udali się na Stary Cmentarz, aby w Kwaterze Zasłużonych, przy grobie burmistrza Tadeusza Tertila oraz na grobach dawnych kierowniczek i nauczycielek Szkoły im. S. Konarskiego zapalić symboliczne światełka pamięci oraz złożyć wieńce jako wyraz pamięci społeczności „Dwójki” o tych, którym zawdzięczamy niepodległość naszej ojczyzny. Na zakończenie akcji wszystkie klasy spotkały się w kaplicy Książąt Sanguszków, gdzie wspólnie odśpiewały „Rotę” i uczestniczyły w modlitwie za Bohaterów Niepodległości, którą poprowadził ksiądz katecheta.

 swiatelko boh 2019 41Również klasy IV-VIII wraz z wychowawcami odwiedziły groby zasłużonych na Starym Cmentarzu. W tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie robili drobne porządki na grobach dawnych nauczycielek Szkoły Konarskiego, zapalali znicze czy składali wiązanki kwiatów. Pamiętali również o poległych powstańcach czy legionistach, spoczywających w Kwaterze Zasłużonych, którym oddali szacunek chwilą ciszy.

Kultywowanie pamięci o tych, którym zawdzięczamy niepodległość – zarówno o wielkich bohaterach walk, jak i cichych bohaterach codzienności – podejmujemy w naszej szkole od lat. Szczególną okazją do tego są ostatnie dni października i pierwsze dni listopada, gdy rokrocznie organizujemy np. akcję „Światełko Bohaterom Niepodległości” (w tym roku po raz czwarty) oraz inne uroczystości i imprezy patriotyczne. Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy w ten sposób włączyć się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”.

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.