Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

22 października klasy pierwsze wyruszyły spacerkiem do Parku Strzeleckiego w poszukiwaniu kolorowej pory roku – jesieni.

park strzelecki 05Za bramą zostawiliśmy szum pędzących samochodów i pośpiech przechodniów. W parku powitała nas zieleń starannie wypielęgnowanych trawników, wysmukłe i potężne drzewa, które udekorowane zostały przez jesień przepięknymi ciepłymi barwami. Najpierw spacerkiem przeszliśmy odnowionymi alejkami parkowymi, zatrzymywaliśmy się przy kolejnych przystankach ścieżki edukacyjnej, czytaliśmy tabliczki zamieszczone na drzewach i krzewach. Zachwyciły nas kasztany jadalne, okazałe miłorzęby japońskie, wysokie świerki, a naszą uwagę przykuła łuszcząca się kora 30-metrowych platanów.

Nie wiemy, czy uda nam się zapamiętać wszystkie nazwy drzew liściastych i iglastych oraz krzewów, ale wiemy na pewno, że do tego miejsca będziemy nieraz wracać. Alejką doszliśmy do stawu, który nas najbardziej zaciekawił. Na środku stawu dumnie wznosi się mauzoleum generała Józefa Bema, w którym spoczywają szczątki tego bohatera wielu narodów, sprowadzone z Turcji. Podziwialiśmy majestatyczne łabędzie oraz kaczki pływające u ich boku, ale niestety głośnym zachowaniem spłoszyliśmy gołębie. Udało nam się wśród drzew wypatrzeć zwinnie skaczącą wiewiórkę.

Na koniec naszej wędrówki dotarliśmy do Ogródka Jordanowskiego, który z bulodromem, hamakami, leżakami i kolorowymi urządzeniami do zabaw jest spełnieniem dziecięcych marzeń. Udało nam się zjeść pyszne lody, frytki i inne smakołyki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły. Już planujemy wrócić do parku wiosną, aby sprawdzić, czy park bardziej podoba nam się wiosną czy jesienią.

Zdjęcia

 


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.